Gdzie po orginały

ODPOWIEDZ
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Gdzie po orginały

Post autor: slaw29 »

Wiele się mówi o zakupach oryginałów. No własnie gdzie się najlepiej po nie wybrać ?
Czechy i aukro
https://aukro.cz/perkusni-kulobrok-1840 ... 6920256346
Czy może jakieś inne miejsca ?
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Gdzie po orginały

Post autor: slaw29 »

Tutaj czasami zdarzają się ciekawe rzeczy . Orginały za połowę tego co niektórzy sprzedają na allegro albo jeszcze mniej .
https://www.dorotheum.com/en/mydorotheu ... ot-2325551
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Gdzie po orginały

Post autor: Wycior »

Podniosłeś ciekawy temat. Mgiełkę niejasności widzę w tym, że wylicytowane na aukcjach w Dorotheum kwoty są rozumiane netto. Dochodzą do nich jeszcze regulaminowe opłaty (na pewno) i podatki (być może - trzeba sprawdzić). Oprócz tego przy zakupie broni obowiązują - o ile mi wiadomo - dodatkowe formalności, generujące kolejne koszty. Warto by zrobić zgrubne oszacowanie ile wyniesie faktyczna cena zakupu jakiejś np. skałkówki wylicytowanej na aukcji internetowej Dorotheum przykładowo za 500 lub 1000 Euro. Dobrze byłoby też rozpoznać jakie papiery są niezbędne aby fanta sprowadzić do Polski. Koszt dostawy też oczywiście jakiś będzie ale to dotyczy każdego zakupu i stanowi osobny temat.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Gdzie po orginały

Post autor: Arab »

Pobieżnie przeglądnąłem ten portal i widać że aukcji internetowych jest bardzo znikoma ilość ,większość to aukcja a właściwie informacja o niej odbywająca sę na miejscu ,w tym wypadku zresztą uważam że w każdym wypadku zakupu orginału osobista obecność jest wymagana i tutaj wszelke opłaty są juz wliczone w cenę . Jak wiemy nawet specjaliści potrafią się mylić .
Co do kosztów dodatkowych aukcji internetowej obawiam się że te koszty oscylować będą w okolicy dod. 1/2 ceny .Nie wiem jak z prawem sprawa wygląda w Austrii ,ale podejrzewam że nie wiele jest różne od Niemiec .
Swego czasu korespondowałem z f-mą sprzedającą na e-gun repliki pedersoli w atrakcyjnej cenie ,jednakże koszty dostawy do polski ,zgodne z niemieckim prawem były równowartością połowy ceny owych replik. Wiem że to tylko repliki ,ale odpowiednie opłaty są tożsame .
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Gdzie po orginały

Post autor: Wycior »

Oprócz kosztów mogą dojść formalności związane z wywozem do Polski. Nie wiem jaka jest praktyka ale warto poczytać fragment regulaminu:
https://www.dorotheum.com/fileadmin/use ... Waffen.pdf
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Gdzie po orginały

Post autor: amigo »

OJ tam, oj tam - da się tanio kupić orginały i to czasem w zaskakujących miejscach.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Gdzie po orginały

Post autor: slaw29 »

No to kolega Wycior wielce zasmucił Slawa , bidoczek teraz sie glowi i zagryza wargi co by tu jeszcze...tak na marginesie sprawy to powiem-wyjasnie kolega po co Slaw stworzyl ten temat , oczywiscie ze NIE po aby bylo ciekawiej na tym forum tylko po to aby moze ktos chcacy czy niechcacy cos podpowiedział temu frustratowi w temacie zakupow orginalnej broni gdyz na pomoc pewnego Cesaroka niemoze juz liczyc to szuka innych ''mułów roboczych''...jakie to zalosne i wynika z niewiedzy oraz cech charakteru tego chłopa.
Może ktoś z Administracji przyprowadzić Kolegę Rusznika do porządku czy ogólnie mamy dostosować poziom stosowanych inwektyw do kolegi Rusznika :-D

Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić że koś kto skończył szkołę podstawową nazywa mnie chłopkiem czy frustratem .
Wracając do tematu dyskusji

Daleki byłbym od kupowania czegokolwiek u gościa......
1) Który po pierwsze nie umie liczyć. ( Kolego ekspercie ile to jest 60% z 7000 )
2)Po drugie jak się myli w liczbach to zawsze na swoją korzyść , i obstaje że ma rację .
3) Jego słowo jest gówno warte
4)O wszystkich swoich byłych znajomych wyraża się w najgorszych inwektywach
4) Cała Polska to kraj idiotów
długo by można wymieniać .... ja nie potrafię się zadawać z człowiekiem tego poziomu .

Jak to mawiają -szkoda że nie w cesarstwie . Lepiej z mądrym stracić , jak z głupim znaleść

Kolego slaw29 wytykasz innym to i owo, nie potrafiąc samemu pisać po polsku. Piszemy znaleŹć.
Myślę że chwila odpoczynku tobie pomoże.
Urlopik...

.44
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Gdzie po orginały

Post autor: Wycior »

slaw29 pisze: pn 25.gru.2017 - 14:59 Wracając do tematu dyskusji
Miałem poczytać sobie o arkebuzach ale teraz wziąłem książkę o rottweilerach. Może pomoże mi to zrozumieć merytoryczny sens tej dyskusji.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Gdzie po orginały

Post autor: slaw29 »

Co do książki o arkebuzach
http://allegro.pl/xvii-w-arkebuz-i7103150296.html
nic ino kupować .

Ktoś się wybiera do Belgji ?
https://muzeumpamiatka.wordpress.com/gi ... -w-belgii/
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Gdzie po orginały

Post autor: Arab »

Nadal czytam "Archiwum Neptuna" bo merytoryczność dyskusji jakoś zatonęła :(
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Gdzie po orginały

Post autor: slaw29 »

amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Gdzie po orginały

Post autor: amigo »

Przed paru laty , jak strzelectwo cp nie było tak znane to na jarmarku dominikańskim w Gdańsku posród mrowia staroci pojawiała się nierzadko stara broń - ale czy były to orginały ? wtedy się tym nie interesowałem.
ODPOWIEDZ