It`s not personal , it`s just buisness

ODPOWIEDZ
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Arab »

Jak Willy i Wycior wspomnieli ,można sobie kupić bez wysiłku ciężarówkę 18 -sto kołową i sobie bez papierka pojeżdzić nią na podwórku za przydomowym kurnikiem !!!!!! I NIC POZA TYM !!!!!!!!!!!!!
Bez "uprawnień " najwyżej możesz zrobić jej remont silnika ! :)
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Brayan »

I tu po raz kolejny pokazujesz jakim jesteś ignorantem...

To właśnie odróżnia ciężarówkę od broni CP ... ciężarówka na swoim terenie możesz pojeździć a jak zaczniesz strzelać dostaniesz parę latek. Jak już coś po kimś powtarzasz powtarzaj ze zrozumieniem.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Wycior »

Brayan pisze: ndz 11.mar.2018 - 16:49 na swoim terenie możesz pojeździć a jak zaczniesz strzelać dostaniesz parę latek.
Samo strzelanie na własnym terenie to wykroczenie, karane aresztem lub grzywną. UOBiA Art. 51/2/11. Jak już coś piszesz to może najpierw sprawdź czy masz pojęcie o sprawie. Poczucie własnej słuszności nie zastępuje wiedzy.
Ciężarówka nie jest przeznaczona do miotania pocisków ani rażenia celów na odległość. Dlatego nieszkodliwe rozjeżdżanie własnego podwórka TIRem wydaje się kiepskim porównaniem ze strzelaniem, gdzie np. rykoszet może porazić cel jeszcze w odległości paruset metrów.
@Sadam: chyba jednak miałem cię posłuchać.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Arab »

Coż :-D
Willy ,Marek jednak mają rację !
To jest "rzucanie pereł przed świnie " ! :;
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Brayan »

Wycior tak wiem - miałem napisać że grozi paragraf a napisałem co napisałem.
Ja nie chciałem przyrównywać ciężarówki do broni, wręcz przeciwnie odniosłem się tylko do możliwości korzystania z jednego i drugiego na własnej terenie.
Wiecie może i faktycznie lepiej tu w ogóle nie zaczynać tematów... jesteście już tak prze zajebiści w tym co robicie że zapominacie ze są tacy co zaczynają i niestety zaczynają od takich kompendium wiedzy jak filmy na YT.
Tak, jak wspomniałem przez kilka miesięcy oglądając czy czytając jakieś rzeczy nie dotarło do mnie że nie będę mógł sam pojechać na strzelnicę i postrzelać z legalnie posiadanej broni. Całe szczęście, że trafiłem na ludzi o innym nastawieniu niż Sadam AlAdin i zamiast mnie wygonić ze strzelnicy poświecili mi swój czas w imię zasady że pewnie ich ktoś kiedyś czegoś nauczył.
Tu widzę jest inny problem:
Zamiast pomóc i napisać kilka słów o takich problemach to jedyne w brać CP bierze udział to co wybrać colta czy remingtona ...coraz to nowe argumenty.

Sorry że cokolwiek śmiałem napisać. Mam za dużo lat żeby próbować cokolwiek udowadniać przez fora. Ja z obecną sytuacją na strzelnicach sobie poradzę i mam nadzieję ze za 2-3 tygodnie będę mógł pomóc innym.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Wycior »

@Brayan, zapewniam cię że Sadam AlAdin pomógł już na strzelnicy wielu osobom i nikogo z niej nie wygonił. Jest poważna różnica między wygonieniem kogoś ze strzelnicy a odmową wzięcia na siebie odpowiedzialności za obcą osobę, zgodnie z regulaminem strzelnicy. Jak trochę postrzelasz to sam zauważysz o czym piszemy i dlaczego się boimy. Naoglądaliśmy się wielu rzeczy które nie powinny mieć miejsca i ludzi którzy nigdy na strzelnicę nie powinni zawitać.
Jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć, sformułuj pytanie. Jeśli przedstawiasz swoje poglady, licz się z możliwą krytyką. Nie przypominam sobie abyśmy z Sadamem odmówili komukolwiek na tym forum konkretnej i konstruktywnej informacji na konkretne i konstruktywne zapytanie, o ile tylko posiadaliśmy odpowiednią wiedzę. Jeżeli zaś polemizujemy z błędnymi informacjami oraz poglądami które uważamy za fałszywe i niesłuszne to - cóż - widocznie mamy takie paskudne, złośliwe, podłe, wszawe i nieżyczliwe ludziom charaktery.
Ostatnio zmieniony ndz 11.mar.2018 - 18:49 przez Wycior, łącznie zmieniany 1 raz.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: slaw29 »

cóż - widocznie mamy takie paskudne, złośliwe, wszawe i nieżyczliwe ludziom charaktery.
Myślę że nie . To po prostu asertywność . Branie odpowiedzialności że ktoś sobie lub innym nie zrobi krzywdy ..... to duża sprawa .
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: RedGuy »

