Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

ODPOWIEDZ
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Wycior »

Z tego co wiem uprawnienia PS od PZSS mogą być nadane tylko osobie posiadającej posiadającej patent strzelecki, licencję zawodnika, sędziego lub trenera (dla nas: no go). W związku z tym uprawnienia PZSS nie są dożywotnie ale przywiązane do licencji. Jak się traci licencję to wygasa też uprawnienie PS (warto by to zweryfikować).
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Arab »

Zgadzam się z Kol. Wyciorem , więc pozostaje LOK i wszystko jasne .
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Wycior »

Jeżeli chcemy pójść na szkolenie organizowane na Strzelnicy to nie mamy wyboru. Tam wchodzi w rachubę tylko LOK, chociażby dlatego że poza badaniami lekarskimi nie stawiają innych formalnych warunków wstępnych. Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie aby chętni załatwili sobie uprawnienia PS gdzie indziej.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Arab »

No jak bredzę więc odwołuję swoje słowa w całości .:)
Jednakże w związku z tym że takie obostrzenia jak min. PS lub inne , zostaną wprowadzone pewnikiem na innych strzelnicach komercyjnych taki kurs PS jest przydatny .
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Willie357 »

Zmiany w regulaminie strzelnicy będą, i to prawdopodobnie szybko, a prawdziwa gra idzie teraz o coś zupełnie innego ,no ale misie o bardzo małych rozumkach nawet o tym nie usiłują pomysleć.
Awatar użytkownika
drizzit
Posty: 34
Rejestracja: pn 04.wrz.2017 - 11:48
Lokalizacja: SH
Moja broń: .177 .36 .44

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: drizzit »

Willie, mógłbyś coś więcej o tych zmianach powiedzieć? O co idzie gra?
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Wycior »

Będąc misiem o bardzo małym rozumku, nie uczestniczącym w Wielkiej Grze, staram się zajmować tylko sprawami prostymi i praktycznymi. Dlatego pogadałem z Zarządcą.
Update 11.01.2018 9:20.
1. W podstawowym zakresie kursu na PS na pewno będą wiatrówki i CP, trzecia kategoria to boczny zapłon albo centralny zapłon - wyklaruje się po rozmowach z LOK.
2. Zarządca stwierdził, że do samodzielnego strzelania dopuści każdą osobę posiadającą patent strzelecki i/lub jakiekolwiek pozwolenie na broń. Taka osoba może strzelać bez nadzoru PS, ale nie może przyprowadzić ze sobą innego strzelającego - chyba że ma licencję instruktora albo trenera. Jak widać - gdybać można, ale pytać trzeba. Wyjaśnia to zarówno kwestię strzelców z Alfy z patentem strzeleckim, jak i myśliwych. Zdajmy sobie sprawę, że w PZŁ jako takim czarny proch nikogo nie obchodzi.
3. W ramach przygotowania szkolenia PS dobrze by było oszacować liczbę chętnych oraz interesujący ich zakres kursu. Za chwilę założę nowy wątek do zapisów w Hyde Parku - w nim będzie reszta informacji.
4. Zarządca zastanawia się nad opcjonalnymi zasadami ułatwiającymi dostęp do strzelnicy "niedzielnym" strzelcom, ale jest to na razie bardzo niepewne i w "chmurce" gdyż wymaga rozwiązania kwestii prawnych. Dla osób poważnie zainteresowanych strzelaniem uprawnienia PS tak czy inaczej wydają się najsensowniejsze.
5. Co do postulowanego miejsca, prezentującego informacje o Strzelnicy, to odpowiednia strona już istnieje: http://www.strzelnica.eu.
Problem w tym że nie była aktualizowana od nie wiadomo kiedy i nikt się nią nie zajmuje. Zarządca stwierdził ze fachowa pomoc w tej dziedzinie bardzo by mu się przydała (@Heron: może bezpośredni kontakt z Zarządcą?).
6. Jeżeli ktoś jeszcze nie widział aktualnego regulaminu Strzelnicy, to tutaj go załączam. Pochodzi z kwietnia roku pańskiego 2005. I bardzo proszę nie zadawać głupich pytań jak ma się to do stosowanej w przeszłości praktyki:
Obrazek
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Willie357 »

O co chodzi, o strzelecki odpowiednik krzywej Laffera.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Wycior »

Willie357 może mieć na myśli kombinowanie jak skroić strzelców aby wyciągnąć od nich maksimum kasy ale żeby jeszcze nie pouciekali na inne strzelnice. Prawda jest taka że np. rozważano wprowadzenie opłat za korzystanie ze strzelnicy także dla czlonków Alfy, aczkolwiek na razie obowiązuje stara umowa z klubem. Mam nadzieję że Zarządca przyjrzy się tej sprawie dlugofalowo, z uwzględnieniem faktu, że w okolicy jest parę innych strzelnic, a w przyszłości może być ich więcej. Musi zdecydować czy woli metodę jedzenia małą czy dużą łyżeczką.
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Heron »

