Przypałowe aukcje...

ODPOWIEDZ
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: jedna_brew »

no tak działa wolny rynek ludzie wykupują broń tak samo jak konserwy i srajtaśmę, a że broni jest najmniej to osiąga najwyższe ceny... mnie to akurat zupełnie nie dziwi.

po drugie naprawdę nie wierzę że teraz tylko "janusze" rzucili się na CP bo jest bez pozwolenia. znam przynajmniej jeden przypadek kolesia który strzelał sobie w kamieniołomie w którym pracował (niezbyt legalne, ale za to kulochwyt ja ci tu dam...), a było to jakieś 2 lata temu. zmierzam do tego, że udział "januszy" w ogólnej liczbie strzelców CP nie wzrośnie i ci co kupują za szalone ceny broń czy proch nie są z definicji idiotami. zamiast unosić się honorem że głupki biorą się za coś o czym nie mają bladego pojęcia przypominam, że każdy był kiedyś cielęciem i że może jak to się wszytsko uspokoi warto pomóc takim świeżakom?

ja na ten przykład przed pierwszym strzelaniem znalazłem kolegę z okolicznej strzelnicy (w Jaworznie), który pomógł i podpowiedział. niektóre z jego rad stosuję do tej pory - np. kto nie smaruje ten nie jedzie... proszę więc o więcej wyrozumiałości - finalnie nasze hobby ma szansę się upowszechnić :)
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: KUKUŁKA »

Co zrobić ze starym trupem dubeltówki na którego żaden myśliwy nawet nie spojrzy? Ano, w miejsce kanału iglicy montujemy kominki, z płaskownika ze złomu wycinamy jakieś dwa z d..upy niby kurki i otrzymujemy wspaniałą dubeltówkę czarnoprochową na "gilzy" których nie musimy kupować ani dorabiać! Dostępne są w każdym śmietniku na strzelnicy- wystarczy wypieprzyć spłonkę. I ten cud rusznikarstwa opieprzyć jakiemuś jeleniowi za ponad 3 koła .Dwie godziny roboty- a ile zysku! Rusznikarz i geniusz biznesowy w jednym.
Ostatnio zmieniony pn 13.kwie.2020 - 22:33 przez KUKUŁKA, łącznie zmieniany 1 raz.
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: jedna_brew »

odnosiłem się do peacemakera za 3 tysie który dwa miesiace temu miałby problem pójść za 1800. nie komentuję przeróbek broni współczesnej na wersje kapiszonowe. ponadto nie sądzę aby taka poprzerabiana broń dominowała w ofertach sprzedaży więc zachowajmy zdrowe poczucie proporcji. wszyscy wiemy, że takie przeróbki są oferowane nie od dzisiaj...
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: KUKUŁKA »

jedna brew- czyli teraz nagle wszyscy zapragnęli w jednej chwili zainteresować się dawną bronią i zostać świeżakiem? Nie sądzę- nikt się nie unosi honorem- sam osobiście znam kilku osobników którzy wspominali że trzeba by mieć " coś przy sobie " w ciężkich czasach - i jestem pewny że wisiałoby im czy to będzie Remington czy zardzewiała Tetetka.I tacy to "pasjonaci " teraz wykupują CP. Kto się bronią interesował- poczyniał jakieś kroki wczesniej- a nie teraz , jak zrobiła się w temacie "sraka".
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: jedna_brew »

istotnie - obecne zainteresowanie bronią CP wynika z potrzeby zapewnienia sobie jakieś alternatywy na wypadek ataku zombie a nie z zamiłowania do broni historycznej. przy czym:
a) tak motywacja była obecna już wcześniej, nie każdy kupił remika żeby startować na zawodach z naważką 1,034 grama i selekcjonowanymi kulami.
b) nie zgadzam się że ludziom teraz wisi czy to byłaby zardzewiała teteka czy colt z produkcji z lat 70. colta możesz mieć legalnie, a przeciez kazdy wie że ta sytuacja w końcu minie i co wtedy, jak się za pół roku wytłumaczysz policji?
c) obecny run na broń CP wynika z tego, ze jest legalna, nie wymaga zezwolenia i jak uczą nas "hamerykańskie" statystyki i badania - dwa celne strzały z .38 będą tak samo skuteczne jak dwa celne strzały z .357 magnum, gdzie współczesna .38 odpowiada mniej więcej nabojowi Makarowa i .44 z około 2 gramami prochu. nie jestem ekspertem, cytuje po prostu to co wiarygodnego przeczytałem, oraz co mam popartego własnym doświadczeniem - np. strzelając do żelu balistycznego. czarny proch daje radę zaskakująco dobrze.
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: KUKUŁKA »

Czarny proch dla tych ludzi ma jeszcze jedna zaletę- ponieważ nie są wytrenowani w strzelaniu mogą nie oddać tych dwóch strzałów celnie- ale postawią zasłonę dymną pod osłoną której mogą uciec...
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: jedna_brew »