Cóż, są strzelnice na których obsługa ma pieczę nad strzelcami. Nie trzeba się nikogo prosić by łaskawie wziął innego strzelca pod skrzydełko. Może wyjściem byłoby oznaczenie takich strzelnic na forumowej mapie gdzie gawiedź może sobie podjechać i pod okiem PS (właściciela czy pracownika strzelnicy) spokojnie postrzela nie narażając nikogo na kontakt z pospólstwem. Sam jeżdżę trochę dalej by zapłacić i spokojnie postrzelać i nie potrzebuję żadnego świstka o ukończonym kursie.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Arab »

Kolego RED, nikt nikogo nie ma zamiaru jak to napisałeś "prosić " ! i " w ogóle bez łaski" sam se poradzę !!!
Nie chodzi o to że dany "nowicjusz " zwany dalej NN (no name) sobie nie postrzela z CP są pewne zasady na strzałkach które są " ŚWIĘTE " nie podważalne !!! , i żaden Willy ,Marek und Ja ,li Wycior , mimo swego wieloletniego doświadczenia się nim nie oprze ! NIE MA ZMIŁUJ....... :oczy:
WRACAMY ZDROWI ZE STRZAŁKI a nie w "CAŁUNIE" !!!
Jest ok. jak sam strzelasz na strzałce ,najwyżej sobie dupsko odstrzelisz Twoja sprawa !
Ale jak obok Ciebie strzela NN ? .............. :oczy:
Wywalasz gały i obserwujesz NN-a , czy aby nie odwali "numeru" .......
Na szczęście na SL już taka sytuacja z NN się nie zdarzy !!!
Nikt kto nie ma "papieru" czy to w postaci patentu, licencji , lub PS-a , z czarnego prochu nie postrzela !!!!!
Są fora , fejsbuki , internet . priwy itd. by się ugadać i dogadać się w tej sprawie........
Jak wiem nikt że strzelców CP nie odmówił pomocy NN !!!
Ale ten NN musi się wysilić by "wiedzę tajemną " zdobyć i swego INOXA przestrzelić .!!!
Robi się ciepełko "plankton " po śnie zimowym wypełznie z każdej dziury i naraz ....ZONK :oczy:
-yyyyyyy ale ? no jak ? ale ja mam ............ DUPA BLADA !!!!
Na marginesie . :-)
Po co ci mapa ? zrób "papier " i wszystko jasne ! :brawo:
Nie masz czasu ,lub zaspałeś , bo było zimno ,mróz i w ogóle zima .....
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: slaw29 »

Wybacz AlAdin ale Twoje wypowiedzi zaczynają brzmieć okropnie . Nie wiem jaki kurs kończyłeś ale po tonie wypowiedzi wygląda że co najmniej robiłeś go z 10 lat i taką masz wiedzę że my szaraki nie są godne Twoich stóp całować.
żaden Willy ,Marek und Ja ,li Wycior
Po tonie Twoich wypowiedzi sądzę że bardziej na miejscu było by pisać Pan Marek , Pan Willy .
Miałem przyjemność rozmawiać wielokrotnie z Panem Markiem i był niesamowicie otwarty i nie miał ani jednej setnej Twojej Pychy i przemądrzałości .
Pan Marek nigdy w czasie rozmowy nie dał mi odczuć ze jest lepszy od takiego patafiana strzeleckiego jak ja .
ALADIN - więcej pokory ;) i nie sądzę żeby na miejscu było wycieranie sobie gęby Panem Markiem Panem Willy czy choćby Kolegą Wyciorem ;)
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Flash »

AlAdin chyba pisze z dobrej imprezy. może nie super dobrej bo by nie miał czasu pisać, ale wystarczająco dobrej żeby się napruć.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: RedGuy »

