Na luzie dyskusja żeby nie zaśmiecać forum

ODPOWIEDZ
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Na luzie dyskusja żeby nie zaśmiecać forum

Post autor: slaw29 »

Czasami coś człowiek chce zakomunikować albo się dowiedzieć albo po prostu napisać że mu ch....o idzie strzelanie a nie wie czemu. Watek założyłem że możemy pogadać o wszystkim i o niczym a nie zaśmiecać całego forum.

Np chciałem zapytać - ostatnio przy strzelaniu przestawiłęm muszkę i na 25 metrów wszystko siadało mi po lewej stronie tarczy w ładnym skupieniu . Przeniosłem tarczę na 50 i już wszystko układało się w miarę centralnie mieszcząc się w czarnym no i chciałem zapytać ki czort ?

Drugie pytanie to jak się składam łapy mi gonią jak po mocnym przepitku - jest jakiś sposób żeby te łapy usztywnić czy to już początki Aldzchaimera :-D
Na razie radzę sobie strzelając z podpórki ale cholera nie dość żem ślepy z chodzącymi łapami .... to co .... da się tej latające łapy jakoś wytrenować czy nie pozostaje nic innego jak szukać innej rozrywki ( ryby już łapałem ) :;
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Na luzie dyskusja żeby nie zaśmiecać forum

Post autor: Heron »

Ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia. Na sucho w domu, na spokojnie.

Na załączonym zdjęciu wersja HARD. Najlepiej postać z bronią w domu przez 10-15 minut, celując w jedno miejsce ... po 2-3 tygodniach, zaczniesz widzieć różnicę :)

Lub też, idąc innym tokiem myślenia - akceptujemy to, że trafiamy w swoją tarczę. Miałem takie obawy na Miastrzostwach Polski (https://blackpowder.pl/xi-otwarte-mistr ... prochowej/) bo jednak tarcze były blisko siebie.
Jeśli to ma być tylko zabawa, cieszmy się z tego, że kula leci prosto mniej/więcej w kierunku naszej tarczy :D
Załączniki
cwiczenia_hard.jpg
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Na luzie dyskusja żeby nie zaśmiecać forum

Post autor: slaw29 »

No nie akceptować nie zamierzam - będziemy ćwiczyć na sucho.

Jak już wiem że trzeba na sucho ćwiczyć to pojawia się pytanie odnośnie właściwej pozycji to znaczy jak układać ręce i nogi. Jest to gdzieś opisane na necie żeby można było poczytać . Jak zgrywać przyrządy celownicze i jak pracować spustem już wiem. Teraz najbardziej brak mi wiedzy jak układać łapy i resztę ciała.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Na luzie dyskusja żeby nie zaśmiecać forum

Post autor: slaw29 »

Butelka zasypki i remik fiolek brak była za to prochownica i filce.

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-p ... Id,2329767
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Na luzie dyskusja żeby nie zaśmiecać forum

Post autor: Stefanek »

"Właściwa postawa strzelecka" to cała historia. Wpisz sobie to w gugla, a potem ćwicz, ćwicz, ćwicz... :-D
Najprościej - zajrzyj kiedyś na jakąś strzelnice sportową i podpatruj. A tak na szybko: pozycja ma być maksymalnie rozluźniona i niewymuszona. Żadnych skrętów, skłonów, skrętoskłonów :lol: Jeśli po piętnastu minutach utrzymywania pozycji coś Cię zacznie boleć i ciągnąć, to znaczy, że stoisz źle. Ważny jest kierunek ustawienia ciała. Stań w pozycji, ale z bronią opuszczoną, zamknij oczy i podnieś broń... otwórz oczy. Broń powinna być skierowana do celu, bez żadnych dodatkowych skrętów, przesuwań. Staraj się ćwiczyć strzelanie z jednej ręki (oczywiście z CP) - to nie glock! A jak jednak będziesz chciał strzelać z dwóch rąk, to pamiętaj, że rewolwer chwyta się inaczej niż pistolet (na pewno znajdziesz w internetach jak).
No i tak na pocieszenie mały przykład :-D
Obrazek
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Na luzie dyskusja żeby nie zaśmiecać forum

Post autor: wyrzucony »

Tu masz programik do ćwiczeń http://www.kimla.de/trening/ i pamiętaj tak długa jak trzymasz broń u góry tak długo masz odpoczywać.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Na luzie dyskusja żeby nie zaśmiecać forum

Post autor: slaw29 »

Człowiek strzela kule różnie latają a chciałbym kiedyś wybrać się na jakieś zawody i pojawia się pytanie czego jeszcze się nie zrobiło aby było lepiej.
Coraz częściej pojawia się pytanie Chronograf, Chronometr balistyczny aby zbadać stabilność i prędkość pocisku.
Ktoś używa czegoś takiego na Alfie - można jakoś wypożyczyć ?
ODPOWIEDZ