Wklejanie fotek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
witekC
Posty: 72
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 21:39
Lokalizacja: Katowice
Moja broń:

Wklejanie fotek

Post autor: witekC »

Ponieważ często piszący na forum mają problemy z umieszczeniem zdjęć w swoich postach przedstawiam krótka instrukcję na jedną z wielu możliwości uczynienia tego:
Zapiszcie sobie ten link do ulubionych, bo będzie przydatny:
http://imageshack.us/
Chcąc wklejać zdjęcia najpierw otwieramy w danym temacie "ODPOWIEDZ" tak jak [przy normalnym pisaniu i chowamy ikonka "-" na listwę. Następnie otwieramy "żabę" tzn. ten link, który wczesniej podałem i tam naciskamy ikonkę BROWSE..., przegladamy zdjęcia, które chcemy umieścić i klikamy na interesujace nas i na OTWÓRZ. Teraz możemy w "żabie" określić wielkośc zdjęcia zaznaczając ptaszek przy RESIZE IMAGE np. 640x480 (ja taki stosuję, bo nie rozszerza strony, a jest w miarę czytelny). Teraz klikamy na HOST IT! i czekamy na obrobienie zdjęcia. Możemy umieścić na forum miniaturkę podświetlając TUMBNAIL FOR FORUMS (1) nacisnąć CTR+C lub normalną wielkość zdjęcia podświetlając HOTLINK FOR FORUMS (1) i CTR+C.
Teraz możemy ukryć tą stronę i otworzyć schowaną ODPOWIEDZ. Zaznaczamy myszką miejsce gdzie ma być nasza fotka i naciskamy CTR+V. Sprawdzamy PODGLĄD, czy wszystok pasuje, możemy normalnie edytować...
Jeżeli chcemy włożyć następną fotke to znowu chowamy ODPOWIEDZ ikonką "-" itd....
Ważne, żeby chować, a nie zamknąć strony bo wtedy cały trud na marne. Jak już wszystko jest OK to naciskamy WYŚLIJ i nasze fotki są na forum.

Popróbuj, to tylko tak skomplikowanie brzmi. Już wiele osób nauczyłem i sobie radzą. Wolę "żabę" niż FOTOSIK, bo zdjęcia są od razu w tekscie, a nie muszę za każdym razem otwierać fotki wraz z reklamami.
Powodzenia.

Witek.
Krzysztof Pawlik
Posty: 87
Rejestracja: ndz 15.paź.2006 - 22:58
Moja broń:

Post autor: Krzysztof Pawlik »

Alleluja, dzięki Witek, nie sądziłem, że to takie proste.
Jedna uwaga do porad Witka, należy pamiętać,że max wielkość pliku to 1,5 Mb.
krzysztof
ODPOWIEDZ