It`s not personal , it`s just buisness

ODPOWIEDZ
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Arab »

Jak w temacie .
Czas : Sobota 10.03.2018 godz. 9.00-11.00 AMN
Miejsce : Strzałka na SL
Osoby : Ja , Przemek ,Krzyś ,oraz ktoś
Cel : radosne strzelanie,trening,oraz spotkanie .
Dzisiaj w sobotę po raz kolejny zawitałem na strzałce w SL w celu treningu by "Posiąść Marzannę 2018" :lol:
Strzelamy wraz z Krzysiem (pistolet) , Przemkiem (karabin) oraz Ja ( nie okiełznany Hawken 0.45)
Wyniki ? no w moim przypadku lepsze niż w piątek ! :)
W przerwach i drodze do tarczy ,gadulec i śmichy ,chichy :)
W końcu CP, to jak celebracja mszy :) te wszystkie naważki , flejtuchy , smary ,wiedza tajemna , "kamień filozoficzny" 8-)
Naraz ......ZONK!!!! kolejny strzelec CP ? ! Ki diabeł ? patrzę Audi z rej SO ? ! może to Peter Hemdrall ? :lol:
Ale ,nie ,ale nie !!!!!. to nie Peter (on ma SO ) a tu SD ?............
Jednym okiem celuję "pod czarne " drugim zezuję na parking ..... :oczy:
Jest ............. "delikwent " wpatrzony w "świstek " jak w "świeżutkiego INOXA " !
OOOO Panie ! szykuje się coś !!! myślę sobie w swym " ptasim rozumku :)
Przerwa , idziemy do tarczy , gadaczek ,opowiastki ,pełny łuz ,bez spiny w końcu mamy sobotę ,słoneczko pierwsze przygrzewa ,ciepełko no "nic nam więcej nie potrzeba " :)
-Cześć !
-Cześć !
-Chciałem postrzelać z CP ale jak widzę sytuacja na strzałce się zmieniła :oczy:
-No?! chórem :)
-No więc .......... ?!
Naraz Krzyś zajął się swoim pistoletem , a Przemo ...coś tam bąkną " że nie może bo ..." 8)
Pozostałem sam jak palec na placu boju .................
-A o co chodzi ? -pytam
- A bo chciałem postrzelać z CP ,ale coś ................?!
-A czyli kolega bez "papiera" ? pytam
-No :?
-Masz patent , licencję ,pozwolenie PS-a ?
-Nie .....
- NO to kolego nie postrzelasz !
- yyyyyyyyyy ? bo nie kumam
-Tak ! jak nie masz PS-a , patentu , licencji itd , to nawet z CP nie postrzelasz samemu na SL
-No ale !
- Jak widzisz , Przemo jest chory , Krzyś ma problem z pistoletem a, Ja ci nie podpiszę "papierka " bo Ciebie nie znam !!! By strzelać z CP na strzałce w SL musisz mieć " papier " j/w inaczej "dupa blada" :o Następny kurs Ps-a będzie w Jaworznie !
-yyyyyyyyyyy ?
- był taki tutaj na SL organizowany ale ...... "ZASPAŁEŚ " misiu kolczasty :) , rozumiem zima , zimno , mróz nie chce się itd.
- :shock:
Odjechał .............. a szkoda ! gdyby trochę się wkuł w temat ........ ?!

