It`s not personal , it`s just buisness

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Szaddam »

Amen! :ok:
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: mar_kow »

Wycior pisze: pn 19.mar.2018 - 15:52 [...]w: [/b]MON nie podlega UOBiA i aktom pochodnym, w tym WRS. Dlatego na strzelnicy MON mogą być inne zasady niż na cywilnej.
Wiem, i wyrażam chęć zrobienia takiego kursu gdy tylko zdarzy się okazja. Każde zasady są słuszne jeżeli dbają o ład i porządek.
kw82
Posty: 16
Rejestracja: sob 29.lip.2017 - 22:12
Moja broń:

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: kw82 »

Tak z ciekawości spytam ilu z was zostało postrzelonych przez strzelców z sąsiednich osi?
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: wyrzucony »

Mam nadzieję, że ani jeden i to jest właśnie wynik dmuchania na zimne. Patrzymy sobie nawzajem na ręce i eliminujemy nieprawidłowe zachowania. Oby tak dalej.
kw82
Posty: 16
Rejestracja: sob 29.lip.2017 - 22:12
Moja broń:

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: kw82 »

Pytanie jest proste. Ilu z Was zostało postrzelonych przez ostatnie kilkanaście lat przez strzelców z sąsiednich osi?PS jest wymagane w siemianowicach od tego roku. Więc rozumiem, że przez ostatnie kilkanaście lat było wiele ofiar postrzałów a w ostatnich miesiącach w końcu jest bezpiecznie. Taka statystyka uświadomi wszystkim kolegom, że chodzi o powstrzymanie niepotrzebnego rozlewu krwi. Narazie wszyscy myślą, że chodzi tylko o dupochron dla strzelnicy.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: wyrzucony »

Czytasz czasami przepisy? Np. Te o strzelnicach , chyba nie.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Wycior »

Zanim ośmieszysz się, Kolego kw82, jeszcze bardziej, poczytaj sobie proszę UOBiA i wzorcowy regulamin strzelnic. To nie jest forum o strzelaniu papierowymi kulkami z rurki-dmuchawki.
kw82
Posty: 16
Rejestracja: sob 29.lip.2017 - 22:12
Moja broń:

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: kw82 »

Wycior nie kozakuj przez internet. W gębie to widzę, że mocny jesteś.
Wracając do tematu psy które najgłośniej tutaj szczekają sprowadzają sprawę do regulaminów strzelnic. Nazwijmy więc sprawę po imieniu. Nie chodzi o żadne bezpieczeństwo. Chodzi wyłącznie o to, że jak strzelnica chce zaoszczędzić na pracowniku nadzorującym strzelanie to wymaga papierka, żeby zdjąć z siebie odpowiedzialność. Idioci nie chcą zrozumieć, że ten papier robić innego jak przeniesienie odpowiedzialności że strzelnicy na użytkownika.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Wycior »

Kolego kw82 - umiejętność pisania nie implikuje automatycznie umiejętności czytania. Jesteś jaskrawym i żenującym przykładem. Zaczynam się domyślać że nie wpuścili cię na strzelnicę. Z takim nastawieniem i wiedzą - chwała Bogu!
Ostatnio zmieniony czw 28.cze.2018 - 21:56 przez Wycior, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: mar_kow »

kw82 pisze: czw 28.cze.2018 - 21:23 Pytanie jest proste. Ilu z Was zostało postrzelonych przez ostatnie kilkanaście lat przez strzelców z sąsiednich osi?[...]
W miesiącu styczniu br. podczas zawodów z klasycznej nitro P-83 na wojskowej strzelnicy chorąży z długoletnim stażem strzelił sobie w nogę. Kula poszła obcierką po udzie robiąc ładną dziurkę w bucie... Będzie miał ładną bliznę... Na szczęście nie stałem w zmianie strzelającej. Ale równie dobrze mógł skierować lufę lekko w bok...
Jak widać wypadki zdarzają się najlepszym a co dopiero świerzakom...
Osobiście czułbym się niepewnie widząc kogoś kogo nie znam, tym bardziej jak widzę że lufa mu lata na boki...
Nie umniejszam doświadczonym strzelcom którzy tylko nie posiadają "papieru" - po kilku strzałach widać ich obycie z bronią. Ale obsługa strzelnicy tego nie wie i przy kilku obsadzonych osiach nie dziwię się obostrzeniom...
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: RedGuy »

kw82 pisze: czw 28.cze.2018 - 21:46 ...Nie chodzi o żadne bezpieczeństwo. Chodzi wyłącznie o to, że jak strzelnica chce zaoszczędzić na pracowniku nadzorującym strzelanie to wymaga papierka, żeby zdjąć z siebie odpowiedzialność. Idioci nie chcą zrozumieć, że ten papier robić innego jak przeniesienie odpowiedzialności że strzelnicy na użytkownika.
Jak mniemam uczęszczałeś na strzelnicę która zaczęła nagle wymagać dodatkowych uprawnień od klientów. Nie łatwiej zmienić strzelnicę niż walczyć z dodatkowymi wymaganiami? W czasach gdy niemal każdy posiada samochód przejechanie 20km więcej chyba nie jest wielkim problemem. Czy to jest dupochron czy obawa o bezpieczeństwo - nie ważne. Wolny rynek polega na tym że możesz wybrać czy chcesz strzelać tu czy tam.
kw82
Posty: 16
Rejestracja: sob 29.lip.2017 - 22:12
Moja broń:

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: kw82 »

