Przypałowe aukcje...

ODPOWIEDZ
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Marek »

Przeceniasz Mlaic, to tylko organizacja która dopuszcza coś tam do swoich zawodów, nic więcej. Reguły dotyczą tylko tego, zrobisz inną organizację i inne przepisy i nikt Ci nie zabroni.
Jak to ostanio mi przypomniano w UE ślimak to ryba :lol:
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: wyrzucony »

Na razie należymy jako PZSS do MLAIC i obowiazują nas ich zalecenia. Ułatwia to w zdecydowany sposób przeprowadzanie jednolitych zawodów tak w Polsce jak i w Europie. Nawet Czesi ostatnio przekonali się do MLAIC i zdaje się, że zrezygnowali wreszcie z zakazywania uzywania pasów w konkurencji Lamarmora czy też z zezwalania na używanie prasek do ładowania rewolwerów.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Marek »

Na razie należymy jako PZSS do MLAIC i obowiazują nas ich zalecenia
Tylko w przypadku zawodów przez nich (przez mlaic) organizowanych.
Magua
Stary bywalec
Posty: 562
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Magua »

Nawet gdybym, czysto teoretycznie, mógł założyć taką organizację czy federację, to bym takiego rozłamu nie zrobił.
Wystarczy popatrzeć jakie bordello bum bum panuje w dyscyplinach gdzie takich organizacji jest wiele.
Każda rządzi się trochę innymi przepisami, każda organizuje własne mistrzostwa, każda nadaje własne stopnie, pasy etc.
Niech nas Wielki Manitou strzeże przed takim bardakiem.

Uważam, że to bardzo dobrze, że istnieje jedna międzynarodowa organizacja, która organizuje imprezy mistrzowskie i ustala reguły według których rozgrywa się zawody. Tym bardziej, że delegaci z poszczególnych krajów członkowskich maja przecież wpływ na jej politykę.

Po prostu część strzelców zapomina o celu w jakim ta organizacja powstała:

a) To promote an interest in historical muzzle loading firearms by competing with them in their unaltered state and to encourage research into the history of such arms and their use. In the categories where reproductions of such firearms are permitted, to ensure that they are verified or proven replicas of such original firearms.

Krótko mówiąć organizacja ma promować strzelanie z oryginałów, a w przypadku replik, czuwać aby to były na pewno repliki oryginalnej broni.

Inaczej w końcu niektórzy zaczęli by strzelać ze współczesnych in-linów, bo przecież "zasada działania jest ta sama."
Tylko w przypadku zawodów przez nich (przez mlaic) organizowanych.
Raczej zawodów organizowanych według ich {MLAIC) przepisów. Znam jednego Marka, co to na ostatnich MP wywołał wśród niektórych pistoleciarzy sraczkę, bo przyrządy miały nie taki kształt jak MLAIC wymaga. :ok:
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Marek »

Marek pisze: pt 28.gru.2018 - 22:55
Na razie należymy jako PZSS do MLAIC i obowiazują nas ich zalecenia
Tylko w przypadku zawodów przez nich (przez mlaic) organizowanych.
Pomieszało to się to trochę, i sens uciekł, dam jeszcze raz. Nie ma czegoś takiego jak obowiązek i na to odpisałem.
Raczej zawodów organizowanych według ich {MLAIC) przepisów.
No nie do końca, bo po drodze są przepisy obowiązujące w danym kraju, często oparte na przepisach mlaic i z nich się korzysta, często w jakimś zakresie, ale już na MŚ musisz się do nich zastosować. Zobacz na Niemcy i ich przepisy krajowe.
Co do MP nie było tak źle, większość osób wie jak to ma wyglądać i ma przyrządy ok. Jednak zawsze znajdzie się jakiś miłośnik przyrządów glocka no i Zbyszek pożyczał mu pilnika, to również nasze wewnętrze przepisy dokładnie określają. Liczysz na fair play, ale nie każdy tak do tego podchodzi, niektórych trzeba nadal pilnować.
I jeszcze mi się przypomniało jak dobrze pamiętam to History 1 nie produkują tez coś od 2014 r, może ciut wcześniej nie pamiętam jak znam Niemców to nie przypadkowa zbieżność dat.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Arab »

Skorzystam z okazji ,by się wtrącić !
Do Siego Roku ! :piwo:
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1143
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: zbiho »

Dzięki wielkie Arab za życzenia, niestety nie mogę się odwzajemnić, bo twój Nowy 1439ty Rok zaczął się już w październiku, SORRY
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Arab »

Genezy owego niku należy szukać niezbadanych ostępach internetów :D
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: slaw29 »

Awatar użytkownika
Leszek.sz.
Posty: 93
Rejestracja: wt 07.cze.2016 - 19:07
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Leszek.sz. »

Fajna lefoszka, kiedyś była bez zezwolenia...Teraz to same kłopty, trzeba mieć odwagę żeby to pchać na allegro.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: slaw29 »

Odwaga - to jest
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Termopilami
https://pl.wikipedia.org/wiki/Obrona_Westerplatte
i kilka innych . To coś z aukcji to czysty idiotyzm .
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wycior »

Slaw29: :ok: Istotą odwagi jest zdolność przezwyciężania strachu. Nie ma świadomości zagrożenia -> nie ma strachu. Nie ma strachu -> nie ma odwagi. Pozostaje ignorancja i/albo debilizm, które blokują postrzeganie zagrożenia. Tu kolejna demonstracja tego zjawiska - chyba jednak z dominacją ignorancji:
https://allegro.pl/stara-strzelba-piekn ... 44527.html
Strzelba-nabojówka, niby zaślepiona, niezdolna do wypuszczenia pocisku, ale bez stempelka (i świadectwa) CLK legalizującego ją jako PCU i dlatego formalnie traktowana wciąż jako broń ostra.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1143
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: zbiho »

slaw29 pisze: sob 05.sty.2019 - 22:41 Ilu idiotów będzie licytować ?
https://allegro.pl/lefaucheux-piekna-du ... 03936.html
Ta Lefoszka to taka sama koszerna jest jak Peacemaker na kapiszony, naboje Lefauche miały spłonkę w tej odstającej rurce, a tu mamy dorobiony kominek do naboju i zakładamy kapiszon, teoretycznie mogło coś takiego w epoce zaistnieć, jak biedak elaborował takie naboje. :-D
Teraz proszę o wykładnię prawną do takiej tezy... :-P
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: slaw29 »

Teraz proszę o wykładnię prawną do takiej tezy... :-P
Każdy jest dorosły - wykładnie Art. 263 dostanie albo nie we właściwym czasie .
Ostatnio zmieniony ndz 06.sty.2019 - 18:24 przez slaw29, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1143
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: zbiho »

To musi buć znany rusznikarz z Pisza http://www.bronpalna.episz.pl/#&gid=1&pid=14
ODPOWIEDZ