Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drizzit
Posty: 34
Rejestracja: pn 04.wrz.2017 - 11:48
Lokalizacja: SH
Moja broń: .177 .36 .44

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: drizzit »

Ad 4 - Od ostatniej aktualizacji drastycznie skoczyła cena kursu. Co spowodowało aż taki jej wzrost?
Ostatnio zmieniony śr 17.sty.2018 - 16:01 przez drizzit, łącznie zmieniany 1 raz.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Wycior »

Konkretne rozmowy z LOK. Po prostu LOK się określił i przedstawił swoją ofertę. Na samym początku Zarządcy wydawało się że będzie można zrobić kurs tylko na CP.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Arab »

Przed chwila dzwoniłem na ZKS i dostałem info iż kurs na CP jest raz w miesiącu , trwa bodajże 4 godziny i prowadzi go Hubert Sander . więccej informacji mi nie udzielono .
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Wycior »

Tak, bardzo rozmowni tam nie są (wcześniej sam też sprawdzałem). Z prowadzącym próbowałem się kilka dni temu skontaktować przez PW - na razie nie odebrał. Dlatego przydałby się jakiś życzliwy insider z ZKS.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Arab »

Na beżowym to chyba "hubertus" co wyczytałem z postów to główny nacisk kładziony jest na bezpieczeństwo .
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Arab »

Dodam że taki samodzielny kurs CP na strzelnicę w Bańgowie , pewnie dla niektórych "niedzielnych strzelców " byłby dobrym rozwiązaniem .
"se chłop zrobi taki kurs , postrzela z CP a potem może wejdzie głębiej w temat strzelectwa " i wtedy jakis patent , licencja i inne .
Awatar użytkownika
drizzit
Posty: 34
Rejestracja: pn 04.wrz.2017 - 11:48
Lokalizacja: SH
Moja broń: .177 .36 .44

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: drizzit »

Uważasz, że CP to "płytkie wejście" w temat Strzelectwa? Hmmm...
hniv
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pn 28.gru.2015 - 20:54
Moja broń:

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: hniv »

Srednio to wyszło z tą ceną. Bron pneumatyczna mnie nie interesuję. Jesli zrobię patent, Alfa i tak nie bedzie wymagała papieru na prowadzącego z wcześniejszych ustaleń wiec boczny zapłon tez jest zbędny. W tej chwili szkolenie wewnętrzne na cp bylo by mi najbardziej na rękę.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Wycior »

Sadam AlAdin pisze: śr 17.sty.2018 - 16:14 Dodam że taki samodzielny kurs CP na strzelnicę w Bańgowie , pewnie dla niektórych "niedzielnych strzelców " byłby dobrym rozwiązaniem .
Jaka waszym zdaniem jest szansa że ktoś "z ulicy" dobrowolnie, przynajmniej z grubsza przeczyta regulamin strzelnicy? Ludzie którzy okazyjnie przychodzą "poszczelać" zwykle są bez pojęcia w sprawach BHP. Podzielam zdanie Sadama że taki kurs ma sens. Czy "chłop" wejdzie później w strzelectwo to osobna sprawa. Ważniejsze że ten kurs, prowadzony przez pracownika strzelnicy, zmusi kursanta do zapoznania się przynajmniej z podstawowymi zasadami zachowania na strzelnicy, w szczególności bezpieczeństwa, i uzmysłowi mu też że w razie grubszego naruszenia tych reguł ze strzelnicy można wylecieć. Jakieś półtorej roku temu strzelałem na Alfie w sobotę. Obok mnie pukał sobie jakiś rewolwerowiec. Nagle zapytał mnie, czy nie pożyczyłbym mu lornety. Odwrócił się do mnie przy tym całym ciałem, w ręce trzymając załadowany, zakapiszonowany rewolwer, który skierował na mnie z jakichś 2 metrów. Zrobił to oczywiście nieświadomie ale jego rewolwer mógł tego nie wiedzieć. Od tego czasu już nigdy nie pojawiłem się na Alfie w weekend - wolę chodzić w dni robocze, gdy bywają tam ludzie świadomi i odpowiedzialni. Oczywiście wolałbym strzelać w weekendy, ale ze świadomością, że goście obok mają przynajmniej elementarne pojęcie.
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Wena2k432 »