Sadam AlAdin pisze: ndz 11.mar.2018 - 19:42 Kolego RED, nikt nikogo nie ma zamiaru jak to napisałeś "prosić " ! i " w ogóle bez łaski" sam se poradzę !!!
Nie chodzi o to że dany "nowicjusz " zwany dalej NN (no name) sobie nie postrzela z CP są pewne zasady na strzałkach które są " ŚWIĘTE " nie podważalne !!! , i żaden Willy ,Marek und Ja ,li Wycior , mimo swego wieloletniego doświadczenia się nim nie oprze ! NIE MA ZMIŁUJ....... :oczy:
WRACAMY ZDROWI ZE STRZAŁKI a nie w "CAŁUNIE" !!!
Jest ok. jak sam strzelasz na strzałce ,najwyżej sobie dupsko odstrzelisz Twoja sprawa !
Ale jak obok Ciebie strzela NN ? .............. :oczy:
Wywalasz gały i obserwujesz NN-a , czy aby nie odwali "numeru" .......
Na szczęście na SL już taka sytuacja z NN się nie zdarzy !!!
Nikt kto nie ma "papieru" czy to w postaci patentu, licencji , lub PS-a , z czarnego prochu nie postrzela !!!!!
Są fora , fejsbuki , internet . priwy itd. by się ugadać i dogadać się w tej sprawie........
Jak wiem nikt że strzelców CP nie odmówił pomocy NN !!!
Ale ten NN musi się wysilić by "wiedzę tajemną " zdobyć i swego INOXA przestrzelić .!!!
Robi się ciepełko "plankton " po śnie zimowym wypełznie z każdej dziury i naraz ....ZONK :oczy:
-yyyyyyy ale ? no jak ? ale ja mam ............ DUPA BLADA !!!!
Na marginesie . :-)
Po co ci mapa ? zrób "papier " i wszystko jasne ! :brawo:
Nie masz czasu ,lub zaspałeś , bo było zimno ,mróz i w ogóle zima .....
Ale ja nie potrzebuję papieru. Nie zaspałem bo nie planowałem robienia kursu. Puki co są strzelnice na których nie wymaga się kwitków i ja z takiej kożystam. Nie czuję się przez to mniej bezpieczny bo nad strzelaniem czuwa obsługa a w razie dziwnych zachowań delikwenta można to zgłosić. Czujesz się nieswojo wśród takich strzelców to z tym kursem będziesz strzelał na swej zaufanej strzałce, a oznaczenie na forumowej mapie ulatwiło by życie nie tylko początkującym ale i tobie bo będziesz wiedział kto może się na strzelnicy trafić. Zaoszczędzisz drogi i zdrowia.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Arab »

Jak widzę, wzbudziłem kontrowersje i co niektórzy odnieśli mylne wrażenie że się "pysznię " (panie Marku proszę wybaczyć :D ) i stawiam się na równi z Olimpem :-o
W swym kurzym rozumku nawet by mi to nie przeszło przez myśl :oczy:
Czego jak czego ,ale "pokory i szacunku " do innych to mi nie brakuje !
Wymienieni pan Marek ,pan Wiile ,pan Wycior ( cyt . i nawet Marek ,Willy .......) i wielu innych są dla mnie wzorem do naśladowania .
W swej wypowiedzi jedynie chciałem dać innym do zrozumienia że nawet Olimp , ludzie którzy posiadają ogromną wiedzę ,doświadczenie ,strzelali dużo wcześniej niż ja się urodziłem muszą się ukorzyć przed pewną zasadą która brzmi WRACAMY ZE STRZELNICY W CAŁOŚCI :D będę to powtarzał jak "mantrę"
Nie miałem okazji osobistego spotkania z wymienionymi ,gdyż tą okazję odebrano mi z racji "zimowego snu" co niektórych !!!!! i dowód na "Sen zimowy " dałem w mym temacie i w innych !
Być może jestem "Don Kichotem " ........ :D ?
Jak kol. RED wspomniał ten temat powinien mieć tytuł "ZANIM KUPISZ....." !!
Więc zanim kupisz swój pierwszy rewolwer to poczytaj ,popytaj ,zorientuj się w temacie , byś póżniej nie wywalał gał jak ktoś powie "NIE" nie podpiszę !
Strzelamy na różnych strzelnicach , leśnych gdzie dostęp jest otwarty , lub klubowych gdzie jest obsługa, takich co nie wymagają "papierka" i takich z "zasadami" jednakże prędzej czy póżniej pan Murpy da o sobie znać !!!! A wtedy co ? jak to ktoś napisał "winny będzie ten który ostatni odjedzie z parkingu "

It`s not personal :) ale koledzy którzy mają możliwość strzelać bez "papierka" niech nie myślą że ich status quo "bezpozwoleniowej broni " zostanie zachowany !!

