Wybór między uberti a pietta

Norbi169
Posty: 80
Rejestracja: czw 14.wrz.2017 - 10:37
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Moja broń:

Wybór między uberti a pietta

Post autor: Norbi169 »

Witam, ostatnio dużo czytam odnośnie CP ponieważ sam przymierzam się zakupić taki sprzęt i szukam jak najwiecej informacji żeby być przygotowanym na zakup i wiedzieć ile się da wiec stad moje pytanie bo nie mogłem dużo informacji na ten temat znaleźć. Z jakiej firmy wybrać rewolwer CP? czytalwmze uberti robi lepsze rewolwery a wy jak uważacie? Chciałbym zakupić nówkę remingtona 1858 44/8” w oxydzie
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Wybór między uberti a pietta

Post autor: Szaddam »

To tzw. legenda miejska. Jakość produkcji między Uberti a Piettą jest porównywalna.
I tak zależy na jaki egzemplarz trafisz.
A swoją drogą: do Pietty dziś łatwiej o "zestawy naprawcze", a i ma ona podpisaną umowę o przedstawicielstwo w PL z Shargiem.
A Uberti ... nie słyszałem.
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Wybór między uberti a pietta

Post autor: amigo »

Uberti - głębszy gwint, lepiej chodzi, rękojeść lakierowana, lepiej "klika", miękka stal ( szybko odtłoczenia na bębnie, szybsze zużycie mechanizmów wewnętrznych /nietanie/ , przy dużych naważkach przyspieszona erozja krawędzi stożka przejsciowego
Pietta - płyciutki gwint,średnica komór bębna za mała w stosunku do kalibru lufy, rękojeść bez tandetnego lakieru, przyzwoita stal, tańszy ale słyszy się o nierównej jakości poszczególnych egzemplarzy ( ja w miarę dobrego dostałem za drugim razem )
Z dzisiejszą wiedzą nie kupiłbym raczej nówki ( chyba że typ nieosiągalny z starej produkcji )
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Wybór między uberti a pietta

Post autor: Wycior »

Uberti: muszka na jaskółczym ogonie (łatwo przestawić w poziomie albo wymienić jak się przesadzi z piłowaniem). Pietta: muszka stała.
Norbi169
Posty: 80
Rejestracja: czw 14.wrz.2017 - 10:37
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Moja broń:

Re: Wybór między uberti a pietta

Post autor: Norbi169 »

Czyli przewaga uberti z tego co zrozumiałem bardzo dziękuje czas rozglądać się za szczęśliwcem
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Wybór między uberti a pietta

Post autor: Ptaku_1 »

amigo pisze: pt 06.kwie.2018 - 21:52 Z dzisiejszą wiedzą nie kupiłbym raczej nówki ( chyba że typ nieosiągalny z starej produkcji )
No ale nowy można wymienić na inny a z starym rożnie może być. Mi się wydaje że lepiej kupić nowy.
Co do tego czy U czy P to zdania są podzielone tak jak nasza PL, z tą różnica ze obie strony piszą mniej więcej to samo U lepiej klikają ale mają bardziej miękką stal.

P.S. Kupiłem sobie 3x :piwo: mam nadzieje ze jak je wypije to nabiorę werwy i kliknę Piette bo fajnie ceny obniżyli.
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 44
Rejestracja: wt 03.kwie.2018 - 12:41
Lokalizacja: Podlasie
Moja broń:

Re: Wybór między uberti a pietta

Post autor: Andersh »

Sharg.pl ma swieza promocje na wybrane modele.

Ja zas ciekaw jestem czy sklepy w zachodniej UE maja lepsza jakosc tych produktow? Podejrzewam ze nad Wisle trafiaja nie te same partie, delikatnie mowiac.
Norbi169
Posty: 80
Rejestracja: czw 14.wrz.2017 - 10:37
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Moja broń:

Re: Wybór między uberti a pietta

Post autor: Norbi169 »

Tak właśnie widziałem ich promocje przez jednego użytkownika stad który mi podesłał link do tej promocji za co bardzo dziękuje i właśnie dzięki temu teraz zastanawiam się nad pietta bo bardzo kusząca promocja jest ale No jak to mówią cena adekwatna do jakości i czy te przeceny nie są spowodowane wybrakowanym towarem
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Wybór między uberti a pietta

Post autor: amigo »

Sklepy z EU - chyba " jeden pies" , kupowałem 2 szt ( rewolwer i derringer ) i szału nie ma , pilnik w łapkę i jazda poprawiać włoską i hiszpańską manufakturę :?
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: Wybór między uberti a pietta

Post autor: Zurek »

Moim zdaniem lepiej kupić piette z dobrych materiałów i ją podszlifować niż lepiej spasowane uberti z niskiej jakości metali. Łatwiej coś dopasować niż dorabiać od nowa. A przy okazji pozna się rewolwer, jego zasadę działania i w przyszłości będzie łatwiej.
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Wybór między uberti a pietta

Post autor: Ptaku_1 »

No i do Pietty chyba łatwiej zdobyć części mechanizmu w razie jakiejś awarii.
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Wybór między uberti a pietta

Post autor: amigo »

Tylko Pietta ma tragiczny gwint i do tego na dokładkę za małe komory - mniej celna i kulki trzeba utwardzane. A poza tym mocno traci na ewentualnej osprzedaży. Nie bez powodu jest to tania firma , taniej się już chyba nie da i to widać i czuć :lol:
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Wybór między uberti a pietta

Post autor: raguel »

Ja mam 2 colty, każdy od innego włocha, gdybym miał kupić nowy to brałbym piettę. Gwint w bruzdach, co prawda tragicznie wykończony, ewidetnie płytszy niż w uberti ale krawędzie pól ostre, strzela celnie, woli mniejsze naważki. Gwint uberti z resztą też nie jest piękny (skazy w bruzdach, nierówne powierzchnie pól), stal bardzo miękka - w gniazdach blokady pojawiają się braki oksydy od samego klikania w nowym rewolwerze, no kpina generalnie. Widziałem oryginalne colty które mają po 150 lat i oksyda trzyma się dalej. Ząb blokady bębna na kurku w uberti wycina się bardzo szybko, a zestaw naprawczy (nowy kurek) to koszt około 150 zł. W pietta nic się nie wycina, a nawet jeśli, to zestaw naprawczy to koszt poniżej 100zł. Śruby w obu przypadkach zrobione z gównolitu, łatwo można pokaleczyć. W pietta brak korony lufy, z resztą tak jak w oryginale, szczerze mówiąc nie wiem dlaczego wszyscy mają takie parcie na te korony, przeca nie ładujesz tego przez lufę.
Ja podpisuję się pod tym, że jak brać to starą produkcję. Stare uberti, przed przejęciem firmy przez benelli były z dużo lepszych materiałów.

Uberti należy się IMHO uznanie w zasadzie tylko za większą zgodność z oryginałami.
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 44
Rejestracja: wt 03.kwie.2018 - 12:41
Lokalizacja: Podlasie
Moja broń:

Re: Wybór między uberti a pietta

Post autor: Andersh »

Czy regola jest, ze w klasie nizszej, Uberti wali lakier na rekojesc a Pietta zostawia do samodzielnego wykonczenie? Czy to roznie, moze od partii, roku zalezy?
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Wybór między uberti a pietta

Post autor: amigo »

Taki standard wykończenia - lakier z Uberti można łatwo zdjąć i np. ładnie drewienko zaolejować, na Piettcie jest sama bejca w buraczanym kolorze która trochę brudzi łapki.
ODPOWIEDZ