Ja nie będę ukrywał - jeśli cena będzie wysoka i zasady niejasne - organizację spotkań i imprez strzeleckich przeniesiemy na inną strzelnicę (zaproszeń troszkę jest). Patrząc na ceny - dla 3-4 osób (taką ekipą przeważnie jeździmy), spokojnie opłaca się już dalszy wyjazd na strzelnicę przyjazną CP - np. http://blackpowder.pl/odwiedziny-na-str ... ik-krakow/
Jak okaże się że warto wyjechać w 10-20 osób :D wynajmujemy autokar i co tydzień robimy wypad :D strzelecki. Myślę że jest to do ogarnięcia.
Na razie czekamy na więcej informacji :)
Awatar użytkownika
Heimdallr
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pt 18.mar.2016 - 21:58
Lokalizacja: Zagłębie
Moja broń:

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Heimdallr »

Jak Zarządca będzie chciał jeść dużą łyżką to niestety - prawa rynku zweryfikują moją decyzję. Chcę wstąpić do Alfy. Jeśli jednak pojawią się dodatkowe opłaty, nie ma opcji bym tam przyjeżdżał. W Jaworznie też czuję się świetnie.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Arab »

Dobra my tu sobie " gadu gadu " ale co dalej . ? Obawiam się że w czasie jednego dnia czyli zamierzonego 28-go stycznia alfabetu PS od A do H to raczej nie da się przerobić ,więc pozostaje podstawowy PS .
Awatar użytkownika
drizzit
Posty: 34
Rejestracja: pn 04.wrz.2017 - 11:48
Lokalizacja: SH
Moja broń: .177 .36 .44

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: drizzit »

Ale coś drgnęło w temacie? Miał się jakiś prawnik pojawić na Alfie, podobno.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Wycior »

Od zeszłego czwartku nie drgnęło praktycznie nic. Jutro postaram się tam zajrzeć i zrobić wywiad na miejscu.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Wycior »

Update 17.01.2018 13.30 Świetnie się strzela będąc samemu na osi.
1. W dniu 28.01.2018 kurs się nie odbędzie, ponieważ okazało się że LOK nie jest go w stanie w tym terminie zorganizować (pewne). Powodem jest m.in. konieczność zarejestrowania przez LOK kursu z 14-dniowym wyprzedzeniem oraz inne przyczyny, których nie warto tu omawiać.
2. Nowym terminem kursu, już uzgodnionym przez Zarządcę z LOK, jest weekend 17-18.02.2018. Kurs dwudniowy, gdyż program kursu obejmuje nominalnie 16 godzin zajęć i będzie zakończony egzaminem. Są to dane "z ostatniej minuty" - uzgodnienie nastąpiło podczas mojej wizyty u Zarządcy.
3. W podstawowym zakresie kursu będzie: broń pneumatyczna, broń bocznego zapłonu i broń czarnoprochowa (kategorie: A, B i H).
4. Odpłatność za kurs w wersji podstawowej ma wynieść 370 zł.
5. Zrobienie dodatkowych kategorii ma być możliwe, dodatkowa opłata to 50 zł za kategorię.
6. Jeżeli ktoś ma już uprawnienia prowadzącego strzelanie nadane przez LOK, to rozszerzenie uprawnień ma być możliwe za odpłatnością 50 zł za kategorię.
7. Punkty 2-6 mają status informacji praktycznie pewnej, aczkolwiek ich oficjalne potwierdzenie należy do Zarządcy. IMHO będzie to możliwe w pełnym zakresie dopiero 1 lutego (z przyczyn leżących po stronie LOK).
8. Zarządca chciałby - na wzór warszawskiego ZKS - organizować periodycznie wewnętrzny kurs obsługi broni CP. Dawałby on absolwentom prawo do samodzielnego strzelania bez opieki instruktora (ludzi z uprawnieniami PS oczywiście to nie dotyczy). I tu wielka prośba do Kolegów. Aby nie wyważać otwartych drzwi i maksymalnie przyśpieszyć sprawę, bardzo przydałyby się wszelkie konkretne informacje o kursie ZKS, np. jego szczegółowy program, program, wzór wydawanych zaświadczeń, praktyczne uwagi o sposobie prowadzenia szkolenia, itd.
Ostatnio zmieniony śr 17.sty.2018 - 15:14 przez Wycior, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