Jako że moją macierzystą strzelnicą są SL tak więc odniosę to do niej. Tam już "arizona" się skończyła !!!!! Mam w okolicy i Żory ,Dzierżno , obie wymienione to strzałki w lesie ,bez ogrodzenia każdy może tam strzelać ....... opiekuni dostępni na numer tel . dzwonisz umawiasz się na termin strzelania z opiekunem ,on przyjeżdża i strzelasz pięknie i ładnie ,ale chcesz ponownie sobie postrzelać ,a tu opiekun nie ma czasu bo coś mu wypadło i co ? szukasz paluchem po mapie ,jest znalazłem !!! Eureka !!!! ......eee chyba nie ,tam trzeba mieć "papier" i kolejny weekend " psu na budę "
Więc czy nie lepiej zrobić ten "papier" ? czyli licencję ,patent , czy w przypadku CP "prowadzącego strzelanie" ,przejść odpowiednie szkolenie ,przy okazji pomacać inną broń ,zdobyć wiedzę ,zapoznać się ?

Ja niestety nie miałem możliwości skorzystania z profesjonalnego kursu prowadzonego w obecności Olimpu i tuzów strzelectwa ! Cieszyłem się na niego jak "szczerbaty na sucharki" ale "miśki zimowe" odebrały mi tę możliwość skorzystania z "ambrozji " Kurs 10-11 marca 2018r. sie nie odbył bo była zbyt mała liczba chętnych! :;
Oczywiście zdobyłem ów "papier " wcześniej na kursie "obsługi sznurka " jak to pan Marek i pan Wiily wspomnieli :D
I wcale przez to nie czuję się lepszy !!!! Jestem jedynie świadomym użytkownikiem mej broni CP !!Znam i rozumiem swoje obowiązki wobec innych kolegów na osi , bo posiadanie uprawnień zobowiązuje mnie do ich przestrzegania w większym stopniu niż innych !!! Posiadanie uprawnień to też forma samodyscypliny trzeba bardzo uważać co się robi na strzałce !!! Olimp obserwuje !!!!
W kwestii bezpieczeństwa nie ma lepszych ,gorszych . Są tylko ci co stosują się do zasad , i ci którzy "chcą postrzelać bo mogą " Są ci którzy zdają sobie sprawę z ograniczeń prawno -społecznych strzelectwa ,i ci którzy po oglądnięciu "warzywnego" filmiku na YT ,wizycie w sklepie są "miszczami i refolwerowcami "
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: wyrzucony »

Ciekawe jak, Neofito skomentujesz brak konieczności posiadania jakiegokolwiek papieru na zawodach CP.
Sadam jeszcze pół roku temu nie wiedziałeś, że dobrze mieć papiery PS i zmusiła Ciebie do tego okoliczność (wymóg strzelnicy w Siemcach) a nie Twoja rozbudzona nadświadomość.
To wiedz jeszcze, że na MP jak chcesz być sklasyfikowany w konkurencjach medalowych PZSS musisz mieć licencje. Jak zapomnisz to może kolejny neofita zaśpiewa Tobie :
Więc czy nie lepiej zrobić ten "papier" ? czyli licencję ,patent , czy w przypadku CP "prowadzącego strzelanie" ,przejść odpowiednie szkolenie ,przy okazji pomacać inną broń ,zdobyć wiedzę ,zapoznać się ?
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Wena2k432 »

Derek pisze: pn 12.mar.2018 - 17:33 Ciekawe jak, Neofito skomentujesz brak konieczności posiadania jakiegokolwiek papieru na zawodach CP.
Sadam jeszcze pół roku temu nie wiedziałeś, że dobrze mieć papiery PS i zmusiła Ciebie do tego okoliczność (wymóg strzelnicy w Siemcach) a nie Twoja rozbudzona nadświadomość.
To wiedz jeszcze, że na MP jak chcesz być sklasyfikowany w konkurencjach medalowych PZSS musisz mieć licencje. Jak zapomnisz to może kolejny neofita zaśpiewa Tobie :
Lepszego podsumowania dyskusji dawno już nie czytałem.

Bezpieczeństwo to poważna sprawa. I jakkolwiek w pewnym sensie rozumiem kolegę Saddama, to niestety idąc tym tokiem myślenia możemy dojść do takiego momentu, gdzie wszyscy będziemy potrzebować czerwonej książeczki, PS, licencji PZSS, błogosławieństwa prezesa, zaświadczenia z parafii i kto wie czego jeszcze (nie bierzcie wszystkiego do siebie ;) ). Czy aby na pewno o to właśnie nam wszystkim chodzi???
ODPOWIEDZ