Przypałowe aukcje...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wena2k432 »

A co do przypałów, to mamy kolejną ciekawostkę:
http://allegro.pl/dubeltowka-pistolet-1 ... 08502.html
aukcja.jpg
Awatar użytkownika
Leszek.sz.
Posty: 93
Rejestracja: wt 07.cze.2016 - 19:07
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Leszek.sz. »

Wena2k432 pisze: sob 23.gru.2017 - 11:44 A co do przypałów, to mamy kolejną ciekawostkę:
http://allegro.pl/dubeltowka-pistolet-1 ... 08502.html

aukcja.jpg
W zestawie ''karta gwarancji'' :)
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Matlak »

Wena2k432 pisze: sob 23.gru.2017 - 11:35 Wracając do moich rozważań dotyczących ceny i aukcji allegro.

12 grudnia zakończyła się aukcja, repliki niewielkiego pistoletu Kentucky-podobnego (ogólnie jet mniejszy - tak rękojeść, jak i długość lufy) z ceną końcową 420zł:
http://allegro.pl/show_item.php?item=7078660284

Ostatnio ten sam pistolet (dokładnie te same numery :) ), po delikatnych zabiegach kosmetycznych oraz z "akcesoriami na 50 strzałów" pojawił się w ofercie za jedyne 850zł (kup teraz):
http://allegro.pl/pistolet-kentucky-cza ... 70964.html

Teraz pytanie czy to się opłaca, skoro za 908zł możemy kupić w Saguaro nowiutkiego Kentucky produkcji Ardesy:
http://saguaro-arms.com/product-pol-229 ... 1065E.html

Ocenę zostawiam wam.
Normalnie janusze biznesu...

Szczęśliwie dwa kentucky kupiłem na egunie z pomogą kolegi co mieszka w niemczech, i mi wyszło za dwa tyle co za pół tego złoma...
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wena2k432 »

Leszek.sz. pisze: sob 23.gru.2017 - 12:06 W zestawie ''karta gwarancji'' :)
Ja myślę, że w tym przypadku lepsza byłaby "karta wyjścia z więzienia" ;)
karta.jpg
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wena2k432 »

Matlak pisze: sob 23.gru.2017 - 12:59
Normalnie janusze biznesu...

Szczęśliwie dwa kentucky kupiłem na egunie z pomogą kolegi co mieszka w niemczech, i mi wyszło za dwa tyle co za pół tego złoma...
No widzisz, a w Polsce wystarczy wylicytować coś taniej (czyli i tak, jak na ten konkretny egzemplarz, za dużo), delikatnie odpicować i próbujesz wcisnąć to jakiemuś jeleniowi w cenie nowego ;)

Niestety rynek w Polsce jest chory :( Jeżeli nowy Kentucky kosztuje te 900zł, to ile jest wart egzemplarz z lat 70-tych w dobrym stanie?

Ja ostatnio kupiłem dokładnie taki sam, jak ten licytowany, w naprawdę bardzo ładnym stanie, za 510zł (z przesyłką). A kupiłem go tylko specjalnie dla żony. Dlatego, że posiada muszkę i szczerbinkę oraz jest jednak mniejszy niż standardowy Kentucky, lepiej leży jej w dłoni i mam nadzieję, że będzie celniejszy niż jej Derringery :)
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Matlak »

Już dokładnie nie pamiętam ale kupiłem skałkę i kapiszona chyba za 60 i 80 euro... Ale to było dwa lata temu, też trzeba poprawkę brać. Ogólnie Eguna zniszczyli polscy handlarze...
amigo
Stary bywalec
Posty: 562
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: amigo »

Stara maksyma - towar jest tyle wart ile klient jest w stanie zapłacić. Poza tym bardzo dobrze,że jest wybór poza nówkami w sklepach - wolny kraj.
Ja już kilka sprzętów od "handlarzy" kupiłem i jestem bardzo zadowolony, tylko trzeba wiedzieć co , za ile i jaki stan.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: slaw29 »

Wena - Wybacz ale stary sprzęt ma coś w sobie .
http://allegro.pl/pistolet-kentucky-cza ... 70964.html

