Niepodległość Kataloni - Czy to kolejna Wiosna Ludów

ODPOWIEDZ
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Niepodległość Kataloni - Czy to kolejna Wiosna Ludów

Post autor: slaw29 »

Niepokojące są wieści z Kataloni . Ludzie którzy chcą swojej odrębności są totalnie zdesperowani . Policja traktuje ich dążenia niepodległościowe ostro .
Ciekawe czy nasz naród też kat kiedyś będzie walony za to samo ?

Tak wygląda demokracja i wolność słowa
https://www.facebook.com/WolnaKatalonia

Strona została usunięta . Fajnie - puki barany zamieszczają zdjęcia , swoich pryszczy na dupie , swojego psa , czy inne pierdoły strony istnieją wszak barany mają do tego prawo .

Jednak jak baran chce wykorzystać istniejące serwisy do przerwania swojego baraniego losu , to te serwisy pokazują gdzie barana miejsce :-D
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Niepodległość Kataloni - Czy to kolejna Wiosna Ludów

Post autor: Wena2k432 »

Demokracja już od starożytności była kulawym systemem, w którym tylko nieliczni mieli prawo głosu. Tak naprawdę żaden system idealny nigdy zresztą nie istniał i raczej nigdy nie powstanie. Media są bardzo stronnicze. Coraz częściej nie liczy się prawda (która zazwyczaj znajduje się gdzieś pośrodku), a właśnie to co uda się wmówić ludziom.

Pamiętaj również, że takie sprawy są bardzo trudne do rozstrzygnięcia. Co jest tak naprawdę ważniejsze jedność, czy niezależność??? Takich przykładów w historii było wiele. Zawsze w takim wypadku trzeba spojrzeć szerzej, lecz dokładnie na dany konkretny przypadek, a i tak zazwyczaj dopiero czas pokazuje kto miał rację i co było lepsze.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Niepodległość Kataloni - Czy to kolejna Wiosna Ludów

Post autor: slaw29 »

Sytuacja w regionie jest bardzo napięta, w Barcelonie doszło do starć demonstrantów z policją. Rannych jest 460 osób. FC
No ale jak to . Niby mamy teraz wolność a ludziom zabrania się demokratycznego głosowania ? Kiedyś napierdalaliśmy się z ORMO a teraz policja występuje przeciwko narodowi który tylko chce niezależności :oops:

Co będzie jak ten naród będzie chciał obalić aktualny porządek i wypierdolić ze stołków nadmiar biurokratów z intratnych posadek ? To co w tedy policja zacznie do nich strzelać ?
To co to za policja co nie chroni obywatela przed przestępcą ..... tylko władzę przed obywatelem .
Kiedyś już takie instytucje które broniły władzę przed obywatelem były i nazywały się : Gestapo i NKWD .

Zastanawia mnie jak taki funkcjonariusz ma sumienie wystąpić przeciwko ludzim którzy chcą uprawiać demokrację . Wychodzi mi że to człowiek o nie najlepszej reputacji jak w imię zapłaty wykonuje takie czynności . To tak jak Kurwa która coś robi dla pieniedzy.
Kiedyś też byli tacy funkcjonariusze w Gestapo - niby tylko wykonywali polecenia .
Trzymam kciuki za Katalończyków . Oby to od nich zaczoł się nowy porządek w Europie .
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Niepodległość Kataloni - Czy to kolejna Wiosna Ludów

Post autor: Wena2k432 »

Naprawdę trudno jest oceniać wszystko siedząc przed ekranem monitora i nie mając wielu danych i informacji. Serce to jedno, ale nie wiemy co dobrego lub złego przyniosą działania obydwu stron. Można by się tu odnosić do byłej Jugosławii, krajów arabskich, Ukrainy czy nawet upadku komunizmu w różnych krajach bloku wschodniego. W każdym z tych miejsc różne działania miały różne skutki, ale wielu z nich nawet nie można było przewidzieć. Wbrew temu co wielu obecnych polityków twierdzi w Polsce mieliśmy naprawdę wiele szczęścia i kilka mądrych osób. Dzięki temu nie doszło do większego rozlewu krwi podczas upadku PRL. Niestety obawiam się, że dzisiaj przy tej całej pogardzie, nienawiści i dzieleniu narody na lepszych i gorszych, każda kryzysowa sytuacja mogłaby pociągnąć za sobą znacznie większe straty.
Awatar użytkownika
MicromaX
Bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 14:29
Lokalizacja: Jaworzno
Moja broń: palna
Kontakt:

