Aukcje broni nietuzinkowej

ODPOWIEDZ
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Aukcje broni nietuzinkowej

Post autor: slaw29 »

Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Aukcje broni nietuzinkowej

Post autor: Wena2k432 »

To Tingle na eGun.de są aktualnie chyba 3-4 szt. Były na ten temat całe dyskusje, czy wymaga pozwolenia, czy nie. Co ciekawe wszystkie egzemplarze z Niemiec wymagają EWB jak rewolwery.
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Aukcje broni nietuzinkowej

Post autor: Wena2k432 »

Dziękuję za wyjaśnienia. Co do karabinu Chassepot M. 1866 to, z tego co czytałem, przez większość oceniany jest lepiej niż karabiny Dreysego znajdujące się na uzbrojeniu armii pruskiej w latach 1870-71. Jednak o wygranej w wojnie francusko-pruskiej, tak jak i w wielu innych, nie decydowała sama broń. Gdyby tak było, to Hitler przegrałby już w 1940r. ;) Co do oceny karabinów Kammerlader, to nie zdawałem sobie sprawy, że istniała taka różnica w jakości pomiędzy wersją Norweską i Szwedzką.

Mam też pytanie, czy testy celności rewolwerów obejmowały też strzały z rewolweru Beaumont-Adams, z wstępnym napięciem kurka (SA) i jak się one miały do innych konstrukcji SA? Bo z tego co czytałem, były one preferowane przez oficerów angielskich, za możliwość oddania szybkiego strzału z samonapinania (DA) i celnego strzelania na większą odległość po uprzednim odciągnięciu kurka (SA).
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Aukcje broni nietuzinkowej

Post autor: Wena2k432 »

Temat założony: viewtopic.php?f=2&t=2337 ;)

A nawiązując jeszcze do Chassepot M1866, to wielka szkoda, że w Polsce jest na pozwolenie. Są filmy, gdzie ludzie sami robią papierowe naboje, dorabiają zużyte uszczelki zamka, a nawet połamane igły.

Film ze strzelania:

https://www.youtube.com/watch?v=__4YPXE-KVE

A tu jeszcze film ze strzelania z karabinu Dreysego:

https://www.youtube.com/watch?v=rjHfYWVQBww

Obydwa są piękne.
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Aukcje broni nietuzinkowej

Post autor: Heron »

Taka ciekawostka ... co można dodać do rewolweru :)

"Witam Wystawiam na sprzedaż rewolwer gazowy na kulki , kaliber 4,5 mm .
Rewolwer wyposażony jest w kolimator Walther oraz zielony laser.
Mimo ,że sprzedaję go jako używany , zaznaczam , że rewolwer nigdy nie był używany.
Laser wymaga wymiany baterii ( patrz ostatnie zdjęcie) . Kolimator tak jak całość , jest w pełni sprawny.
Dodatkowo dorzucam nóż survivalowy , komplet tarcz oraz trzy naboje.
Rewolwer jest dopuszczony do użytkowania bez zezwolenia , ponieważ oddaje energię mniejszą niż 17 J."
Załączniki
479156087_2_1000x700_rewolwer-win-gun-super-sport-701-dodaj-zdjecia.jpg
479156087_1_1000x700_rewolwer-win-gun-super-sport-701-pabianice.jpg
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Aukcje broni nietuzinkowej

Post autor: slaw29 »

http://allegro.pl/rarytas-laska-pistole ... 02446.html

Gdyby ktoś nogę złamał to jak znalazł - namiastka strzelnicy. problemem jest jedynie to że można sobie stopę odstrzelić.
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Aukcje broni nietuzinkowej

Post autor: Szaddam »

slaw29 pisze: śr 25.sty.2017 - 23:17 http://allegro.pl/rarytas-laska-pistole ... 02446.html

Gdyby ktoś nogę złamał to jak znalazł - namiastka strzelnicy. problemem jest jedynie to że można sobie stopę odstrzelić.
Jako "broń ukryta" zabawka jest "niekoszerna" i wymaga pozwolenia.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Aukcje broni nietuzinkowej

Post autor: slaw29 »

Jak nie koszerna to odpada . Rabinowa nie pozwala niekoszernych rzeczy dotykać.
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Aukcje broni nietuzinkowej