Konkluzja : " NIE ZASYPUJCIE GRUSZEK W POPIELE chcesz strzelać , zainteresuj się informacjami , bo na forach GRZMIAŁO Z OLIMPU o zmianach !!!!!!!!!!!!!
Panowie zmiany będą , i radzę wydać ...set złotych na doszkalanie i "papier " by strzelać ,bo "Murphy " da o sobie znać ! a wtedy ...... " Ręka w nocniku was czeka " :)
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Marek »

Wygląda na to że znów zaczyna robić się bezpiecznie :ok:
I dobrze, przez różnych inoxowców z wąskimi szczelinami od dawna sobie odpuszczałem tam treningi. Wolałem dodać 80 km niż patrzeć przez ramię co się tworzy obok.
Jak dla mnie zmiany in plus. Chyba znów zacznę przyjeżdżać :ok:
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Wycior »

Byłem w piątek rano, pusto jak wymiótł. Jak się już zbierałem podjechał słabo zorientowany kolega który (jak twierdził) strzelał jeszcze w grudniu. Widać dopiero obudził się ze snu zimowego bo nie miał zielonego pojęcia o wymaganych uprawnieniach, kursach na PS, itd. Cztery litery (na d).
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: zbiho »

Sadam AlAdin pisze: sob 10.mar.2018 - 17:16 Konkluzja : " NIE ZASYPUJCIE GRUSZEK W POPIELE
No to jestem taką zasypaną gruszką.


Ale u nas się mówi poprawnie : NIE ZASYPIAĆ GRUSZEK W POPIELE. :-(
Kiedy nastęony kurs i gdzie?
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Szaddam »

Jest jeszcze jedna konkluzja: brać czarnoprochowa wspomaga się wzajemnie, co jednak nie oznacza ochoczego przyjmowania odpowiedzialności za "współbraci" których się nie zna.
Przyznam się, że (po zdarzeniu opisanym powyżej) sam nie czułem się dobrze, a nawet mi głupio było. Tyle mam "czyste sumienie", że strzelam na podstawie "czerwonej książeczki", co nie upoważnia mnie do prowadzenia strzelania. Natomiast w pełni rozumiem kolegów!
Jednak branie odpowiedzialności za osobnika którego widzi się pierwszy raz, to trochę za dużo.

Z boku wygląda to tak: osoba mająca uprawnienia PS, ma brać "pod skrzydła" (czyli odpowiedzialność) za osobnika nie mającego najczęściej żadnego pojęcia o BHP i obsłudze broni. a Strzelnica nie omieszka wtedy skasować jeszcze swojej doli ... to chyba nie powinno tak być!
Zapowiadano, że wyznaczony będzie dzień i godziny kiedy osoby bez "papierów" będą mogły podymić pod okiem PS z obsługi Strzelnicy, na dziś nic takiego nie ma.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: slaw29 »

zbiho napisał

No to jestem taką zasypaną gruszką.
Zobacz na mapie. :kastro: W Bośni i Hercegowinie.
A takiś był mądry w sprawie strzelnic :-D :-D :-D i bezpieczeństwa na nich . A tutaj się okazuje że nawet postrzelać se możesz palcem w tyłku ino ;)
Ale u nas się mówi poprawnie : NIE ZASYPIAĆ GRUSZEK W POPIELE.
U nas mówią " Jak żeś się pizdą urodził - kanarkiem nie zemrzesz "
Branie odpowiedzialność z osobę której się nie zna powoduje to że sami nie postrzelamy .
Nikomu się nie dziwię i sądzę ze w dzisiejszych czasach nikt za nikogo nie chce brać odpowiedzialności i brał nie będzie .
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: RedGuy »

