Przypałowe aukcje...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wena2k432 »

Ja nie mam jakiejś dużej wiedzy rusznikarskiej. Niektóre rozwiązania z broni którą przedstawiono na zdjęciach były stosowane w interesującej nas epoce (np. ten pierwszy pistolet inline, co do zasady konstrukcji taka broń istniała). Niestety tak jak ty uważam, że ta broń nie dość, że jest brzydka (rekwizyty z mad maxa lub przybornik każdego kłusownika), to może być niebezpieczna dla użytkownika. Dlatego nie wierzę w żadną koncesję, raczej jest to wyrób chałupniczy.
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Stefanek »

Koncesja a wyrób chałupniczy - jedno drugiego nie wyklucza. Zakładam, że gość koncesję na wyrób broni ma, bo inaczej chyba by się nie reklamował tak otwarcie w internecie. Zakładam także, (ponieważ zakładam, że gość ma koncesję ;-)) że broń jest formalnie przestrzelana i jest bezpieczna. Resztę mojego zdania już znacie :-)
Awatar użytkownika
Tommy
Site Admin
Posty: 223
Rejestracja: pt 25.wrz.2015 - 22:05
Lokalizacja: Katowice
Moja broń: BRAK

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Tommy »

Mnie tylko zastanawia fakt dlaczego nie ma replik dubeltówek brake-action ponieważ z źródeł internetowych wynika że pierwsze tego typu konstrukcje były dostępne w latach 185X a rozkwit łamańców to lata 186X. Było nawet kilka firm które robiły model jedno lufowy i dwu lufowy ale jakoś to znikło.
Ocet
VIP
Posty: 91
Rejestracja: pt 12.lut.2016 - 22:39
Moja broń: Smith Carbine .50

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Ocet »

Gośc nie moze się zdecydować co sprzedaje.. czy kapiszon czy skałke.. jedno jest pewne.. to ORYGINAŁ! :P

http://allegro.pl/oryginalna-bron-kapis ... 35457.html
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wena2k432 »

Zaniedbana replika pistoletu Kentacky ;)

Co do wcześniejszej wypowiedzi, to niestety jak dla mnie rynek replik w Polsce jest ubogi. Praktycznie w ciągłej sprzedaży są zaledwie trzy typy rewolwerów w kilku wersjach. Jak ktoś chce kupić coś innego to jest problem. No i ceny są troszkę przesadzone :(
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wena2k432 »

Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Matlak »

RENCE OPADLI...
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wena2k432 »

No i Pan wystawił w końcu długo zapowiadaną aukcję. Ciekawe kiedy gościem zainteresuje się władza. Oczywiście dawniej było znacznie więcej modeli broni odtylcowej zasilanej z gilz, jednak to co jest na zdjęciach ni jak nie przypomina historycznego oryginału.

http://allegro.pl/zestaw-z-niemiec-kara ... 45607.html
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Matlak »

Sprzedaż zakończona :D "rozdzielnego ładowania ale sprzedam tylko osobie pełnoletniej" :D Trzymajcie mnie :D
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wena2k432 »

Właśnie pojawiła się nowa aukcja: http://allegro.pl/broni-czarnoprochowa- ... 38207.html

No i co sądzicie ;)
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Stefanek »

Hmmm... Ja sądzę tak: rozdzielne ładowanie jest? Jest! Wyprodukowana przed 1885? Oczywiście nie, ergo powinna być repliką broni wytworzonej do 1885! Czy jest? Nie wiem. Może tak, może nie. Czy ktoś mi ze stuprocentową pewnością odpowie, że jakiś pijany kowal pod Starachowicami (pozdrawiam wszystkich ze Starachowic :D ) czegoś takiego przed 1885 rokiem nie wydłubał? No bo jeśli nie wydłubał, to nie jest to koszerna replika... A jeśli wydłubał?
W postępowaniu cywilnym obie spierające się strony muszą udowadniać przed sądem okoliczności, na które się powołują, a w postępowaniu karnym? Przecież jeśli policjanci przedstawią mi zarzut posiadania broni bez wymaganego pozwolenia, to na nich będzie ciążył obowiązek udowodnienia przed sądem, że takiej broni nikt przed 1885 rokiem nie wyprodukował. A co jeśli się uprę, że dwie takie dubeltówki zrobił kowal z Opatowa dla powstańców styczniowych? Żadna się nie zachowała, ale dziadek mi opowiadał, że jeszcze za japońskiej wojny jego stryj z jednej z nich strzelał. I nawet trafiał! Dubeltówka z aukcji jest oczywiście wiernie odtworzona według opowiadań dziadka. Czy któryś z panów biegłych z CLKP odważy się napisać, że z całkowitą pewnością taka broń nie była wytwarzana przed 1885 rokiem? Co odpowie przed sądem, jeśli go zapytam, czy faktycznie zna każdą sztukę broni wyprodukowaną przez wszystkich kowali pod Starachowicami i nie tylko, w XIX wieku (no... w drugiej połowie XIX wieku, boć to przecie pistonówka)?
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wena2k432 »

Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Matlak »

Teściowa dzisiaj mówiła że w radio była informacja o typie co handlował bronią na allegro :D wielu takich widziałem :D
Wena2k432 pisze:To się nazywa fantazja:
http://allegro.pl/fowler-kapiszonowa-st ... 96167.html
Ale ten to powinien dostać dożywocie... niezły fantasta...
Ocet
VIP
Posty: 91
Rejestracja: pt 12.lut.2016 - 22:39
Moja broń: Smith Carbine .50

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Ocet »

Ta... ten "fowler" wywołał u mnie efektowną reakcje.. :D
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wena2k432 »

Kolejna aukcja w typie konwersja na CP ;)

http://allegro.pl/pistolet-czarnoprocho ... 74394.html
ODPOWIEDZ