Najcelniejszy 8 inch. rewolwer.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jan Smuga
Posty: 19
Rejestracja: sob 07.sty.2017 - 16:02
Moja broń:

Najcelniejszy 8 inch. rewolwer.

Post autor: Jan Smuga »

Postanowiłem założyć taki wątek- Waszym zdaniem najcelniejszy rewolwer CP z obecnie dostępnych na rynku w wersji z lufą ok. 8 cali. Czyli nie interesują mnie "osiągi" 4-5 calówek do "quick draw", ani też karabinów rewolwerowych, tylko typowe Navy, Army w standardowym rozmiarze. Uprzedzając uwagi, zdaję sobię sprawę z subiektywności ocen oraz faktu, jak dużo zależy od strzelca i amunicji. Interesuje mnie tu jedynie strona techniczna, samej tylko broni. Pozdrawiam- J.S.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Najcelniejszy 8 inch. rewolwer.

Post autor: slaw29 »

Z tego co wiem wersja tania Remika to okolo 1800 zł Hege Uberti po tuningu z Pentagonu mają mieć nowa dostawę to jak sie pośpieszysz to coś ładnego powinieneś dostać .
Albo pozostaje za około 4000 Pedersoli Remington typowa tarczówka . Jeśli cię stać to poszukać ze starszego wypustu albo osobiście jechać na zakupy.

To chyba tylko takie opcje pozostają . Potem strzelać i dowiesz się że rewolwer celny ino strzelec nie bardzo.
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Najcelniejszy 8 inch. rewolwer.

Post autor: Heron »

Dziś mieli w Pentagonie dostawę ... nie dałem rady dziś podejść ... mam nadzieję jutro ich odwiedzić i zobaczyć co mają ciekawego - a wiem że coś się tam fajnego pojawiło.
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Najcelniejszy 8 inch. rewolwer.

Post autor: roundball »

W Atena Gun w Krakowie miewają używki Pietty Shuttera starej produkcji w ładnym stanie po ok 2500- 2700. Nowy to ok. 4900zł.
Pogadaj z Jackiem Sygułą.
To jest najlepszy remik- gwint progresywny i całkowicie inne wykonanie i praca mechanizmów. tylko kule .464 trochę trudno dostępne i trzeba polować.
Ewentualnie szukać R&S a lufą LW.
Awatar użytkownika
Jan Smuga
Posty: 19
Rejestracja: sob 07.sty.2017 - 16:02
Moja broń:

Re: Najcelniejszy 8 inch. rewolwer.

Post autor: Jan Smuga »

"Pietty Shuttera"- raczej shootera, shutter to migawka ;) W Pentagonie istotnie całkiem świeża dostawa Remingtonów z lufą Adlera od Hege. "szukać R&S a lufą LW."- R&S- Roger and Spencer? LW-?? Wielkie dzięki za wszelkie wskazówki, możliwe że to będzie tenże Remik choć kusiły mnie jeszcze Navy Yank 44 w jakiejś "jubilee" edycji oraz… Dragoon trójka, ten pod dostawną kolbę. Tak czy siak mam chęć go kupić, teraz czy później :)
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Najcelniejszy 8 inch. rewolwer.

Post autor: slaw29 »

Ten z lufa Adlera jest całkiem całkiem i nie kosztuje majątku . Widziałem jak strzelał gość na 25 m i było ładne skupienie bez jakiegoś specjalnego spinania. Jak nie jesteś zawodowcem to pewno przez rok nie wykorzystasz możliwości tego sprzętu. Powodzenie i daj zdjęcie pierwszej tarczy.
Możesz też zadzwonić do Syguły ( to facet z którym gada się przyjemnie ) i zapytać czy nie ma czegoś dobrego na zawody . Na miejscu masz strzelnicę to nie musisz kupować w ciemno jak się z nim dogadasz .
Awatar użytkownika
Jan Smuga
Posty: 19
Rejestracja: sob 07.sty.2017 - 16:02
Moja broń:

Re: Najcelniejszy 8 inch. rewolwer.

Post autor: Jan Smuga »

Wspominany p. Syguła ma jak rozumiem jakiś sklep ze strzelnicą w Krakowie? Poproszę wobec tego o namiar, najlepiej na PRV. Dziękuję wszystkim, decyzję podejmę rychło :)
Awatar użytkownika
Jan Smuga
Posty: 19
Rejestracja: sob 07.sty.2017 - 16:02
Moja broń:

Re: Najcelniejszy 8 inch. rewolwer.

Post autor: Jan Smuga »

Ok, znalazłem sam- "Atena Gun" 8-)
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Najcelniejszy 8 inch. rewolwer.

Post autor: slaw29 »

Byłem ostatnio w Pentagonie . Mają nową tuningowaną dostawę rewolwerów Hege Uberti mierzyłem i szczeliny były niecałe 0.2 - jest z czego wybierać przynajmniej dwa dni temu było ;-)
Awatar użytkownika
Jan Smuga
Posty: 19
Rejestracja: sob 07.sty.2017 - 16:02
Moja broń:

Re: Najcelniejszy 8 inch. rewolwer.

Post autor: Jan Smuga »

Ja jednak zrobiłem inaczej- wszedłem w posiadanie dwóch Coltów Dragoon no 3 produkcji Armi San Marco, między bęben a lufę ciasno wchodzi kartka taka z zasobnika drukarki :) Mechanizmy pracują pięknie. Jako trzecia będzie pewnie jakaś broń długa.
ODPOWIEDZ