Cóż, po przeczytaniu opisanego zajścia poczułem się trochę głupio. No niby brać CP, jedni drugich wspierają, a tu przychodzi nowy i wypinają się na niego plecami. Jednak po zastanowieniu to nie do końca takie proste. Inna sprawa pomóc komuś i poratować odrobiną prochu, kulkami czy dobrymi radami a inna brać odpowiedzialność za obcą osobę. Autor zrobił pozwolenie by móc samodzielnie, bez żadnych problemów oddawać się swemu hobby. Biorąc pod swe skrzydła innego strzelca kończy się zabawa bo nie wiadomo kim delikwent jest i wtedy trzeba pilnować by koleś czegoś nie odwalił. Zalatuje mi to trochę zrzucaniem odpowiedzialności z gości którzy biorą za to pieniądze na klientów. Oczywiście popieram i rozumiem zachowanie autora i będąc na jego miejscu postąpiłbym tak samo. Piszę tak, mimo iż należę do grupy która uprawnień nie posiada. Nie wiem jak to się ma do innych strzelnic, a puki co na "mojej" tego nie wymagali. Jeśli też zaczną wymagać takich uprawnień to pewnie też będę robił.
Tak na marginesie na forum była debata co się zmieni jak ruszą ustawę o broni. Nie trzeba nic zmieniać, wystarczy wprowadzić obowiązek posiadania takich uprawnień i sprawa sama się rozwiąże. Nikt nie chce brać odpowiedzialności za nikogo, no może poza najbliższymi do których mamy bezgraniczne zaufanie. Więc ludzie by postrzelać będą musieli sami porobić sobie uprawnienia prowadzącego strzelanie by samemu w spokoju "pobawić się" CP. Automatycznie zostaje notka że taki delikwent posiada uprawnienia a więc i prawdopodobnie broń, jeśli do tego dojdzie EKB to mamy wszystkie wiadomości o delikwencie ;( .
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: zbiho »

slaw29 pisze: sob 10.mar.2018 - 21:34
zbiho napisał

No to jestem taką zasypaną gruszką.
Zobacz na mapie. :kastro: W Bośni i Hercegowinie.
A takiś był mądry w sprawie strzelnic :-D :-D :-D i bezpieczeństwa na nich . A tutaj się okazuje że nawet postrzelać se możesz palcem w tyłku ino ;)
To nie ja tam byłem na strzelnicy, chciałem iść na szkolenie ale jak na złość robota mi wypadła, niestety tak mam, że często pracuję właśnie w weekendy, jak chciałem na drugi termin to szkolenie odwołali :?
Ta odpowiedź o Bośni i Hercegowinie to nie była złośliwość tylko tak mówią na Bochnię .Na mapie byś zobaczył strzelnicę i dom o 200dziesiąt metrów. Nie wymądrzam się tylko mam fioła na temat przysłów i powiedzonek. :-)
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Arab »

