Przypałowe aukcje...

ODPOWIEDZ
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: slaw29 »

A mnie się wydawało że przeróbki historycznej broni są zakazane . Ale się chyba myliłem . Swoją drogą to może rzeczywiście jakiś pastuszek jak się mu lufa w gaciach w epoce nie mieściła to sobie ją obcinał ;-) Więc teoretycznie może być replika broni takiego nieogarniętego pastuszka ;-) a że bęben wylatał to sie pastuszek po czasie dowiadywał .
Jak dla mnie straszny ten zły dotyk :; zero wyglądu.
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Stefanek »

Przeróbki broni to nie jest jakieś tabu. Ustawa o broni i amunicji zabrania tylko przeróbek broni zmieniających jej rodzaj, kaliber lub przeznaczenie (art. 6 ust. 1). Tu nic takiego się nie stało. A że taki kusy śmiesznie wygląda, to prawda!
Ale pomyślcie... Gdyby takiego obrzynka wypuściła jakaś "wiodąca" firma replikowa... i nazwała go np. "Reb Nord Yank Army Navy Sheriff Pocket Snubnose Bulldog New Model"... Szedłby jak świeże bułeczki :-D
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wena2k432 »

Ja z obowiązku pragnę poinformować, że podróbka hiszpańskiego pistoletu, o której pisałem ostatnio, poszła za 1555pln !!!!! Nadal nie mogę zrozumieć jak ludzie mogą tak przepłacać, ale widać tak już jest, że na alledrogo nawet stare, podrobione pamiątki muszą być drogie ;)
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wena2k432 »

Cóż historia hiszpańskiego pistoletu - ciąg dalszy ....

Właśnie pojawiła się nowa aukcja: http://allegro.pl/xix-w-pistolet-skalko ... 20809.html

gdzie osoba, która poprzednio kupiła ten pistolet za 1555pln, chce go sprzedać za jedyne bagatela - cena wywoławcza 2099pln ;) Ale najlepsze jest to, że do pistoletu dorobiono już całą historię:

"Mam do sprzedania piękny, rzadki model pistoletu uzbrojenia straży królewskiej króla Hiszpanii. Był wykorzystywany w korpusie królewskim o nazwie R, Cuerpo de Guard,de la Persona Del Pei. Lata produkcji i służby to 1824 do 1841. Długość to 37 cm, kaliber 18mm. Powstał w królewskiej fabryce w miejscowości Placencia pod okiem mistrza rusznikarstwa Ramona de Zuolaga. Widoczne punce, godło królewskiej armii Hiszpańskiej i inne. Egzemplarz według oznaczeń widocznych na grzbiecie lufy był używany przez 3 szwadron w 2 brygadzie nr. 62. przepiękny stan zachowania drewna jak i zamka który jest bardzo rzadki (Zamek Bateryjny ostatni lift zamka przed kapiszonowym ). Ozdabiany prawdziwym złotem. Bardzo dobry stan zachowania bez rdzy i ubytków. Przedmioty na moich aukcjach pochodzą z moich prywatnych zbiorów są autentyczne . .Wyprzedaż Kolekcji . Nie podlega ustawie broni i amunicji. Sprzedaż osobom pełnoletnim. Możliwość zakończenia aukcji przed czasem. "

Przypominam, że z tego co ustaliłem taka broń nigdy nie była produkowana historycznie, a sprzedawana była w Madrycie jako suwenir i pochodzi z okolic 1970r.

Żyjcie długo i nie dajcie się zrobić w ŁOSIA ;) (moje nowe motto).
aukcja.jpg
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: slaw29 »

http://allegro.pl/replika-amerykanskieg ... l#imglayer

To chyba będą najlepiej zainwestowane pieniądze bez względu na cenę końcową. Mina gościa jak otworzy paczkę bezcenna ;-)
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Stefanek »

A dlaczego kupujący ma się zdziwić? Na pierwszy rzut oka widać, że deko. Sprzedający też nie pisze, że to replika strzelająca. Wygląda nawet całkiem, całkiem. Tak za 150 zł dla rekonstruktora, któremu nie zależy na dymieniu, w sam raz. Można też kupić dziecku - jako prawdziwy kombojski. Chociaż teraz dzieciaki się raczej w komboi i indian nie bawią. Ech... co ja bym dał, żeby w wieku 12 lat znaleźć coś takiego pod choinką... :-)
Najdziwniejsze jest to, że takie fajne zabawki zamiast właśnie w kategorii "zabawki", są w kategorii "czarnoprochowce - broń". Tego nie rozumiem!
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Matlak »

Na pewno się jakiś jeleń znajdzie ;)
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: slaw29 »

Prawo Darwina powinno działać z całą mocą inaczej nam się IQ społeczeństwa wyraznie obniża.
Ile to jest warte ? Aż chce się odpowedzieć że 2 lata ;-)
https://www.olx.pl/oferta/stara-strzelb ... c;promoted
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: slaw29 »

Ciekawe egzemplarze.
http://allegro.pl/cudo-sygnowane-i6743321048.html
http://allegro.pl/bron-stara-sygnowana-i6743323995.html

Facet mnie rozbroił . Zaproponowałem mu za te dwa pistolety 1000 zł i się nie zgodził . Powiedział że chce 1200 zł i prosi o licytację.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Marek »

To są atrapy
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Heron »

Marek pisze: śr 08.mar.2017 - 10:25To są atrapy
My o tym wiemy :)
Dlatego ... zdziwienie wielkie :D że za 1k nie chciał tego sprzedać ;) :D
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: slaw29 »

No to teraz mi odpowiedzcie kto głupszy ..... ja czy on :-D

Mam prośbę może ktoś jeszcze do niego napisć ile chce poza aukcją i zaproponowac mu 2000 zł ;-)

Ze niby to protopy przedprodukcyjne 18 wiek :-D

Ciekawe czy mi napisze że ktoś przebił mojego tysiąca :-D :-D :-D

Cudo bogato zdobione , sygnowane .... cyzelowane - kurde co znaczy cyzelowane :-D :-D :-D

Ciekawe że Kolega Matlak jeszcze nie wygłosił swojego zdania na ten temat ;-)
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Heron »

Chciałbym zwrócić uwagę ... że sprzedający ANI RAZU nie pokazuje lufy ... co jest podstawą wyceny :)
Więc, jeśli ktoś się nie zna ... widzi zajebistą broń w dobrej okazyjnej cenie.

Zadaj mu pytanie, kiedy z niej ostatnio strzelał ... i czy dodaje krzesiwa ;) do tego :D bo tak patrząc na zdjęcia to są tam plastikowe atrapy krzesiwa ;) :D
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: slaw29 »

"Chciałbym zwrócić uwagę ... że sprzedający ANI RAZU nie pokazuje lufy"

Lufę to on pokazuje ale bez wszystko mówiącego otworu.
Sprzedający napisał że jego zdaniem to stare pistolety bo wykonane z masywnie a nie z plastiku . Z jakiego rodzaju stopu nie napisał napisał jedynie że " masywnie " i nie że z plastkiu.
Jak ja kocham ten ustrój .... czym większy matoł tym jak się mu wydaje w inteligentniejszy sposób szuka jeszcze większego jak on naiwniaka :-D
Proponuję 1 kwietnia ustanowić ..... DNIEM JANUSZA BUSINESU :-D

Może by choć zgłosić naruszenie zasad że ogłoszenie umieszczono w złym dziale - bo powinno znajdować się w dziale zabawki ;-) a nie broń.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Matlak »

Ostatnio jestem offline, zgadzam się z przedmówcą, kolejny Janusz biznesu...
ODPOWIEDZ