Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

ODPOWIEDZ
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Arab »

Szczegóły Ps-a na Alfie są wszystkim zainteresowanym znane nr konta , godzina i wymagania , robienie z tego afery nie ma sensu ,dano nam wolną wole i prawo wyboru, jak kto woli !. . Się zapisałem bo : mam 10 km do Alfy ,a do Jaworzna 45 km ! , strzelam częściej niż tylko w Niedzielę popielcową :oczy: Pięć dych w przód czy w tył nie robi mi różnicy ( a te wiatrówki se odpuszczę ,żaby dmuchałem jak miałem 7 lat :) ) , mam znajomych na Alfie i jestem w Alfie , no i mówiąc kolokwialnie , nie mam jakichkolwiek restrykcji dotyczących strzelania na tej strzelnicy . PZŁ się nie popisał z tą strzelnicą ( trzeba dać im szansę ) , zresztą odnoszę wrażenie że tak naprawdę się nic nie zmieniło ,czy to zarządcą był klub , czy PZŁ , jedynie co , to wreszcie ktoś chce to wpasować w ramy prawne . Wyposażenie do bani jak i za Alfy , tak i za PZŁ , brak tarczownic, dojście do tarczy po kretowisku i mokrej trawie ,często w wodzie i błocie , na stanowiskach brak osłon ( by mi ktoś nie walił w ucho łuskami z kałacha ) , brak stojaków na tarczownice na setce , brak stolików ( dostępne są jakieś złomy odrutowane), jeden stół ! zeżrą go niedługo korniki , nadaje się na opał !!! parking ! dziury jak po bombach !!!!!! ALE !!!! lubię tą strzelnicę ,jakoś sobie radzę z "białym kocykiem" .
No! dałem upust swej opinii dot . strzelnicy. jednakże proponuję by zarządca -PZŁ się złapał za jaja i poprawił stan techniczny ,obniżył ceny za strzelanie i zainwestował w tą strzelnicę ! Bo MA POTENCJAŁ !!!!!!!!!
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Wycior »

Sadam: :ok:. Na strzelnicy zatrudnili menedżerkę, która ma to opanować od strony organizacyjnej i poprawić kulejące PR. Czy wyjdzie z tego coś dobrego dla nas, to się dopiero okaże.
ireksm
Posty: 2
Rejestracja: czw 11.sty.2018 - 15:02
Moja broń:

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: ireksm »

witam dzwoniłem do Jaworzna można zrobić podstawowy ABC+H albo wszystkie kategorie podaję telefon do organizatora kursu 501463061 i dogadujcie się co komu odpowiada jest zapisanych około 9 osób a cała grupa około 16 osób więc się decydować 10-11 luty
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Heron »

Dobra, z uwagi na zawalenie mnie robotą - najlepiej aby każdy samemu się zdecydował na lokalizację kursu.
Jak zaczynam dociskać :D to nagle termin nie odpowiada ... więc, zapraszam do indywidualnych zapisów.
Decyzję pozostawiam Wam - ceny wszyscy znają jakie są w Jaworznie.

Natomiast osoby, które nie strzelają zbyt często i raczej tylko czasami odwiedzą strzelnicę lub dopiero zaczynają przygodę z CP - proponuję zaczekać na rozwiązania jakie zaproponują Siemianowice lub korzystać z innych strzelnic w okolicy. Tak wiem, dojazdy - ale wyjazd w kilka osób do Krakowa zwraca się z nadmiarem :D
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: roundball »

Dla mnie odległość to jeden czort bo i Siemianowice i Jaworzno mam z Żywca w podobnej odległości.
Pytanie moje jest, co byłoby lepsze pod względem organizacyjnym.
Skoro piszecie ze to nie jest te 16 godzin na sztywno tylko mniej, to czy jest sens poświęcać dwa dni weekendu zamiast jednego ?
Na wiatrówce mi nie zależy a 50 zL w tą czy tą to bez róznicy.
hniv
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: pn 28.gru.2015 - 20:54
Moja broń:

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: hniv »

Robi ktoś ten kurs w Jaworznie? Tak z ciekawości pytam, bo ja się chyba tam wybiorę na kurs. A w Jaworznie możliwe ze tez bedzie to jeden pełny dzień.
Awatar użytkownika
drizzit
Posty: 34
Rejestracja: pn 04.wrz.2017 - 11:48
Lokalizacja: SH
Moja broń: .177 .36 .44

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: drizzit »

Ja idę na Alfę. Blisko mam, nie będę się kulał po Jaworznie.
Awatar użytkownika
MicromaX
Bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 14:29
Lokalizacja: Jaworzno
Moja broń: palna
Kontakt:

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: MicromaX »

A szkoda, bo to ladne miasto :-)
przy okazji zobaczylbys gdzie sa rozgrywane zawody czarnoprochowe.
Awatar użytkownika
drizzit
Posty: 34
Rejestracja: pn 04.wrz.2017 - 11:48
Lokalizacja: SH
Moja broń: .177 .36 .44

