It`s not personal , it`s just buisness

ODPOWIEDZ
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Wycior »

Sądzę że zrozumiałem co napisałeś. W szczególności dotarło do mnie że jako dumny posiadacz prawdziwej broni palnej nie zadałeś sobie trudu zapoznania się z podstawowymi uregulowaniami prawnymi dotyczącymi tej broni jak WRS i elementy UOBiA. Gdybyś to uczynił to wiedziałbyś że problemem nie są obostrzenia na strzelnicach. W rzeczywistości większość strzelnic obecnie po prostu nie realizuje wymagań obowiązującego prawa. W Siemianowicach Śl. się to skończyło, przez co przestało być niebezpiecznie. Od razu podniosly się jednak lamenty dyskryminowanych strzelców CP, od których ktoś śmie czegoś wymagać - np. znajomości regulaminu strzelnicy czy elementarnych zasad obchodzenia się z bronią.
pape
Posty: 27
Rejestracja: sob 14.paź.2017 - 16:34
Lokalizacja: DC
Moja broń: colt navy 8", Tryon

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: pape »

Sadam AlAdin pisze: ndz 11.mar.2018 - 07:41
Na jednych strzelnicach niema wymagań dot. CP na innych jak ZKS , SL-Alfa są !
Tak z czystej ciekawości spytam - czy po kursie w ZKS można by postrzelać w SL?
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Wycior »

Nie, samodzielnie nie można. Ten kurs jest wewnętrzną sprawą ZKS, nie ujętą w WRS, który stanowi minimalny zbiór wymagań. Polecam lekturę WRS i regulaminu strzelnicy w Siemianowicach Śl.
Ostatnio zmieniony ndz 11.mar.2018 - 12:38 przez Wycior, łącznie zmieniany 1 raz.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Arab »

NIe ! bo ZKS prowadzi kurs CP wewnętrznie czyli tylko dla strzelań na ZKS !
Dodam że po ostatniej rozmowie telefonicznej z ZKS-em ,mimo że jesteś PS-em , masz uprawnienia instruktora ,jesteś mistrzem i w ogóle !!!!!!!!!!!!! BEZ KURSU CP NA ZKS-sie NIE POSTRZELASZ Z CP :) ZONK !!!!! :)
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Brayan »

Wycior pisze: ndz 11.mar.2018 - 12:24 Sądzę że zrozumiałem co napisałeś. W szczególności dotarło do mnie że jako dumny posiadacz prawdziwej broni palnej nie zadałeś sobie trudu zapoznania się z podstawowymi zasadami prawnymi dotyczącymi tej broni jak UBOiA i WRS.
Nie muszę tobie udowadniać z czym się zapoznałem z czym nie i co z tego zrozumiałem a czego nie. Ale jak rozumiem Ty zakup broni CP zacząłeś od lektury i interpretacji UOBiA ? Mogę tylko pozazdrościć profesjonalnego podejścia.
Z dumą też to miało mało wspólnego skoro zamiast lecieć na strzelnicę z nowo zakupionym CP prze 3 tygodnie szukałem osoby która poświęci mi kilka godzin na strzelnicy.
To akurat nie ma nic do tego o czym napisałem powyżej i absolutnie nie wiem co chcesz mi i takim jak ja przekazać tymi komentarzami.
Wyciągasz jakieś mylne wnioski z tymi strzelnicami. Napisałem że nigdzie w moim regionie nie było i nie ma możliwości postrzelania sobie z CP bez prowadzącego. To na forum przeczytałem że "kiedyś było inaczej". Może ale nie na strzelnicach z których ja korzystam... obydwie należą do klubów i nikt nie zaryzykuje narobienia sobie gnoju przez nowicjusza. Tam zawsze był i jest obecny prowadzący.
Do mnie to dotarło podczas pierwszej wizyty... ale przez 9 miesięcy nie natrafiłem na informację że gdziekolwiek potrzebuję dodatkowego uprawnienia do strzelania - oczywiscie może się to wiązać z tym że ktoś korzystał ze strzelnic takich gdzie zawsze jest "ktoś" kto bierze kasę daje listę do zapisania i jest po sprawie.

