Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

ODPOWIEDZ
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Arab »

Jest nas poro ,więc opinie ?
Awatar użytkownika
Heimdallr
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pt 18.mar.2016 - 21:58
Lokalizacja: Zagłębie
Moja broń:

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Heimdallr »

Opowiedz Waść co tam się zmienia? Warto by było przybliżyć całą sprawę. Zazwyczaj pojawiają się półsłówkami stwierdzenia, że to i tamto ale nikt wprost nie pisze. Jestem tematem zainteresowany a trzymać ręki na pulsie nie mogę.
hniv
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pn 28.gru.2015 - 20:54
Moja broń:

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: hniv »

W skrócie: strzelanie z czarnego tylko z kursem organizowanym na strzelnicy ewentualnie każdorazowo instruktor. Kurs bagatela w okolicy 200 zl organizowany przez LOK z pisemnym potwierdzeniem przebytego kursu ewentualnie kurs prowadzącego strzelanie.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Arab »

Z czego się dowiedziałem w niedzielę , bo byłem i strzelałem . To jak na razie są pomysły od wielkiego podblaszego koronnego od PZŁ , żeby strzelcy cp mieli papier na "prowadzącego strzelanie z CP " kurs chcą przeprowadzić 28 stycznia . Kosztu nie znam , jednakże że jestem ciekawski i lubię wiedzieć wcześniej ,więc informuję .Podobno bez tego się potem nie da strzelać z Cp na Alfie , chyba że z instruktorem . Powodem takich restrykcji jest niby wzmożony ruch strzelców "biedronkowych " , no torba z biedry , nowy inox i "SZCZELAMY" ,brak BHP CP i inne takie.
Kol. Hniv okolice 200zł to kurs "prowadzącego strzelanie z CP" i pewnie tylko taki wchodzi w rachubę ,a papieru w rodzaju takiego jak na ZKS w W-wie nie przewidują . Zresztą w LOK-u .... gówno wiedzą o CP !
Ostatnio zmieniony pn 08.sty.2018 - 20:35 przez Arab, łącznie zmieniany 1 raz.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Arab »

Dodam że taki "prowadzący strzelanie z CP" daje możliwość strzelania na wszystkich strzałkach w Polsce .Oczywiście cena jest koszmarna jak dla mnie nie do zaakceptowania , jednakże można wymusić pełny kurs ,ale trzeba się spiknąć i dać im sygnał . Wiadomo że taki pełny kurs będzie więcej kosztował , ale cen nie znam .............
hniv
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pn 28.gru.2015 - 20:54
Moja broń:

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: hniv »

A ja mysle ze po części jest inny powód. Odkąd tam strzelamy myśliwi zawsze mieli największe pretensje że jedni moga strzelać z własnej broni bez papierów egzaminów badań ,karabiny trzymać w rogu pokoju a drudzy na to wszystko musza zapracować. Z drugiej strony kazda strzelnica chce kryć swoje cztery litery na wszelki wypadek.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Wycior »

Mam wrażenie że obecna administracja strzelnicy z ramienia PZŁ wcale nie ma nic przeciwko CP jako takiemu. Po prostu na razie nie zdążyli wypracować sensownych zasad. Widzą że ruch CP narasta i chcieliby żeby się to na strzelnicy rozwinęło bo samymi myśliwymi osi nie zapełnią. Mają trochę skrępowane ruchy gdyż swoje posunięcia muszą uzgadniać z zarządem PZŁ. Dlatego np. wisi wciąż w powietrzu sprawa karnetów CP. Jak to ujął Sadam AlAdin boją się chaotycznych sytuacji na osiach i swojej odpowiedzialności w razie jakiegoś incydentu. Chcieliby wpuszczać na strzelnicę ludzi odpowiednio przeszkolonych. Na razie przyjrzeli się wzorcowemu regulaminowi strzelnic w którym jest przewidziana funkcja tzw. prowadzącego strzelanie. Jest mowa o zrobieniu kursu dla prowadzących strzelanie CP (i może przy okazji jeszcze z innych rodzajów broni). Taki kurs odbyłby się na strzelnicy w Siemianowicach a byłby przeprowadzany przez LOK. W porównaniu z PZSS uprawnienia nadane przez LOK są lepsze bo bezterminowe. To jest mój stan wiedzy na dzień dzisiejszy. Cała sprawa jest w trakcie wykluwania się a szczegóły powinny być znane w ciągu kilku dni. Myślę że do czasu ostatecznego sprecyzowania i ogłoszenia zasad lepiej uzbroić się w cierpliwość bo inaczej będziemy tylko gdybać i utyskiwać. Sądzę też że zamiast narzekać może byłoby dobrze podejść do sprawy ofensywniej i spróbować z nimi jakiejś współpracy, coś im zaproponować.
Ostatnio zmieniony pn 08.sty.2018 - 20:53 przez Wycior, łącznie zmieniany 1 raz.
hniv
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pn 28.gru.2015 - 20:54
Moja broń:

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: hniv »

Jest jeszcze plan może narazie odległy by zainstalować kamery bezpośrednio na stanowiskach strzeleckich. Ma to zapobiec niebezpiecznym sytuacjom i pomóc w razie ewentualnego problemu zarejestrowanym materialem. Wszelakich planów bylo juz sporo, czas zweryfikował większość wiec zobaczymy co z tego pomyslu zostanie.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Arab »

Hniv ! przez okres jak strzelam na Alfie ,spotkałem jednego myśliwca co se broń kalibrował , reszta strzela na rzutkach i innych trapach . Ich pretensje mnie walą , jak coś to do sejmu niech piszą . Ta strzelnica zdechnie jak się pozbędą strzelców CP .Wielu na tej strzelnicy strzela okazjonalnie , lecz jest kilku co traktują to poważnie. Skromnie wymienię :
1. Wycior- eksperymentuje i ma olbrzymią wiedzę dot. CP
2.Krzysiek D.- fajny i sympatyczny kolega strzela z Rigbiego :)
3. Romek- zawody ,ostatnio dał mi pociski do 50-tki :)
4.Ja-zazwyczaj strzelam na 50-tce z białym kocykiem :)
5.Arek-ma taki fajny stojaczek składany
6.Szadam-Przemek- dłuuuuuugie lufki !
7.Peter Hemil-- ,strzela z ORGINAŁÓW EPOKOWYCH !!!!
7. Kol co strzelał w niedzielę znajomy M.Nowakowskiego , i sam Marek.
W swej ignorancji wielu nie znam z imienia lub nicku , ale na pewno z widzenia .
Wielu też strzela z powietrznych karabinów , ale i CP nie jest dla nich niczym nowym .
Ostatnio zmieniony pn 08.sty.2018 - 21:14 przez Arab, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Heimdallr
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pt 18.mar.2016 - 21:58
Lokalizacja: Zagłębie
Moja broń:

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Heimdallr »

Jeśli będzie wymagany kurs to chętnie zrobię. I tak nosiłem się z tym zamiarem od dawna. Jak kolega Wycior wspomniał, administracja nie ma nic przeciwko CP. Gdyby nie strzelcy CP to pies z kulawą nogą by tam nie zaglądał. No może trochę przesadziłem. Jednak jeśli PZŁ uważa, że na osiach jest chaos to mają poniekąd rację. Sam nie zawsze czuję się tam bezpiecznie. Kamer nie zamontują. To generuje koszta a na siemcach nie chcą nawet pozbijać stolików do kupy by były stabilne :) Ktoś wie gdzie można dowiedzieć się więcej o kursie 28go?
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Arab »

Jednakże wypytują i prowadzą wywiady ,więc myśle że cierpliwość jest wskazana
Awatar użytkownika
Heimdallr
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pt 18.mar.2016 - 21:58
Lokalizacja: Zagłębie
Moja broń:

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Heimdallr »

Gdyby doszły do głównej kwatery wywiadu CP informacje o kursie, proszę o wzmiankę. Wracam niebawem do domu i chciałbym spożytkować swój czas kreatywnie :D
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Arab »

Heimdallr pisze: pn 08.sty.2018 - 21:02 Jeśli będzie wymagany kurs to chętnie zrobię. I tak nosiłem się z tym zamiarem od dawna. Jak kolega Wycior wspomniał, administracja nie ma nic przeciwko CP. Gdyby nie strzelcy CP to pies z kulawą nogą by tam nie zaglądał. No może trochę przesadziłem. Jednak jeśli PZŁ uważa, że na osiach jest chaos to mają poniekąd rację. Sam nie zawsze czuję się tam bezpiecznie. Kamer nie zamontują. To generuje koszta a na siemcach nie chcą nawet pozbijać stolików do kupy by były stabilne :) Ktoś wie gdzie można dowiedzieć się więcej o kursie 28go?
Roman Furtek 502-434-281 zarządca strzelnicy .
hniv
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pn 28.gru.2015 - 20:54
Moja broń:

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: hniv »

Arek cos ci sie popier....ja żadnego stoliczka składanego nie mam. Ma go twoj immiennik z Gliwic a jakies reale dawalem ci ja w ramach mikołajek. Sorki za offtopic. Co do kursu pytaj w biurze. Mamy sie określić jak najszybciej.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Arab »

hniv pisze: pn 08.sty.2018 - 21:10 Arek cos ci sie popier....ja żadnego stoliczka składanego nie mam. Ma go twoj immiennik z Gliwic a jakies reale dawalem ci ja w ramach mikołajek. Sorki za offtopic. Co do kursu pytaj w biurze. Mamy sie określić jak najszybciej.
Dobra ok . czyli Romek to ten od mikołajek , a Arek ten od stojaczka . Kumam :) ale i tak pop...lę :)
Już zmieniłem :)
Ostatnio zmieniony pn 08.sty.2018 - 21:17 przez Arab, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