Pytanie na powitanie

ODPOWIEDZ
JanosikJ23
Posty: 2
Rejestracja: czw 15.wrz.2016 - 18:33
Moja broń:

Pytanie na powitanie

Post autor: JanosikJ23 »

Witam wszystkich. Od ponad miesiąca zgłębiam temat broni cp.
Dotychczasowe moje doświadczenia z bronią to P-64 20 lat temu i KBKS 30.
Jestem zainteresowany nabyciem Remingtona NEW MODEL ARMY kal.44 z 1858. I tu potrzebuje porady co lepsze nowe czy stare ? Mniej więcej w tym samym przedziale cenowym 1200-1600 zł są nowe Piety lub sztuki z lat 70-tych Uberti, Euroarms lub inne ze szczeliną do 0,30 .
Może jakieś sugestie.
Acha mam najbliżej do strzelnicy w Piątnicy może ktoś z tąd by mnie zaprosił na strzelanie.
Dziękuję i pozdrawiam

Wojtek
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Pytanie na powitanie

Post autor: Heron »

Osobiście wolę starsze, dobrze utrzymane sztuki - ceny mają przystępne (niestety porównywalne z nowymi) i jakość jest całkiem niezła. Ech, szczelina ... opisywałem to troszkę. Można spokojnie funkcjonować i celnie strzelać z 0,3 a nawet 0,4 - dla mnie nie ma to znaczenia.
Jeśli masz możliwość przetestowania przed zakupem osobiście - to super, jak nie ... to zakup tylko u dobrych sprzedawców, sprzętu używanego :) choć i tutaj jest różnie. Niestety.
Dla mnie ideał to przynajmniej 30-40 letni Euroarms :D
filodor
Posty: 2
Rejestracja: sob 17.wrz.2016 - 12:42
Moja broń:

Re: Pytanie na powitanie

Post autor: filodor »

Witam
Właśnie szykuję się do kupna pierwszej broni CP i będzie to navy 1851 .36. Mam na oku piettę yank london ze sklepu AtenaGun, ale zafrapował mnie powyższy wpis o 30- i 40-letnich rewolwerach euroarms. Wiem, półżartobliwy, ale na alledrogo rzeczywiście można kupić za nieco ponad 9 stów np. takie coś:
http://allegro.pl/69-rewolwer-colt-navy ... 39665.html
To lepszy wybór? Jak się sprawują takie 30- i 40- letnie rewolwery?
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Pytanie na powitanie

Post autor: Wena2k432 »

filodor pisze:Witam
Właśnie szykuję się do kupna pierwszej broni CP i będzie to navy 1851 .36. Mam na oku piettę yank london ze sklepu AtenaGun, ale zafrapował mnie powyższy wpis o 30- i 40-letnich rewolwerach euroarms. Wiem, półżartobliwy, ale na alledrogo rzeczywiście można kupić za nieco ponad 9 stów np. takie coś:
http://allegro.pl/69-rewolwer-colt-navy ... 39665.html
To lepszy wybór? Jak się sprawują takie 30- i 40- letnie rewolwery?
To jest tak: z używkami bywa różnie, ale zakup nowego rewolweru też nie gwarantuje, że wszystko będzie na 100% ok. Używana broń 30-40 letnia potrafi być lepsza niż ta nowa masówka, którą wysyłają do Polski. Wszystko zależy co i w jakim stanie kupisz. Niestety trzeba mieć trochę doświadczenia żeby kupić dobrze i zawsze trzeba "pomacać" broń samemu przed zakupem (czy to nową, czy używaną). Przekonałem się o tym sam na własnej skórze. Trudno też żeby ktoś doradził zakup na odległość, więc decyzja zawsze będzie należeć do ciebie.

Jeżeli jesteś z okolic Krakowa, to umów się i pojedź do AtenaGun. Oni sprzedają nie tylko nową broń, ale posiadają też bardzo dużo używanej broni CP (czasem pojawia się na allegro, można też zobaczyć część oferty na netgun.pl i optykamysliwska.pl). Pojedziesz, zobaczysz, weźmiesz do ręki i porównasz czy wolisz używany czy nówka sztukę.
filodor
Posty: 2
Rejestracja: sob 17.wrz.2016 - 12:42
Moja broń:

Re: Pytanie na powitanie

Post autor: filodor »

Dzięki za odpowiedź.
Cóż, o wyjeździe do Krakówka na razie nie ma mowy z przyczyn obiektywnych [praca]. Przemyślałem sprawę - moje doświadczenie w materii CP jest żadne, dlatego rzeczywiście nie ma sensu kombinować z używkami. Kupię nową broń - piettę navy yank london .36, podoba mi się właśnie ten model. W AtenaGun, a tam go można nabyć, sprawdzają towar przed sprzedażą, czego np nie robią w sklepie sharg, dostałem od nich odpowiedź nie pozostawiającą wątpliwości. Tak więc około 10.X., gdy pojawi się na koncie odpowiednia suma, przybędzie jednego zarażonego wirusem CP już z własną bronią [a zaraźliwe diabelstwo strasznie :D ].
Pozdrawiam
JanosikJ23
Posty: 2
Rejestracja: czw 15.wrz.2016 - 18:33
Moja broń:

Re: Pytanie na powitanie

Post autor: JanosikJ23 »

Dzięki za szybkie konkretne odpowiedzi. Mam już lepszą jasność w tym temacie.
Ale rodzą się następne dylematy. Co myślicie o wersji Nikiel . ?? Ceny całkiem przystępne ale chyba do inoxu mu daleko. No i jeszcze jedna zagwozdka : dlaczego Cattelmany wykończone w mosiądzu są nawet ciut droższe od stali?

Najpierw brałem pod uwagę Remiki , ale po wizycie sklepie i "dotknięciu" obu , zabujałem się w colcie cattlemanie. Czy brak pobojczyka to duży problem ? Na strzelnicy jak cię mogę ale w terenie w razie prawdziwego najazdu obcych jest szansa nabić go bez praski?
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Pytanie na powitanie

Post autor: Szaddam »

JanosikJ23 pisze: Na strzelnicy jak cię mogę ale w terenie w razie prawdziwego najazdu obcych jest szansa nabić go bez praski?
W tym rewolwerze praska jest praktycznie niezbędna.
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Pytanie na powitanie

Post autor: Heron »

Nie zawsze ... potrzebna jest praska, ale nie polecam takiego rozwiązania

https://www.youtube.com/watch?v=SUK--zxgUf0

Aby normalnie korzystać ze strzelnicy, wymagana jest praska. Choć widziałem też rozwiązania, poprzez zakup dużej ilości bębnów i ładowanie ich wszystkich w domu.
ODPOWIEDZ