Re: Niepodległość Kataloni - Czy to kolejna Wiosna Ludów

Post autor: MicromaX »

Jak widac ,unia ma wieksze problemy niz puszcza czy esbeckie emerytury w polsce.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Niepodległość Kataloni - Czy to kolejna Wiosna Ludów

Post autor: slaw29 »

http://fakty.interia.pl/swiat/news-kata ... Id,2447252



No to wiecie dlaczego władzia nie chce żeby barany miały :army: . Hiszpanie stoją czarnoprochową i jak ich zaczną nadmiernie pałować to ciekawe jak długo te w czarnych mundurach będą miały przewagę ?


Zresztą myślę że im tez kiedyś jakaś władza zabierze emerytury jak ubekom .
Może już koniec żeby barany przewodnicy mówili że slimak to ryba , a marchewka to owoc . Może już koniec tych 4000 komisji które regulują .
Może członkowie tych komisji niedługo sobię będa mogli poregulować ino własnymi ptaszkami :-D a nie tym czy ja mam se kiełbasę wędzić i jak prosty ma być ogórek na mojej grządce .

Ja bym tym wszystkim regulantom zrobił osobny kraj i ustanowił 100 stron do wypełnienia przed oddaniem stolca , i 10000 kartek do wypełnienia jak sobie chcą trzepnąć gruchę :pomysl:
I kurde regulować im wszystko , sranie , pierdzenie i jedzenie . Na wszystko dokumenty i regulacje . Wszystko opodatkowane , nawet sranie i jebanie . Niech mają z 80 % podatku dożywotnio .
A cała reszta swiata niech sobie żyje w normalnym nie regulowanym swiecie .
Awatar użytkownika
MicromaX
Bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 14:29
Lokalizacja: Jaworzno
Moja broń: palna
Kontakt:

Re: Niepodległość Kataloni - Czy to kolejna Wiosna Ludów

Post autor: MicromaX »

gdyby nie transmisje na zywo i szybki internet nie zobaczylibysmy tego.
Awatar użytkownika
fuelcare
Posty: 26
Rejestracja: ndz 05.lut.2017 - 14:49
Lokalizacja: Szczecin
Moja broń:

Re: Niepodległość Kataloni - Czy to kolejna Wiosna Ludów

Post autor: fuelcare »

to ja proponuje demokratyczne glosowanie nad odlaczeniem pomorza zachodniego. w koncu bylo to zawsze odrebne panstwo ktore z polska bylo zwiazane tylko lennem. nawet w bitwie pod grunwaldem ksiaze pomorski walczyl po stronie krzyzackiej.
chyba nie bedziecie mieli nic przeciwko temu bo przeciez demokracja musi byc?
a swoja droga czy w europie potrzebne jest jeszcze jedno lewackie panstewko?
Awatar użytkownika
MicromaX
Bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pt 23.gru.2016 - 14:29
Lokalizacja: Jaworzno
Moja broń: palna
Kontakt:

Re: Niepodległość Kataloni - Czy to kolejna Wiosna Ludów

Post autor: MicromaX »

a w czym to przeszkadza ? skora chca. niech sie podziela. jak widac ich "checi" sa wieksze niz w pomorzu zachodnim.
Awatar użytkownika
fuelcare
Posty: 26
Rejestracja: ndz 05.lut.2017 - 14:49
Lokalizacja: Szczecin
Moja broń:

Re: Niepodległość Kataloni - Czy to kolejna Wiosna Ludów

Post autor: fuelcare »

czyli zaleznie od kaprysow lokalnych kacykow twoim zdaniem mozna rozwalac calkiem niezle funkcjonujace panstwa? moze w przyszlosci wrocmy do czasow starozytnej grecji gdzie funkcjonowaly panstwa-miasta?
akurat troche zycia spedzilem w tamtych okolicach i to co odwala katalonia to po prostu chec przywlaszczenia sobie przemyslu i prysniecia z kraju ktory im ten przemysl zafundowal. to samo bylo w szkocji kiedy barylka ropy naftowej stala wysoko. kiedy przyszlo referendum akurat wiekszosc wiez wiertniczych bylo juz odstawione ze wzgledu na kryzys i dlatego zaglosowali za pozostaniem bo inaczej poszliby z torbami. jak tylko brent wskoczy na powyzej 70usd znow zaczna sie tam ruchy "narodowowyzwolencze"
ODPOWIEDZ