KUKUŁKA pisze: pn 13.kwie.2020 - 22:56 Czarny proch dla tych ludzi ma jeszcze jedna zaletę- ponieważ nie są wytrenowani w strzelaniu mogą nie oddać tych dwóch strzałów celnie- ale postawią zasłonę dymną pod osłoną której mogą uciec...
to jest generalna cecha CP, która może przydać się każdemu :) tak pół żartem pół serio - jeśli postawienie zasłony dymnej z czarnego prochu umożliwi bezszkodowe (nikt nie został ranny, złodziej przestraszył się i uciekł, nikt nie zginął) rozwiązanie sytuacji to dla mnie to jest ogromna zaleta :)

uważam że jesteśmy cywilizowanym narodem, który zna wartość i szanuje ludzkie życie i że w gruncie rzeczy mało kto chce użyć broni w stanie realnej potrzeby, nieważne historycznej czy współczesnej. proszę o to, aby nadmiernie nie odnosić się do paradoksów/patologii w postaci współczesnej broni przerabianej na kapiszonową. takie cos nalezy piętnować jako sprzeczne z naszym prawem a z drugiej strony nalezy mieć uzasadnioną nadzieję, że rozpowszechnienie broni CP przyczyni się do rozwoju tego hobby w skali kraju.
escobar
Bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: escobar »

https://www.olx.pl/oferta/strzelba-kara ... 4432660b1d

przyjrzyjcie się na kominek mam wrażenie że nie jest w osi z lufą czy to mogła być kiedyś iglicówka ?
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1145
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: zbiho »

Przecież sam fakt że jest łamana wskazuje że to musiała być strzelba na naboje scalone, nie istniały łamane strzelby rozdzielnego ładowania i tyle. Iglica wcale nie musi być w osi lufy. Może być nawet prostopadle;) Le Foch.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: wyrzucony »

Pisz rządzi, Pisz dzieli, Pisz wszystko opierdzieli :P
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Arab »

Tu dopiero kuriozum .
https://allegro.pl/oferta/remington-185 ... 9175894646
4500zł ,11 licytujących !
I tak sobie myślę ,że wystarczy wśród 'de.....ów " na którejś z bardziej popularnych grup CP na śmietniku "twarzoksiążki" nakręcić temat ....że uberti ,hege ,inox , pociągnąć temat ...uwaga ! trzeba dobrze "ciągnąć " bo zostanie przywalony innymi śmieciami ! Zrobić grawer za 150zł (teraz pewnie taniej ) ,dołożyć fajną fotę i "jeleń " upolowany ! :D
Sprzedający wykazał się dużą inwencją ,kunsztem marketingu "SZACUN" ! :brawo:
Co do klienta ,no cóż nie skomentuję .
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: KUKUŁKA »

https://www.olx.pl/oferta/remington-185 ... a1798308b6
Ktoś tu kiedyś pisał o "nowym narybku" strzelectwa CP i o masowym wykupywaniu- no i proszę , tutaj jeden z tych co wyczyścili rynek z rewolwerów. Jestem pewny że żaden z tych "dzbanów" nie pojawi się na strzelnicy a ta epidemia tylko w środowisku narobiła "smrodu".
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: FunkyKoval5 »

KUKUŁKA pisze: sob 25.kwie.2020 - 10:14 https://www.olx.pl/oferta/remington-185 ... a1798308b6
Ktoś tu kiedyś pisał o "nowym narybku" strzelectwa CP i o masowym wykupywaniu- no i proszę , tutaj jeden z tych co wyczyścili rynek z rewolwerów. Jestem pewny że żaden z tych "dzbanów" nie pojawi się na strzelnicy a ta epidemia tylko w środowisku narobiła "smrodu".
Ten bezczelny typ przeszedł wszystkich i samego siebie, wystarczy przeczytać ogłoszenie tego zjeba...ale nawet nasi kochani właściciele sklepów zgłupieli ze szczętem...(przykład) w znanym sklepie na S, Colt Walker kosztował w niby promocji 1799 teraz kosztuje bodajże 2550...mam już ugruntowaną opinię o naszych przedsiębiorcach którzy płaczą że na życie zaczyna im brakować...pewnie z głodu pogniły im szare komórki i zachorowali na jebaną chciwość z tej biedy...
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wena2k432 »

Opis aukcji po prostu piękny :(

Co do cen, to rozumiem że jest popyt i wzrosła cena euro, ale co niektórzy chyba zupełnie zgłupieli (wbrew pozorom nie dotyczy to tylko broni CP czy czarnego prochu).
Aslan
Posty: 2
Rejestracja: sob 28.maja.2016 - 22:45
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Aslan »

ODPOWIEDZ