I do tego się odnoszę, że w tej chwili od tego zaczynam opowieści o CP że bezpozwoleniowość w takim rozumieniu jakie ja miałem (a ma takie 99% zaczynających) jest mitem... jeśli chcesz używać a nie posiadać.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Wycior »

Brayan pisze: ndz 11.mar.2018 - 12:49 Mogę tylko pozazdrościć profesjonalnego podejścia.
Aucz! Czyżby w tym kraju każdy kto czyta - zwłaszcza podstawy - od razu był profesjonalistą? Oczywiście że przez zakupem pierwszej broni CP poczytałem ustawę, a ponieważ nie wszystko w niej wtedy zrozumiałem, skonsultowałem się z gościem który rozumiał. Jeżeli sam czytałeś to chwała ci za to, ale gdybyś przejrzał WRS, do którego w UOBiA jest delegacja, to przy Prowadzącym Strzelanie zadźwięczał by ci przynajmniej dzwonek ostrzegawczy.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Arab »

DO ADMINÓW !!!!!!!
PROSZĘ O USUNIĘCIE TEGO TEMATU Z FORUM !!!!!!!!
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Arab »

Wycior nie dyskutuj z głupkiem !!!!!!!!!! "sprowadzi Ciebie do swojego poziomu i pokona na własnym polu walki "
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Wycior »

Sadam, nie uważam Kolegi za głupka. Wręcz przeciwnie, widzę że Kolega jest aktywny i się angażuje, w odróżnieniu od szarej masy innych uczestników którzy tylko narzekają i złorzeczą po cichu. Rozumiem że Kolega jest zirytowany ale myślę że wszelka dyskusja - nawet ostra - jest pożyteczna gdyż jej celem jest wprowadzenie do obiegu pewnej masy argumentów, które potem w spokoju można przetrawić. Jeżeli niechcący nadepnąłem Koledze Brayanowi za mocno na ogon to bardzo przepraszam.

Osobiście przeraża mnie fakt że bezpozwoleniowość posiadania broni CP tworzy automatyczne roszczenie do posługiwania się nią bez jakichkolwiek ograniczeń. Wielu by tego chciało. Pytanie czy tego samego chcą inni, ktorzy stoją na osi obok gościa wywijającego bronią bez pojęcia i nie znającego podstawowych zasad zachowania na strzelnicy. Gościa, który na zwrócenie mu uwagi że na strzelnicy pewnych rzeczy robić nie wolno pokaże ci np. gest Kozakiewicza.
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Brayan »

Sadam AlAdin pisze: ndz 11.mar.2018 - 13:07 Wycior nie dyskutuj z głupkiem !!!!!!!!!! "sprowadzi Ciebie do swojego poziomu i pokona na własnym polu walki "
No kolego rewelacja ! To rozumiem że każdy kto ma coś do napisania .. nie nie upiera się ze ma rację jest głupkiem ?!

