Sąsiedzi

Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1140
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Sąsiedzi

Post autor: zbiho »

Taka sytuacja...
Sąsiad się zdenerwuje, :? że twój pies szczeka na jego kota i dzwoni na policję,że groziłeś mu przedmiotem przypominającym pistolet.
Wpadają w siedmiu i wyprowadzają cię w kajdanach bo znaleźli u ciebie broń.
http://www.lublin112.pl/opole-lubelskie ... memu-foto/
Jak tego uniknąć? jesteś przestępcą? :-P
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Sąsiedzi

Post autor: Marek »

Nie grozić sąsiadowi.
Nauczyć się żyć z sąsiadami w zgodzie.
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Sąsiedzi

Post autor: Flash »

Zgadzam się z Markiem, ale to nie wystarczy. Ssąsiad mógł być: psychiczny, zazdrosny, cokolwiek.
a jak nie sąsiad to np. exowa zrobi to jeszcze sprawniej.

jak można posiadać nielegalnie broń bezpozwoleniową? na fotkach są wiatrówki, hukowce i czarnoprochowce.
jednej sztuki nie ma z tego co widzę fotka 7, opis 8.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Sąsiedzi

Post autor: Arab »

Ale to było w 2015 roku !!!!
Skąd taki rupieć dziennikarski ? :)
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1140
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Sąsiedzi

Post autor: zbiho »

A myślisz że coś od tego czasu się zmieniło na lepsze(oprócz rządu)??
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Sąsiedzi

Post autor: Arab »

Myślę że tak. Jeszce 5-10 lat temu temat CP i dostępu do broni palnej był marginalny , dzisiaj o nim otwarcie się rozmawia , edukuje , dyskutuje na forach , . A jak wszystkim wiadomo "służby " też te fora czytają i wynoszą z niej wiedze , może nieświadomie ale częściowo do nich dociera ,że "to nie broń zabija - TYLKO ludzie " Niedawno na strzałce spotkałem policjantów na ćwiczeniach , jak strzeliłem z czarnoprochowego karabinu to naraz , wszyscy się zainteresowali , komentarze i prośby o "daj strzelić! " a to można bez pozwolenia?! ,cholera ciekawe ! fajny sprzęt , nie było końca ! Skończyło się na dyskusji i strzelaniu z mojego czarnoprochowca ,! Wczoraj na strzałce zobaczyłem jednego z tych chłopaków jak walił z remika z "bananem na mordzie" Tak więc edukacja przez zabawę zdaje egzamin .
Oczywiście "zjebów " też się spotyka ale tych się unika.
Rzeczony sprawca z artykułu ,jak nic prócz tej broni nie miał , pewnie wrócił do domu , jedynie o ile mu to udowodniono odpowiedział za "grożby karalne" ale to już inna sprawa . Sądząc po komentarzach pod artykułem "poszkodowany" też jest znany jako osoba niespełna rozumu ,węsząca spiski . A co do chałtury jaką odprawił pismak ? wszyscy wiemy że pismaki szukają sensacji i w większości przeinaczają obraz sytuacji by zdobyć poczytność brukowca-szmatłąwca w jakim pracują .
Jak wspomniał MAREK , należy żyć w zgodzie z sąsiadami , a jako ze posiadamy broń tym bardziej należy się starać ,by być nieskazitelnym w tak małej społeczności "sąsiadów " ,mówić wszystkim " dzień dobry" ,dziękuję , proszę , przepraszam ,być miłym i uprzejmym ,pomagać sąsiadce w wniesieniu zakupów po schodach itd. Ludzie bardzo szybko "przyklejają łatkę i wieszają "psy" " Niestety bardzo trudno się jej pozbyć.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Sąsiedzi

Post autor: Wycior »

Sadam AlAdin pisze: sob 03.lut.2018 - 13:11 należy żyć w zgodzie z sąsiadami , a jako ze posiadamy broń tym bardziej należy się starać ,by być nieskazitelnym ...
Jasne, ale przede wszystkim z bronią się nie obnosić i nią się nie chwalić. Pod wieloma względami wciąż jesteśmy zaściankiem i ciemnogrodem. Znajduje to odbicie w stosunku tzw. Kowalskiego (Kowalskiej?) do broni a zwłaszcza w jego wiedzy na jej temat. Ten kto nie wie że masz broń nie będzie cię traktował jak jej posiadacza, nie opowie o tym sąsiadom i nie wpadnie na pomysł aby napisać donos z "czystej życzliwości".
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Sąsiedzi

Post autor: Arab »

Tusze sobie że jutro omówimy ten temat szczegółowo .
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1140
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Sąsiedzi

Post autor: zbiho »

Czyli podziemie,nie ujawniać się i siedzieć cicho,dalej partyzantka.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Sąsiedzi

Post autor: Wycior »

To w pierwszym rzędzie zależy od tego jakich się ma sąsiadów. Często wystarczy po prostu się nie afiszować i nie drażnić ludzi podtykając im tę swoją broń pod nos. Gdybym jednak miał w domku obok np. narwaną, złośliwą babę która wyzywa na mojego psa i z natury nienawidzi wszystkiego co się rusza, to starałbym się chyba aby o mojej broni nie wiedziała.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Sąsiedzi

Post autor: Marek »

Gadacie jak taki zaćmiony głup który był rzecznikiem policji, zadający jako argument przeciw posiadaniu broni pytanie
"Czy chcial by pan żeby pański sąsiad posiadał broń ..."
Wiedząc że lepiej żeby sąsiadowi krowa zdechła niż się ocieliła.

A ja chcę żeby moi sąsiedzi mieli broń bo będą mnie bronić jak zajdzie taka potrzeba.
Nauczcie się żyć w zgodzie i szanować wzajemnie a nie będziesz się musiał sąsiada bać.
Temat wyjątkowo polski.
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Sąsiedzi

Post autor: Flash »

Temat bardziej uniwersalny niż "somsiad". A gdyby zamiast sąsiada była była żona ?
Tym co nie wiedzą czym to grozi życzę żeby się nie dowiedzieli.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Sąsiedzi

Post autor: Marek »

I w końcu dojdziesz do tego że powinieneś żyć na bezludnej wyspie albo pozbyć się broni, bo zawsze z kimś się nie dogadasz.
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Sąsiedzi

Post autor: Willie357 »

Macie jakiś dziwnych sąsiadów,moi widząc mnie obładowanego , dreptającego do auta po wymianie pozdrowień pytają czy zawody, czy trening, i życzą powodzenia.I jakoś nigdy, na żadnym z sąsiadów nie musiałem sprawdzać czy dotyczy go I zasada proporcjonalnego wzrostu uprzejmości rozmówcy.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Sąsiedzi

Post autor: Arab »

Czyli potwierdza się zasada "be kind, be kind, be kind ! :D
Jak to mój dawny szef gadał " jak kogoś opier...sz to rób to tak by opier..any odczuł co masz do powiedzenia ,ale nie powalaj go na kolana ! "
Aspekt socjologiczno -społeczny ,jakich kto ma sąsiadów , zależy od "eli " - eli masz dobrych sąsiadów , eli nie !
As the saying goes, nobody is perfect.
ODPOWIEDZ