Post autor: Heron »

Dodawajcie tutaj informacje ... alledrogo czasami znika :)

Opis:
RARYTAS Laska Pistolet Czarnoprochowy Sygnowany zachowany w dobrym oryginalnym stanie bardzo rzadki przedmiot . Pistolet z odkręcaną lufą można w każdej chwili wyciągnąć i oddać strzał , zamek sprawny 100% chowany automatycznie spust .
Pistolet pięknie grawerowany , całość wkomponowana w laskę ,przedmiot jest autentyczny można normalnie z niego strzelać .
Załączniki
f74d32b8440b97684618a417a53e.jpeg
f5c4731f4f779d8a7cb6c946496f.jpeg
30129263496d97a079f018c3c9a1.jpeg
605d9b5342529df54b56e79a4289.jpeg
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Aukcje broni nietuzinkowej

Post autor: Stefanek »

Nie przesadzajmy z tą "niekoszernością"... Przecież ta część "pistoletowa" nie jest wcale ukryta. Mechanizm odpalający jest aż nazbyt widoczny :-)
Dla mnie to jest po prostu pistolet z baaardzo dłuuugą luuufą ;-)
Panowie... póki co, to w Polszcze tylko sądy orzekają o tym co jest legalne, a co nie. Nie bądźmy świętsi od papieża. Są oczywiście historie oczywiste - np. broń na naboje zespolone, którą teoretycznie nawet dziecko powinno rozpoznać... choć tu też mogą być wątpliwości:
viewtopic.php?f=4&p=23541#p23541
Dla mnie ta laska to nieszkodliwa zabawka i dopóki inaczej nie orzeknie sąd (najlepiej oczywiście NSA albo SN) to się tego będę trzymał (zaakceptuję oczywiście także opinię CLKP - bo sądy przyjmują je bez mrugnięcia okiem).
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Aukcje broni nietuzinkowej

Post autor: Szaddam »

IMO powyższe urządzenie ma symulować laskę, a to już podpada pod "ukrytą broń". Mało kto będzie się przyglądać czy Twój koturn ma kurek i spust czy nie.
I, oczywiście, Sąd ma w takiej kwestii głos rozstrzygający! Tyle, ze nim do niego dojdzie, spędzisz 48h na dołku, chałupę z przydatkami mundurowi (dla kompletności) dokładnie Ci przetrzepią, do procesu czas spędzisz albo na "wypoczynku" w widokiem w kratke (bo możesz być bardzo niebezpieczny) albo na cotygodniowych "herbatkach u dzielnicowego".
Reasumując; jesteś odważny i nie martwią Cię kłopoty - bierz, chcesz mieć spokój - odpuść.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Aukcje broni nietuzinkowej

Post autor: slaw29 »

Kolega Szaddam zapomniał dodać jeszcze iż w telewizji powiedzą że znależli dostawcę broni dla Mafi jednocześnie pokazując wiatrówkę bez sprężyny , Zoraki na gumowe kulki , Waltera hukowego i muszkiet lontowy oraz UZI na plastikowe kulki . A wszystko to przez laskę ;-)
Okaże się iż zoraki ma 17,7 jula , lontowy to nie replika ,a wiatrówkę bez sprężyny miałeś zamiar przerobić na amunicję Nato .
Jak coś kupować to trzeba mieć pewność iż jest to 100 % pewne i dozwolone .
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Aukcje broni nietuzinkowej

Post autor: Stefanek »

:piwo:
Właściwie to wszyscy mamy rację. Ja, co do zasady. Wy, co do tego, jak to niestety w realu działa.
No i ta uwaga o 100% pewności jest bardzo słuszna. Tutaj poruszałem właśnie taki wątek:
viewtopic.php?f=8&t=2176
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Aukcje broni nietuzinkowej

Post autor: Szaddam »

:ok: :piwo:
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Aukcje broni nietuzinkowej

Post autor: slaw29 »

http://allegro.pl/gallager-54-zestaw-ka ... ml#thumb/4

Ceny ostro w górę.

To chyba raczej tanie powinno być, a może być celne do strzelania tarczowego. Z tego co pamiętam to nawet koszerne jest
http://allegro.pl/pistolet-cp-tingle-44 ... l#imglayer
ODPOWIEDZ