Panowie i Panie !
W przytoczonej sytuacji nie chodzi o to że ktoś kto ma "papierek" czuje się "lepszy" i proszę tego tak nie interpretować . Tu chodzi o to by wszystkim którzy "zaspali" w czasie zimy przypomnieć że " Idzie nowe" :D
Nowe tzn. zmienia się rzeczywistość, na SL już ona się zmieniła w kwestii bezpieczeństwa !
CP to sport,połączony z pasją do którego ma dostęp każdy ! Nie znaczy to jednak że każdy może postrzelać !
Na jednych strzelnicach niema wymagań dot. CP na innych jak ZKS , SL-Alfa są ! ,na "Jaworznie" też bo DEREK pewnie sam osobiście szkoli "neofitów" ,a "roszczeniowość" strzelców typu "mam kolcika CP ,płacę xx złotych to mi się należy " nie powinna mieć miejsca !
Wiem wiem , zaraz zacznie się że strzelnica powinna itd.itepe ....... znamy to ! :oczy:
Jak koledzy wspomnieli " Nikt za nikogo nie będzie brał odpowiedzialności " więc czemu "strzelnica" ma ją brać za NAS ?
Jesteśmy " duzi chłopcy " i sznurówki potrafimy sobie sami zawiązać ! Inwestujemy w swe hobby setki złotych na kokilki, smary ,kulki itd . więc zainwestujmy w "siebie" ! w kursy doszkalające , by inni mogli czuć się miło i bezpiecznie w naszym towarzystwie na osi :D
Teraz na SL już zaczyna być bezpiecznie . :D
Przecież istnieją fora dyskusyjne , grupy CP na FB ,gdzie chłopaki się dogadują w sprawie strzelań ,tam też są informacje wszelkiej maści , można poczytać ,ugadać się ! Nikt nikogo na "siłę " nie zmusza do płatnych kursów !
Wystarczy zwykły "priv" do osoby z "papierkiem" w stylu:
-Witam !
-Mam kolcika w inoxie ,chciałbym postrzelać ,ale nie mam "uprawnień"
-Czy kolega mógłby w dogodnym dla niego terminie się ze mną umówić "tete-a- tete " na strzałce XX w celu poznania się oraz przekazania wiedzy i doświadczenia ,oczywiście za sowitą rekompensatą wyrażoną w .......
TYLKO TYLE !!!
Zaręczam własną głową że NIKT nie odmówi takiej prośbie :D
Wtedy dany "delikwent " przyjeżdża w umówionym terminie ,i się szkoli ! My z "uprawnieniami " rezerwujemy sobie na to czas ,poznajemy "gostka" szkolimy ,pilnujemy by "nie dał dupy" ,jemu się ręce trzęsą ze zdenerwowania ,bo surowe oko kolegi po fachu jest czujne i tylko czeka na nasz błąd by dać reprymendę :)
Druga randka już jest łatwiejsza ,bo obie strony się już znają i wystarczy zwykłe pytanie : Kiedy będziesz na strzałce ? bo bym skorzystał z okazji i postrzelał ! Wtedy i wtedy będę ,zapraszam na wspólne dymienie bo Ciebie znam i wiem że mogę ci zaufać ! PROSTE ? PROSTE ! :D
Ale przyjeżdżanie na strzałkę tak jak to zrobił kolega w mej relacji ,jest niedopuszczalne ! Nie dosyć że odszedł z "kwitkiem" to i Nam było przykro . Mnie osobiście bardzo to zabolało ,bo nie lubię mówić NIE ,mimo że jestem asertywny :)
Omawiana sytuacja z "życia wzięta" daje jasny przykład ignorancji i lenistwa "delikwenta" ,nie chciało mu się poczytać ,rozpytać po "długim śnie zimowym" :oczy: i przysłowiowo "pocałował klamkę "
Gdyby mimo snu się mu chciało taka sytuacja nie miałaby miejsca !!!!
W naszym gronie są osoby które z racji różnych obowiązków nie mogły uczestniczyć w jakimś kursie ,lecz usilnie się starają to nadrobić ( następny kurs PS-a pewnie odbędzie się już w Jaworznie ) ,śledzą fora ,grupy FB angażują się ,czytają !!!!
Ale i są osoby które "nadal śpią " i śnią o niebieskich migdałach :)
Więc dla tych pierwszych wyrazy uznania i powodzenia w kursach :brawo:
Dla drugich .......... "całujcie psa w nos " :; "frycowe" trzeba płacić bo się nie chciało !!!!!
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Arab »

:D Osobiście sam chętnie bym skorzystał z rad bardziej doświadczonego kolegi w sprawie odpowiedniej postawy strzeleckiej przy strzelaniu z "nieokiełznanego Hawkena 45 " bo nijak w dyszki nie trafiam . A Marzanna 2018 na Jaworznie zbliża się dużymi krokami !!!! i tylko czeka by " oddać swe dziewictwo ,śmiałkowi co konkurentów w turnieju pokona " :D
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Brayan »

