Przypałowe aukcje...

ODPOWIEDZ
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: raguel »

Kiedyś CLK (była opinia na beżowym) twierdziło iż Old Army nie jest repliką, bo zastosowano szereg rozwiązań z różnych broni, a więc nie jest repliką żadnej konkretnej. Z drugiej strony w internetach krąży opinia biegłego dotycząca armaty Jukar (taka tam 30cm mini armata), gdzie biegły jest zdania, że jeśli coś przypomina przedmioty z epoki, wykorzystuje technologię z epoki i jest wykonane w duchu oręża z epoki to repliką jest. Z resztą zdaje się potwierdzać to, że w obiegu mamy cattlemany, great guny i inne deerhuntery czy buckskinnery, luźno inspirowane bronią strzelecką połowy XIX w. Wracają do Old Army, oprócz tego że jest to mix colta, remingtona i rs to posiada jeszcze kilka patentów rodem z XX w. (np. sprężyny) i osobiście bałbym się...
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Zurek »

FunkyKoval5 pisze: sob 09.mar.2019 - 20:41 ...a ma 100% pozytywnych opinii...dziwne...
Co do sprzedającego to byłem obejrzeć tego zouava pedersoli w stanie idealnym, po 30 sek. już jechałem spowrotem. Ten stan idealny to bez komentarza. Wtedy chciał 2850, teraz widzę 2450. Handlarz złomem.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: FunkyKoval5 »

Ty tak poważnie o tym Zouave...??? A konkretnie to co było nie teges, bo nie ukrywam że ten karabin wpadł mi w oko...
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Zurek »

Lufa brudna, nie chcę wiedzieć co pod brudem, osada skatowana, szczerbinka piłowana nie dość że po wysokości z połowę, to jeszcze jakiś kwadrat wycięty po prawej stronie. Ogólnie zdjęcia ok, na żywo padaka. Może 2k bym dał, ale nie więcej o ile lufa by była ok. Od Adriana wziąłem matcha i to był świetny wybór. Po ostatnim zakupie Kentucky z alle, jeśli mam coś kupić to tylko po dokładnych oględzinach, albo od kogoś z forum. Teraz walczę z Kentucky żeby doprowadzić to do ładu.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: FunkyKoval5 »

Pisałem do gościa i prosiłem o zdjęcia wnętrza lufy...zbył mnie jakimiś bzdurami że podobno nie ma sprzętu żeby wykonać takie foty(sprzedawca broni, podobno likwiduje kolekcje, jebany kłamca) Żebym się odczepił od tej lufy wysłał mi zdjęcie szmatki którą niby przetarł lufę...a szmatka była bez skazy...
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Zurek »

To handlarzyna podrzędny. Ciągnie z eguna wszystko czego nie chce nikt inny i goni tu. Radzę omijać szerokim łukiem. Jeździ po Polsce z bagażnikiem broni.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: FunkyKoval5 »

Tylko skąd 100% pozytywów...???
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Irek M »

Może stąd te pozytywy bo gały widziały co brały. Też czasem kupiłem coś na alle... gorzej wyglądającego z myślą o dopieszczeniu. Temu osobnikowi zarzuciłbym natomiast przerywanie aukcji jeśli cena nie jest satysfakcjonująca lub wystawianie po pare razy tego samego "sprzedanego" towaru . Wiem, każdy chciałby sprzedać drożej ale jeśli wystawiam od złotówki to musze liczyć się, że cena może nie osiągnąć planowanej(wydumanej)
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: raguel »

https://allegro.pl/oferta/oryginalny-co ... witemShare
Samoróbka sprzedawana jako oryginał (ale nie wiadomo której generacji), bez punc odstrzału. Oksyda jeśli była, to na bębnie zapożyczonym z jakiegoś włocha.

EDIT: to po prostu stara włoska replika z nabitymi adresem i znakami patentowymi jak na coltach.
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Biker »

Tak, był na allegro z rok temu. Nawet licytowałem. Na szczęście w porę przyszło opamiętanie. Co ciekawe numer odpowiada Coltowi Navy z 1857 roku. Czcionka niestety inna, no i co mi się rzuciło w oczy - punce włoskie na bębnie. Ale jak jest sprawny to cena chyba w miarę...
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: amigo »

Już takich " orginałów " trochę na allegro było. Tego to nawet dziecko z przedszkola nie powinno pomylić epokowym Coltem :)
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Arab »

Obok tego czegoś nie mogę przejść obojętnie !
https://allegro.pl/oferta/jednolufka-ca ... 7899696547

Co to jest szturganka ?
Osada drewniana i zamek identyczne jak z karabinu PR (mam taki sam ) skrócona o jakiś 10cm ! Lufa okrągła ,pewnie osada została dlatego skrócona ?! Samoróba z pracowni Arsbolt-it!
Arsch mnie boli o takiego czegoś !
Jak ON to skonstruował ?
Najgorsze jest to że, ktoś się na to skusił !
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wycior »

Patrz pozytywnie. Ktoś to kupi i wyda kasę. Potem już nie będzie miał tej kasy aby licytować i podbijać cenę czegoś wartościowego.
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Biker »

Widać sprzedaje się ta broń, skoro co rusz są nowe konstrukcje na aukcjach.
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Biker »

ODPOWIEDZ