Ja dalej jestem za zrobieniem prowadzącego strzelanie. Chciałbym zacząć drogę ku pozwoleniu i myślę do przodu, a prowadzący strzelanie to jednak przydatna sprawa.

Natomiast co do takiego krótkiego kursu jak na ZKS dla strzelców CP, to kiedyś uważałem, że jest to zbędne. Upłynęło jednak trochę czasu, człowiek nie jedno już widział na strzelnicy i dziś uważam, że jednak takie kursy powinny być prowadzone. Oczywiście to nie "naprawi świata" (całkiem niedawno gość z pozwoleniem wybiegł mi bez żadnego słowa na oś), ale pewne podstawy może jednak zaszczepi.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Wycior »

hniv pisze: śr 17.sty.2018 - 18:25 W tej chwili szkolenie wewnętrzne na cp bylo by mi najbardziej na rękę.
Nie ty jeden myślisz o patencie ale póki co szkolenie wewnętrzne nie zwolni cię z - formalnego przynajmniej - nadzoru PS. Nie będziesz musiał tylko mieć opieki intruktorskiej. Jak zrobisz patent to na Afie możesz mógł oczywiście strzelać bez PS. Pytanie tylko czy na na innych strzelnicach podobnie.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Arab »

Panowie . Kurs na Ps-a się odbędzie tylko w póżniejszym terminie ."pukawki na powietrze, z bocznym zapłonem i grzmiąco -dymiące kije :) Jednakże dorażny kurs dla strzelców z przypadku "niedzielnych " co strzela okazjonalnie ,jest też konieczny .Starzy wyjadacze zapewne skuszą się na PS-a ale też jest wybór albo PS,albo wewnętrzny .Jak kto woli .Ja tam jestem za jednym i drugim gdyż szansę strzelania należy dać wszystkim , nawet tym co ledwo zaczęli "wielką przygodę " :D
hniv
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pn 28.gru.2015 - 20:54
Moja broń:

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: hniv »

Tez twierdze ze PS to przydatny papier. U mnie w okolicy jest strzelnica miejska. Kiedys chodziłem tam do klubu. Teraz mógłbym tam strzelać ale blokuje mnie kurs PS. Strzelnica malutka ośki 50 m ale praktycznie pusta. Strzelaja tam tylko policjanci w wybrane dni. Ale nie bede biadolić i prawdopodobnie zrobię ten kurs. Szkoda ze tego pneumatyka nie można wymienić na centralny w tej samej cenie.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Wycior »

hniv pisze: śr 17.sty.2018 - 19:40 Szkoda ze tego pneumatyka nie można wymienić na centralny w tej samej cenie.
Było to postulowane ale LOK ma swoje schematy. Normalnie w podstawowym kursie mają wiatrówki, BZ i CZ. Z tego co do mnie dotarło to pierwotnie chcieli robić nawet CP jako rozszerzenie. W końcu zgodzili się wymienić CZ na CP.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Arab »

cyt. "Szkoda ze tego pneumatyka nie można wymienić na centralny w tej samej cenie." można zrobić rozszerzenie za 5 dyszek .
Za PS-em stoi wiele przywilejów :
1.Możliwość strzelania na innych strzałkach ( pewnie takie wymogi wprowadzą niedługo wszędzie)
2.Strzelanie z zaproszonymi gośćmi ,koledzy , żona , dorastające potomstwo , "teściowa" :D
3. Dodatkowe rozszerzenie już nie jest tak rujnujące ekonomicznie .
ODPOWIEDZ