Coś napiszę z punktu widzenia świeżaka...który to jeszcze nie ma ma uprawnień PS.
Zacząłem interesować się dostępem do jakiś rok temu. Przyznam się że większość wiedzy przyswajałem z filmów na YT od Buraka począwszy przez rożne przygody z ZCP. Nie jestem głupi ...z każdego filmu odsiewałem informacje niepewne...różni ludzie rożnie interpretują przepisy wiec oglądałem , czytałem kolejne.
Możecie wierzyć lub nie ale NIGDZIE nikt nie porusza tematu prowadzącego strzelanie, nikt nie poświęcił temu ani jednego zdania. Pewnie powiecie że jak bym wszedł na forum to bym znalazł...pewnie bym nie znalazł bo czasem trzeba wiedzieć czego się szuka.
Może do zeszłego roku nie był to problem na terenach gdzie funkcjonują strzelnice komercyjne i zawsze jest ktoś z obsługi ale na moim terenie strzelnice należą do LOK-u, kółek strzeleckich albo wojska. Więc mimo wszystko nie postrzelałbym sobie tak czy inaczej.
Ja zacząłem tak pisze Sadam AlAdin - poprosiłem o szkolenia na grupie FB mimo tego że nie wybierałem se na strzelnicę pierwszy raz. I tak jak pisze kolega ten dzień dla mojego mentora był stracony, wystrzelił jeden bęben z mojego rewolweru w celach testów.
Dziś to wygląda trochę inaczej ale faktycznie na zaufanie trzeba zapracować.
Co do samego szkolenia od kiedy się zorientowałem że jestem uzależniony od "obcych ludzi" zacząłem drążyć temat szkolenia PS... i tu się zaczyna cyrk.
Oficjalne wersje opowiadana we wszystkich klubach strzeleckich to że kandydat musi posiadać :
Uprawnienie prowadzącego strzelanie może być nadane osobie, która spełnia łącznie następujące warunki:

a) ukończyła 21 lat,
b) odbyła co najmniej 16-sto godzinne przeszkolenie w zakresie prowadzenia strzelania oraz udzielania pomocy medycznej lub ukończyła kurs instruktorski / trenerski,
c) posiada patent strzelecki lub licencję sędziego sportu strzeleckiego klasy pierwszej lub licencję trenera,
d) posiada licencję zawodnika lub licencję sędziego sportu strzeleckiego lub licencję trenera.

W tej sytuacji komuś takiemu jak ja opadają ręce.
Całe szczęście życie zetknęło mnie z mądrymi i życzliwymi ludźmi. Jak by kogoś interesowało to regionie Warmińsko -mazurskim szkolenia prowadzi LOK - komplet od pneumatycznej do centralnego zapłonu 400pln.
Można to załatwić przy okazji kursu dla instruktorów strzelectwa
http://lok.org.pl/aktualnosci/szczegoly ... olsztyn,30
Lub na kursie dedykowanym
http://lok.org.pl/aktualnosci/szczegoly ... olsztyn,30

Na marginesie, chwile przez telefon rozmawiałem z człowiekiem z LOK-u i on poinformował mnie ze według nich szkolenie PS na broń bezpozwoleniową CP to nadinterpretacja. Jeśli dobrze go zrozumiałem na strzelnicach LOK oni robią ogólne szkolenie z posługiwania się bronią, pierwszej pomocy i zasad przebywania na strzelnicy. Na podstawie tego dokumenty można korzystać z tych strzelnic. Nie drążyłem tego tematu, mam nadzieję że w następny weekend uda się dołączyć do szkolenia i już nie martwić się wejściem na jakąkolwiek strzelnicę.

Trochę się rozpisałem, ale jak się zaczyna z CP to nie ma się pojęcia o takich sprawach ja PS. Bo tylko w takim porąbanym prawnie kraju jak Polska trzeba mieć powolnie Prowadzącego Strzelanie na używanie broni bezpozwoleniowej w miejscu przeznaczonym do strzelania.

Ale jak w środowisku CP powiesz że powinien być kurs na CP to w 85 % szok i obraza. No to lepiej potem takie paranoje przechodzić.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Wycior »

Brayan pisze: ndz 11.mar.2018 - 11:36 Bo tylko w takim porąbanym prawnie kraju jak Polska trzeba mieć powolnie Prowadzącego Strzelanie na używanie broni bezpozwoleniowej w miejscu przeznaczonym do strzelania.
Na pewno wcześniej sprawdziłeś jak to jest na strzelnicach w innych, mniej porąbanych krajach? Poza tym piszesz nieprawdę. W Polsce z prawnego punktu widzenia można bez problemu strzelać z CP bez uprawnień Prowadzącego Strzelanie (PS). Wymaga się natomiast (patrz WRS) aby w takim przypadku na osi był ktoś inny z kwitem PS i wziął za ciebie odpowiedzialność.
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Szaddam »