Kolego Wycior potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie? Ile było wypadków zanim zaczęto wymagać papierka? Może inaczej. Czy naprawdę uważasz, że strzelnica wymaga papierka w trosce o Twoje bezpieczeństwo? Czy też może strzelnica nie chce zatrudniać prowadzącego strzelanie bo tak jest taniej i w związku z tym wymaga od użytkownika, żeby to on był prowadzącym strzelanie?
kw82
Posty: 16
Rejestracja: sob 29.lip.2017 - 22:12
Moja broń:

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: kw82 »

Kolego mar_kow ręczysz za każdego kto ukończył kurs prowadzącego strzelanie? Uważasz, że taki człowiek nie popełnia błędów? Ci co strzelają od 20 lat są bardziej niebezpieczni niż świerzak z kursem PS?
Prawda jest oczywista. Nie chodzi o to co kto umie tylko o to żeby w razie wypadku wskazać winnego i żeby nie była nim strzelnica. Czy ktoś się z tym nie zgadza?
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Wycior »

kw82 pisze: czw 28.cze.2018 - 22:10 Czy też może strzelnica nie chce zatrudniać prowadzącego strzelanie bo tak jest taniej
A po co strzelnicy taki PS? To jest obiekt komercyjny i robi to co mu się kalkuluje. Widać doszli do wniosku że taki PS do opieki nad ludźmi bez papierów im się nie zwróci. Ich dobre prawo. Klub ma swojego instruktora z uprawnieniami - klubowicze mogą z niego korzystać. Ci jednak przeważnie nie muszą bo znaczna większość ma jakieś papiery.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: .44 »

Arab pisze: sob 10.mar.2018 - 17:16 Jak w temacie .
Czas : Sobota 10.03.2018 godz. 9.00-11.00 AMN
Miejsce : Strzałka na SL
Osoby : Ja , Przemek ,Krzyś ,oraz ktoś
Cel : radosne strzelanie,trening,oraz spotkanie .
Dzisiaj w sobotę po raz kolejny zawitałem na strzałce w SL w celu treningu by "Posiąść Marzannę 2018" :lol:
Strzelamy wraz z Krzysiem (pistolet) , Przemkiem (karabin) oraz Ja ( nie okiełznany Hawken 0.45)
Wyniki ? no w moim przypadku lepsze niż w piątek ! :)
W przerwach i drodze do tarczy ,gadulec i śmichy ,chichy :)
W końcu CP, to jak celebracja mszy :) te wszystkie naważki , flejtuchy , smary ,wiedza tajemna , "kamień filozoficzny" 8-)
Naraz ......ZONK!!!! kolejny strzelec CP ? ! Ki diabeł ? patrzę Audi z rej SO ? ! może to Peter Hemdrall ? :lol:
Ale ,nie ,ale nie !!!!!. to nie Peter (on ma SO ) a tu SD ?............
Jednym okiem celuję "pod czarne " drugim zezuję na parking ..... :oczy:
Jest ............. "delikwent " wpatrzony w "świstek " jak w "świeżutkiego INOXA " !
OOOO Panie ! szykuje się coś !!! myślę sobie w swym " ptasim rozumku :)
Przerwa , idziemy do tarczy , gadaczek ,opowiastki ,pełny łuz ,bez spiny w końcu mamy sobotę ,słoneczko pierwsze przygrzewa ,ciepełko no "nic nam więcej nie potrzeba " :)
-Cześć !
-Cześć !
-Chciałem postrzelać z CP ale jak widzę sytuacja na strzałce się zmieniła :oczy:
-No?! chórem :)
-No więc .......... ?!
Naraz Krzyś zajął się swoim pistoletem , a Przemo ...coś tam bąkną " że nie może bo ..." 8)
Pozostałem sam jak palec na placu boju .................
-A o co chodzi ? -pytam
- A bo chciałem postrzelać z CP ,ale coś ................?!
-A czyli kolega bez "papiera" ? pytam
-No :?
-Masz patent , licencję ,pozwolenie PS-a ?
-Nie .....
- NO to kolego nie postrzelasz !
- yyyyyyyyyy ? bo nie kumam
-Tak ! jak nie masz PS-a , patentu , licencji itd , to nawet z CP nie postrzelasz samemu na SL
-No ale !
- Jak widzisz , Przemo jest chory , Krzyś ma problem z pistoletem a, Ja ci nie podpiszę "papierka " bo Ciebie nie znam !!! By strzelać z CP na strzałce w SL musisz mieć " papier " j/w inaczej "dupa blada" :o Następny kurs Ps-a będzie w Jaworznie !
-yyyyyyyyyyy ?
- był taki tutaj na SL organizowany ale ...... "ZASPAŁEŚ " misiu kolczasty :) , rozumiem zima , zimno , mróz nie chce się itd.
- :shock:
Odjechał .............. a szkoda ! gdyby trochę się wkuł w temat ........ ?!

Konkluzja : " NIE ZASYPUJCIE GRUSZEK W POPIELE chcesz strzelać , zainteresuj się informacjami , bo na forach GRZMIAŁO Z OLIMPU o zmianach !!!!!!!!!!!!!
Panowie zmiany będą , i radzę wydać ...set złotych na doszkalanie i "papier " by strzelać ,bo "Murphy " da o sobie znać ! a wtedy ...... " Ręka w nocniku was czeka " :)
Pominąwszy interpunkcję, zachodzę w głowę co to jest ta STRZAŁKA???
ODPOWIEDZ