Wolę to jak współczesne produkcje . Mamy wolny rynek . Każdy kupuje i sprzedaje co mu się podoba . Powinniśmy bezwględnie tępić tylko te sprzęty które są niezgodne z Polskim prawem.
Może skupmy się tylko na tych sprzętach w tym wątku.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: FunkyKoval5 »

Co do ceny taki przykład jeszcze...
Na Allegro leżą obok siebie Colty Army, Hege Uberti, oba za 1600 pln. Jeden współczesny a drugi z 1971...
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wycior »

Ten karabin został już raz zdjęty z aukcji przez pracowników Allegro, ale sprzedajcy nie chce się poddać i znów próbuje oszustwa:
http://allegro.pl/chinski-mauser-antyk- ... ml#thumb/3
Karabin dekoracja dla kolekcjonera antyk z przed 1870 roku. Karabin calkowicie zdemitaliryzowany,wszystkie ruchome części zblokowane uznany jako antyk. dozwolony bez zezwoleń.
Ani nie sprzed 1870 (to przecież wersja Mausera 1898), ani "bez zezwoleń". "Zblokowanie" też nikogo nie interesuje. Dopóki ta broń nie zostanie pozbawiona cech użytkowych wedlug polskiego prawa, będzie u nas wymagała pozwolenia jak broń ostra. Oczywisty przewał.
Ostatnio zmieniony sob 23.gru.2017 - 16:31 przez Wycior, łącznie zmieniany 1 raz.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Arab »

EEEEEE może z aliexpress ? :)
amigo
Stary bywalec
Posty: 562
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: amigo »

Akurat za znaczek Hege nic bym nie dopłacił bo sam się przekonałem, że nic lepszego nie wnosi - Uberti czy Hege Uberti to "jeden pies". Liczy się stan konkretnej sztuki. Jakby był to Colt z belgijskiej firmy Centaure no to już co innego niż włoska masówka z takim czy innym oznaczeniem dystrybutora.
A używki w rozsądnej cenie maja bardzo fajną zaletę, że jak nie pasuje nam strzelecko dany typ to bez straty możemy odsprzedać i kupić inną zabawkę -można beznakładowo popróbowć remików,coltów i innych w różnych konfiguracjach .
Awatar użytkownika
Bob
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29.paź.2017 - 13:21
Lokalizacja: Opolskie
Moja broń: Remington 1858 .44 8" Colt Navy 1851 .36 7,5"

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Bob »

slaw29 pisze: sob 23.gru.2017 - 15:19 Wena - Wybacz ale stary sprzęt ma coś w sobie .
http://allegro.pl/pistolet-kentucky-cza ... 70964.html

Wolę to jak współczesne produkcje . Mamy wolny rynek . Każdy kupuje i sprzedaje co mu się podoba . Powinniśmy bezwględnie tępić tylko te sprzęty które są niezgodne z Polskim prawem.
Może skupmy się tylko na tych sprzętach w tym wątku.
Stary a stary to rożnica jakby nie patrzeć to tylko replika a czy stara czy współczesna jaka różnica? Co innego stary oryginał wtedy inna kasa a i wartość kolekcjonerska inna...
Cena repliki nówki sztuki z gwarancją i uzywki 30sto letniej porównywalna więc co lepiej brać? Jak kto woli....
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Arab »

Polecam "jondras46" :)
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: FunkyKoval5 »

amigo pisze: sob 23.gru.2017 - 16:36 Akurat za znaczek Hege nic bym nie dopłacił bo sam się przekonałem, że nic lepszego nie wnosi - Uberti czy Hege Uberti to "jeden pies". Liczy się stan konkretnej sztuki. Jakby był to Colt z belgijskiej firmy Centaure no to już co innego niż włoska masówka z takim czy innym oznaczeniem dystrybutora.
A używki w rozsądnej cenie maja bardzo fajną zaletę, że jak nie pasuje nam strzelecko dany typ to bez straty możemy odsprzedać i kupić inną zabawkę -można beznakładowo popróbowć remików,coltów i innych w różnych konfiguracjach .
Wszystko to pięknie ale płacić za starego gnata tyle co za nowego z gwarancją? Spore nieporozumienie...
Belgijskie Colty to inna liga...:-)
ODPOWIEDZ