Wycior pisze: ndz 11.mar.2018 - 11:53... Wymaga się natomiast (patrz WRS) aby w takim przypadku na osi był ktoś inny z kwitem PS i wziął za ciebie odpowiedzialność.
Bo kasę to już bez problemu weźmie Strzelnica :!:
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Arab »

No i jak widać na "załączonym obrazku" :) kolega się postarał :brawo:
Poszukał .popytał w żródłach pogrzebał !!!!!!!!!!!
Ma wiedzę i może kontynuować "eksplorację niezbadanych meandrów sztuki celnego strzelania z broni CP "
Nie zasypał "gruszek w popiele " :) :piwo: !!!!!
Dodam że powiedzenie "zasypać gruszki w popiele " jest trafne , bo te gruszki są niesmaczne !!! ni jak im do kartofelków z ogniska ,chrupiących ,z solą ...... pyszności !!! :lol: zwłaszcza po dobrym strzelanku :)
Gwoli wyjaśnienia:
Ps dla CP jest najprostszą drogą by na SL czyli SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE -strzelnica , postrzelać samodzielnie ,nie wiem jak sprawa wygląda w innych rejonach Polski . Każda strzałka może wprowadzić w swój regulamin obostrzenia w ramach zwiększania bezpieczeństwa strzelców ! przykład ZKS -Wawa
PS z PZSS ,wymaga patentu , lub licencji PZSS i przypisana jest do licencji /patentu - tracisz patent -tracisz PS-a
PS z LOK już tego nie wymaga .
Oba dwa są równorzędne .
PS to bezpieczeństwo TWOJE ,oraz osób/kolegów na osi strzelnicy !!
Bo "LICZBA STRZELCÓW WCHODZĄCYCH NA OŚ = LICZBIE STRZELCÓW Z NIEJ SCHODZĄCYCH
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: It`s not personal , it`s just buisness

Post autor: Brayan »

Wycior pisze: ndz 11.mar.2018 - 11:53
Brayan pisze: ndz 11.mar.2018 - 11:36 Bo tylko w takim porąbanym prawnie kraju jak Polska trzeba mieć powolnie Prowadzącego Strzelanie na używanie broni bezpozwoleniowej w miejscu przeznaczonym do strzelania.
Na pewno wcześniej sprawdziłeś jak to jest na strzelnicach w innych, mniej porąbanych krajach? Poza tym piszesz nieprawdę. W Polsce z prawnego punktu widzenia można bez problemu strzelać z CP bez uprawnień Prowadzącego Strzelanie (PS). Wymaga się natomiast (patrz WRS) aby w takim przypadku na osi był ktoś inny z kwitem PS i wziął za ciebie odpowiedzialność.
Nie nie wiem jak to jest w innych krajach ale nie zrozumiałeś tego co napisałem i wyżej piszą koledzy. Ja nie chcę prowadzić strzelań i brać odpowiedzialności za innych ludzi od tego są instruktorzy i ich czas kosztuje pieniądze.
Ja powinienem mieć możliwość zdobyć uprawnienia do wykorzystywania broni na każdej strzelnicy w tym kraju a nie że zależy jak ktoś interpretuje.
Podsumowanie jest takie że CP nie jest bezpozwoleniowe w 100% - możesz posiadać nie możesz strzelać - ja akurat każdemu kto pyta o CP wybijam z głowy mit bezpozwoleniowości. Bez tego jesteś uzależniony od klubu lub strzelnicy.
W takim wypadku początkujący powinien się zastanowić czy nie lepiej zapisać się do KS i strzelać z broni klubowej.
ODPOWIEDZ