Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

ODPOWIEDZ
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Arab »

Szaddam pisze: pn 29.sty.2018 - 20:38 Nie gaś! ... światełka nadziei! Bo jak ono zgaśnie, pozostanie nam jedynie ulec demonom z PZŁ i Alfy (i podobnym).
Przemek jak będzie trzeba z łopatą i majzlem /młotkiem przybędę by kopać rowy, sypać kulochwyty i zbijać tarczownice :) w upale i skwarze ! za "damski chuj" Mam dwie rączki małe ale do pracy doskonałe :) byle by się jak to nazwałeś "uwolnić się od Demonów ALFY, PZŁ-a i innych "
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Arab »

Ową menażderkę postaram się prześwietlić w bezpośredniej rozmowie przy kawce ,lub herbatce ,jeszcze w tym tygodniu, przed kursem PS-a , Zweryfikuję też jej wiedzę i znajomość środowiska ,w merytorycznej dyskusji "face tu face" Jak to w pewnej bajce o Szreku powiedziano "Mam smoka i nie zawaham się go użyć " :?:
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Arab »

Mimo że nadal jestem orędownikiem tego papieru PS-a na SL , jednakże niech mi ktoś wyjaśni to kuriozum .Zamierzeniem tego PS-a jest bezpieczeństwo na SL wymagane dla wszelkich strzelców znajomość zasad strzelania i zachowania na strzałce .jednakże kurs obejmuje kat A,B i H , a ja strzelam z H i tylko z H ! nie znam się na A i B nigdy nie strzelałem z jakiegoś mosberga czy innego glocka ,nawet się do nich nie zbliżam .
Więc i znajomość obsługi ,i strzelania z tych wynalazków jest mi kompletnie obca .
Jaka mam pewność że płacąc 4 stówy zaliczę kurs ? Przecież tam będzie też obsługa i strzelanie z central i bocz zapłonu ! który jest mi potrzebny jak wrzód na dupie !
I co? nie zdam Ai B ale celująco H bo CP znam i lubię to psu w dupę wywalę kasę?
Przecież jak mam patent, licencję to nie potrzebuje PS-a ,ale nie mając patentu muszę robić zrobić tego PS-a na CP i przy okazji na centralny powietrzny ,czy inny zapłon ,mimo że nie mogę z niej strzelać bo nie mam patentu !!!
To jakaś farsa nielogiczna jest !
hniv
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pn 28.gru.2015 - 20:54
Moja broń:

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: hniv »

Dlatego przystepujac do tego kursu powinienes miec juz jakies pojecie w obsłudze takiej broni. W takim wypadku przydał by sie kurs przygotowujący do kursu:P Na kursie PS jest strzelanie z centralnego, bocznego ale czy instruktor bedzie chcial i mial czas na tłumaczenie zasad odsługi poszczególnych rodzajow, radzenia sobie z zacieciami itp --cieżko powiedzieć. To w koncu kurs prowadzenia strzelania, zasad bezpieczenstwa na strzelnicy a nie obsługi .
Awatar użytkownika
drizzit
Posty: 34
Rejestracja: pn 04.wrz.2017 - 11:48
Lokalizacja: SH
Moja broń: .177 .36 .44

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: drizzit »

Wielkie dzięki kolego za tak obfitą i precyzyjną dawkę informacji.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Wycior »

Sadam AlAdin pisze: wt 30.sty.2018 - 08:52 muszę robić zrobić tego PS-a na CP i przy okazji na centralny czy inny zapłon ,mimo że nie mogę z niej strzelać bo nie mam patentu !!!
Spoko. Zgodnie z UoBiA na strzelnicy możesz strzelać z każdej broni, także nie mając pozwolenia na broń, dopuszczenia do broni ani patentu.
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Willie357 »

Olimp do smiertelnika. Olimp do smietelnika.(Broadsword calling Danny Boy)+(kto pamieta z czego to?)+(stawiam 20 fiolek na proch).Ja nie złośliwości, a właśnie z czysto ludzkiej zyczliwości. W swoim durnym rozumku zawsze byłem zdania,że jak sie idzie na kurs, to nie aby tylko wynieść papier, ale i wiedzę.Wy przyniesiecie kase, wyniesiecie papier, no i wyniesiecie to co ze sobą przyniesiecie, aby uniknąć zabierania krzeseł ze strzelnicy i abyście coś wynieśli poradziłem zabrać coś ze sobą do wyniesienia.Po prostu wiem kto to będzie robił, do czego służy tzw skok na kasę, i jakie są czyje kompetencje. Nieustająco powodzenia.Odsyłam do księgi przysłów polskich."Uczył Marcin Marcina....."
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: zbiho »

Te niemieckie schmeisery się niesatety zacinały nawet Clintowi,powinien wziąć Colta.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Wycior »

Willie357 pisze: śr 31.sty.2018 - 20:13 Wy przyniesiecie kase, wyniesiecie papier
Where Eagles Dare 1968 (Tylko dla orłów)?
@Willie357, pewnie masz rację, bo z wysokiej góry więcej widać. Tym niemniej podstawowym celem większości (jeżeli nie wszystkich) kursantów będzie zapewne wyniesienie papieru. Co do uczenia się - wiadomo. Chcąc się czegoś porządnie nauczyć trzeba się o to zatroszczyć osobiscie - także wybierając ewentualnego nauczyciela. Tym niemniej wygląda na to że bez papieru nie byłoby za bardzo po się uczyć.
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Willie357 »

Wyciorze, nie skretyniałem jeszcze do reszty, na tym jak to powiadasz Olimpie, aby nie dostrzec , że celem jest zdobycie papieru.Szkoda tylko, jak to mawiają , w imię zasad.U nas tu na Olimpie gadają, że lepsza wiedza od jej braku.A i pieniądze nie moje, i nie do mojej idą kieszeni.A, że zwyczajnie, po ludzku, z zupełnie dla mnie samego niezrozumiałych przyczyn żal mi ludzi,to już zupełnie inna historia.Papier zdobędą, ale czy tylko o to chodzi.?Za to przybędzie źle przeszkolonych ludzi z uprawnieniami,uważasz, że to dobrze?

PS Zbiho wygrał fiolki, pojaw się kiedy w okolicy i uprzedź.Pozdro.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Wycior »

@Willie357, święte słowa, ale my biedne robaczki chcemy samodzielnie strzelać, oni o tym wiedzą i tu nas mają. Jaki mamy wybór? Chyba nie sądzisz że po kursie odważę się bawić w PS z jakimiś obcymi ludźmi. Wszystko na co bym się zdobył to zabrać na strzelnicę jakiegoś dobrze mi znanego, odpowiedzialnego i zdyscyplinowanego kolegę.
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Willie357 »

Wkrótce bedzie kurs z którego coś da się wynieść poza własnymi zapałkami,robiony przez ludzi z kompetencjami.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: zbiho »

To wtedy się na ten kurs zapiszę bo na ten obecny jeszcze się wahom(jak ten baca co dostał wp...l na weselu)
A najbardziej zachęciły mnie te fiolki dla orłów od władców Olimpu,dzięki nie omieszkam się przypomnieć.
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Willie357 »

To jednak nie jest stracony dzień, ujawnił się człowiek z poczuciem humoru!
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: slaw29 »

Willie - daj znać jak będzie taki kurs i gdzie . Jak tylko będę miał czas to się kopsnę.Mam nadzieję że też tam będziesz .
ODPOWIEDZ