Przypałowe aukcje...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Heron »

Dobre :)
Załączniki
rem2.jpg
rem1.jpg
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: amigo »

Brakuje mi tu do kompletu młotka i pocisków płaszczowo/polimerowych w tęczowym kolorku :lol:
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Heron »

https://www.olx.pl/oferta/rewolwer-remi ... tKK4W.html
Piekny drugi model rwolweru Remington z 1875 roku
Pieciostrzalowy,w ladnym stanie w pelni sprawny rewolwer

Zapraszam na inne moje aukcje
Hmmm ... ot, ciekawostka :D a patrząc na inne ogłoszenia - to albo on nie jest świadom, tego co sprzedaje - albo to jakaś akcja :D
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/7L3U3/
Załączniki
rew3.jpg
rew2.jpg
rew1.jpg
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: zbiho »

Gość sprzedaje z Holandii, więc nie obowiązuje go nasze prawo, gorzej z tymi co kupią.
Ale najlepsza jest ortografia, długo muślałem o co chodzi.
https://www.olx.pl/oferta/niemiecki-rew ... d2761cdad0
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Heron »

Holandia – część wsi Borzyszkowy w Polsce, położona w województwie pomorskim, w powiecie bytowskim, w gminie Lipnica, na Pojeziezu Bytowskim w regionie Kaszub zwanym Gochami :D :D
Więc, sprzedaje w Naszym Pięknym Kraju :D
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: zbiho »

Ale jaja, rzeczywiście, no to ma facet jaja.
Po ortografi sądziłem że obcokrajowiec. :kastro:
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: slaw29 »

Jak się chłopaki uwiną w nocy to jutro będzie w telexpresie i dzienniku ;-)
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: .44 »

Gówno będzie, koleś pali głupa z tą Holandią. Do niedawna ogłaszał na Allegro i numer telefonu zaczynał się od+31
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wycior »

Alergo jest dla idiotów. Kupując tam - nawet od firmy - trzeba być ekstra ostrożnym. Mamy dział wiatrówkowy - niech raz będzie o wiatrówce:
SUPER WF-600P 5,5 mm BLACK SET KANDAR 360 m/s HIT
http://allegro.pl/super-wf-600p-5-5-mm- ... 59968.html
Prędkość początkowa oferowanej wiatrówek wynosi 240-360 m/s w zależności od rodzaju zastosowanego śrutu. Wiatrówki produkowane są w dwóch wariantach - w wersji do 17J oraz w wersji do 7,5J. Te słabsze są produkowane na rynek niemiecki [...] My takich nie oferujemy [...] Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, na posiadanie wiatrówki o energii kinetycznej nie przekraczającej 17 J, nie jest wymagane pozwolenie.
Szkopuł w tym że śrut kalibru 5.5 mm waży przynajmniej ok. 1 g, a przeważnie trochę więcej. Ze śrutem 1 g już przy prędkości 240 m/s energia wylotowa wynosi ok. 29 J. Przy 360 m/s byłoby prawie 65 J. Problemu czy oferowana wiatrówka jest w stanie faktycznie osiągnąć podane V0, nie chcę tu nawet poruszać. Pytanie: czy to sprzedający jest niepociumkany, czy raczej zakłada taką właściwość u potencjalnych klientów?
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: slaw29 »

Powino się zmienić Ustawę . Zamiast 8 lat dla takich wiatrówkowców , spłonkowców i innych miłośników zardzewiałej całkiem lufy zagiętej w 8 semkę . baty zamiast sądu . To samo się powinno tyczyć sprzedawców mniej szkodliwych wiatrówek ..... baty .

Natomiast miłośnik nielegalu z HOLANDJI . ... baty + sam się utrzymuje i płaci za swoich strażników i celę 3 lata . Ale byłby ordnung .
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Zurek »

Przywróćmy karę śmierci i ścinajmy za deptanie trawy. Co pisze w aukcji, a co sprzedaje to dwie różne rzeczy. Jak do tej pory znam jedną wiatrówkę którą popędziłem śrut 5,5 do 420m/s, a kilka tylko powyżej 330. To jest chwyt marketingowy, głupi, ale głupi kupiec się na to złapie.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: slaw29 »

Przywróćmy karę śmierci
Jestem za . Albo skazany sam płaci na swoje utrzymanie albo kara śmierci dla recydywistów , Upieprzanie rąk dla złodzieji . Jako podatnik nie uśmiecha mi się płacić więcej na więznia jak na osobę w szpitalu . Doprawdy nie rozumiem dlaczego musimy płacić za utrzymanie wielokrotnych morderców czy notorycznych złodzieji :;
ścinajmy za deptanie trawy
Jak to moja trawa to nic nikogo nie interesuje . Mogę nawet na nią nasrać i nikomu nic do tego nie powinno być :-D
To jest chwyt marketingowy, głupi, ale głupi kupiec się na to złapie.
No to sprzedawca powinien mieć za taki chwyt wizytę w środku nocy i na glebę ..... równie głupią ..... to by mu się głupie żarty znudziły .
Len
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: śr 12.lip.2017 - 21:35
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Len »

Ta wiatrówka nie powinna osiągnąć w praktyce więcej, jak 180 m/s (powtarzam- nie powinna). A przy takiej prędkości jest szansa, że zmieści się w limicie.
Laszek
Posty: 34
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 23:18
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Laszek »

Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wycior »

Nawet jeżeli przeklejka to w kalibrze 0.45 przy 240m/s w limicie się wprawdzie mieści, ale przy 360 m/s byłoby jest duuuużo ponad limit. Nawet przy lekkim śrucie ~0.5 g już 261 m/s osiąga limit. W praktyce tego szmelcu o zdolność osiągania energii okołolimitowych nawet nie posądzam, ale liczy się dyletancki, nierzetelny i zwodniczy opis aukcji.
ODPOWIEDZ