Wycior co do profesjonalizmu , nie ma w tym nic prześmiewczego. Napisałem to na serio. Ja na to nie wpadłem.
Nie, nie czytałem ustawy przed zakupem, WRS czytałem kilka lat temu podczas pierwszej wizyty na strzelnicy nie związanej zupełnie z CP.
I zupełnie nie powiązałem CP z prowadzącym strzelanie. Popełniłem ten błąd ze założyłem że na strzelnicy mogę strzelać z broni bezpozwoleniowej. Ja pokazuję Wam na swoim przykładzie jaki błąd najczęściej popełniają nowi mimo tego że nie kupują broni porywem chwili po 2 tygodniach od obejrzenia filmu Buraka.
I chyba o to chodzi żeby na forach pojawiały się takie dyskusję właśnie po to żeby ktoś inny miał świadomość trudności.
Wycior niczym mnie nie obraziłeś, z każdej wymiany zdań wyciągam coś dla siebie być może w przyszłości dla innych.
I mimo że sam kupiłem broń czarnoprochową bez pozwolenia, nie uważam że to super wyjście. Nie irytuje mnie obowiązek poznania zasad posługiwania się bronią, zasad panujących na strzelnicy czy podstaw pierwszej pomocy. Irytuje mnie ze sztucznie wymusza się to szkoleniem PS które i tak nie na wszystkich strzelnicach(jak podajecie przykłady) nie daje pewności strzelania.
Wolałbym żeby istniało po prostu szkolenie dla posiadaczy obojętnie jakby to się nie nazywało na którym podczas pierwszej wizyty można by było zapoznać się z tymi 3 podstawowymi zagadnieniami. I byłoby sensowniej i byłoby bezpieczniej na strzelnicy i po za nią bo jak się czyta posranych pomysłów po za strzelnica nie brakuje.
Ostatnio zmieniony ndz 11.mar.2018 - 13:28 przez Brayan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: RedGuy »

Sadam AlAdin pisze: ndz 11.mar.2018 - 13:04 DO ADMINÓW !!!!!!!
PROSZĘ O USUNIĘCIE TEGO TEMATU Z FORUM !!!!!!!!

Ale dlaczego? W prosty sposób ukazana jest "bezpozwoleniowość" CP. Moim zdaniem temat powinien być na pierwszej stronie zatytułowany "ZANIM KUPISZ" by ludzie myślący o nabyciu tej broni i rozpoczęciu przygody zawczasu wylali sobie taki kubełek zimnej wody na głowę. Zastanowili się czy jeśli kupią to będą mieli gdzie i z kim postrzelać i czy ta bezpozwoleniowość nie jest aby czysto teoretyczna.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Arab »

Brajan wchodzi w politykę !
Jak wspomniałem temat i post do usunięcia !!!!
Brajan po prostu " chce se postrzelać " i nie ma dla niego znaczenia że nie wolno ,że tylko na strzelnicach ,że nie może ,że UOBiA i inne ustawy w tym "porąbanym kraju " go dyscyplinują ! ON chce se postrzelać !!!! :(
Nie polecam !!!
PROSZĘ O USUNIĘCIE TEMATU bo wzbudza "najniższe instynkty " czyli RZĄDZĘ MORDU !!!!!!!!!!!!!!
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Brayan »

Sadam AlAdin pisze: ndz 11.mar.2018 - 13:41 Brajan wchodzi w politykę !
Jak wspomniałem temat i post do usunięcia !!!!
Brajan po prostu " chce se postrzelać " i nie ma dla niego znaczenia że nie wolno ,że tylko na strzelnicach ,że nie może ,że UOBiA i inne ustawy w tym "porąbanym kraju " go dyscyplinują ! ON chce se postrzelać !!!! :(
Nie polecam !!!
PROSZĘ O USUNIĘCIE TEMATU bo wzbudza "najniższe instynkty " czyli RZĄDZĘ MORDU !!!!!!!!!!!!!!
Zacznij się leczyć na cokolwiek albo dorośnij.
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Willie357 »

Jeżeli ktoś zapomniał, to 18 kołową ciężarówkę tez może kupić sobie każdy.Troszeczkę inaczej jest już z jeżdżeniem nią.Oglądajcie sobie dalej drogie misie filmiki ślicznego warzywa ,czy innego kretyna.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Wycior »

Z ciężarówką jest jak z bronią CP. Mieć można bez zezwolenia, do samodzielnego użytkowania (tzn. kierowania) potrzebne są kwalifikacje potwierdzone kwitem. Jak ich nie masz to możesz jeździć co najwyżej z instruktorem prawa jazdy ... Dużej części posiadaczy broni CP strzeleckie kwalifikacje nie są potrzebne gdyż nabyli broń do tylko gabloty albo nad kominek i nie zamierzają jej używać.
ODPOWIEDZ