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: drizzit »

Prędzej czy później, trafię tam :)
Ale przy tym kursie to bardziej liczy się czas, a na Alfę nam 10 minut drogi :)
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Heron »

Postaram się Wam jutro udzielić więcej informacji na temat Siemianowic.
kokos0
Posty: 3
Rejestracja: czw 11.sty.2018 - 18:53
Moja broń: brak

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: kokos0 »

Zatem czekamy na więcej informacji :)
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Heron »

Kurs na Prowadzącego Strzelanie.
Jaworzno, Strzelnica Miejsca ul. Szczakowska 83A
Data: 10-11.02.2018
Koszt: 350 zł
Zakres: ABC+H
Zapisy: 501463061
Siemianowice, Strzelanica Myśliwska ul. Zwycięstwa 2
Data: 04.02.2018
Koszt: 350 zł
Zakres: BC+H
Zapisy: 502434281
Podsumowanie tego, co będzie od 01.03.2018 roku działo się na Strzelnicy Myśliwskiej w Siemianowicach Śląskich - bez posiadania uprawnień sami nie postrzelamy. Niezbędne jest przebywanie pod opieką Instruktora lub Prowadzącego Strzelanie - bez takiej osoby na osi nie będzie można strzelać z CP. Oczywiście, jeśli ktoś strzelający i posiadający takie uprawnienia będzie chciał przyjąć pod swoją opiekę ... wtedy też nie ma problemów. Strzelnica nie zapewnia dla strzelców CP Instruktora lub Prowadzącego Strzelanie. Zwracam uwagę, że pełnienie takiej funkcji na osi, wiąże się z pełną odpowiedzialnością za osoby strzelające.

Mamy troszkę pomysłów i planów na ten rok oraz na najbliższą przyszłość :)

Trwają ustalenia dotyczące organizacji spotkań, gdzie taka osoba będzie na osi :) i wtedy jak najbardziej będzie można sobie postrzelać. Bo to chyba jedyne takie rozsądne rozwiązanie - dlatego, mamy nadzieję że będziecie mieli ochotę na takie systematyczne strzelania pod patronatem Blackpowder.pl - więcej szczegółów w najbliższym czasie.

Sumując - polecam zrobienie sobie uprawnień LOK Prowadzącego Strzelanie, co prawda jest to 350 zł - ale jeżeli ktoś strzela często i mieszka blisko Siemianowic, to chyba warto.

Nie jest to oczywiście jedyna strzelnica w okolicach, dlatego decyzję pozostawiam Wam. Mam nadzieję że wraz z czasem i wdrażanymi rozwiązaniami będzie tylko lepiej.
Awatar użytkownika
Heimdallr
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pt 18.mar.2016 - 21:58
Lokalizacja: Zagłębie
Moja broń:

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Heimdallr »

Jeszcze Siemianowice niech przypomną sobie o patencie strzeleckim :) Sprawa nadymana jest jakby tylko PS mógł wejść na oś. Mnie tam bardziej interesują ceny jakie narzucą członkom Alfy (a zmieni się to z pewnością). Jakie będą ceny za karnet. Reszta to dla mnie sprawa drugorzędna. Tak naprawdę jak ktoś myśli o strzelectwie sportowym to patent wydaje się lepszym rozwiązaniem jak PS. Papier PS przyda się Pawłowi, który ma ochotę robić spotkania 3x w tygodniu dla zadymiarzy. KONKRET drodzy Zarządcy Strzelnicy, konkret bo chcę zapisać się do klubu lub kupić ten karnet a tu właśnie te najważniejsze rzeczy są zaniedbane.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: Wycior »

Heimdallr pisze: pt 26.sty.2018 - 23:35 Jeszcze Siemianowice niech przypomną sobie o patencie strzeleckim
Zarządca ciągle podtrzymuje że ludzie bez PS ale z jakimkolwiek formalnym dowodem kwalifikacji strzelckich (patent, pozwolenie na broń, dopuszczenie do broni) będą mogli strzelać samodzielnie, choć bez prawa wprowadzania innych osób. Mimo to radzę ci jednak zapytać osobiście i upewnić się, gdyż koncepcje zmieniają się na strzelnicy szybko, obieg informacji tradycyjnie kuleje a zwierzchnie władze PZŁ też mogą znienacka coś narzucić.
kokos0
Posty: 3
Rejestracja: czw 11.sty.2018 - 18:53
Moja broń: brak

Re: Zmiany na Alfie przez PZŁ dot. Cp ?

Post autor: kokos0 »

Mam kilka pytań:
Pieniądze wpłacać bezpośrednio na konto czy na strzelnicy ?
Może jest jakiś limit osób ?
ODPOWIEDZ