Przypałowe aukcje...

ODPOWIEDZ
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wycior »

slaw29 pisze: wt 27.mar.2018 - 19:40 No to w zasadzie gość przez jakiś czas posiadał nielegalnie broń . Jaki to paragraf ? ..... przewalone .
O ile pamiętam to bezprawne posiadanie broni lub amunicji jest przestępstwem umyślnym, tzn. sprawca musi mieć chcieć je popełnić albo przynajmniej akceptować możliwość jego popełnienia w danych okolicznościach (Art. 263 Par. 2 K.K.). Przypuszczam że gość z Alergo ma szansę obrony gdyż najwyraźniej takiej broni posiadać nie chciał ani się na to nie godził, ponieważ został wprowadzony w błąd przez sprzedającego. Tak mi się wydaje na zdrowy rozum, ale zdrowy rozum nijak się ma do sądowego orzecznictwa. Może jakiś zacny prawnik-forumowicz zechciałby nam to wyjaśnić?
@Brayan - zerknąłeś czy nie zerknąłeś - dobrze że to arcydzieło sztuki rusznikarskiej wypatrzyłeś.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: slaw29 »

Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wycior »

Poczytałem. Sprawa wydaje się oczywista a przyczyna kłopotów dziwnie znajoma. Goście narobili sobie w nocnik przez nieznajomość prawa.
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Heron »

Ciekawostka ... inoxowa ... :)

Rewolwer czarnoprochowy Remington 1858 custom inox
https://www.olx.pl/oferta/rewolwer-czar ... t9mpH.html
Witam.
Do zaoferowania mam rewolwer czarnoprochowy Remington 1858.
Jest to wyrób Pietty w kalibrze .44 i lufą o długości 8 cali. Został zakupiony 01.02.2018r i od razu po wyjęciu z pudełka był poddany licznym modyfikacjom. Zaowocowało to tym, że broń działa oraz wygląda wzorowo.
W rewolwerze między innymi został podpiłowany oraz wypolerowany mechanizm spustowy dzięki czemu pracuje on lżej i płynniej.
Sprężyna główna została "odchudzona" w celu zmniejszenia jej twardości.
Bęben jest idealnie "zgrany" z lufą.
Lufa w środku lustro bez skaz.
Broń jest przestrzelana i sprawdzona na strzelnicy. Oddanych zostało z niej około 80 strzałów. W zestawie oprócz rewolweru znajduje się ręcznie wykonany drewniany stojak, 50 kul, smar do kul, kapiszony, praskę do ładowania i pudełko wraz z instrukcją oraz dokumentami zakupu.
Załączniki
custom-inox.jpg
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 165
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Zurek »

Zwykły texas ze zdjętą oksydą i polerką, do tego zepsuta linia rewolweru zeszlifowanym pobojczykiem. Kurek nawet nie tknięty.
Seba999
Posty: 15
Rejestracja: czw 25.sty.2018 - 13:36
Moja broń: Ruger New Army

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Seba999 »

Wycior pisze: wt 27.mar.2018 - 20:40
slaw29 pisze: wt 27.mar.2018 - 19:40 No to w zasadzie gość przez jakiś czas posiadał nielegalnie broń . Jaki to paragraf ? ..... przewalone .
O ile pamiętam to bezprawne posiadanie broni lub amunicji jest przestępstwem umyślnym, tzn. sprawca musi mieć chcieć je popełnić albo przynajmniej akceptować możliwość jego popełnienia w danych okolicznościach (Art. 263 Par. 2 K.K.). Przypuszczam że gość z Alergo ma szansę obrony gdyż najwyraźniej takiej broni posiadać nie chciał ani się na to nie godził, ponieważ został wprowadzony w błąd przez sprzedającego. Tak mi się wydaje na zdrowy rozum, ale zdrowy rozum nijak się ma do sądowego orzecznictwa. Może jakiś zacny prawnik-forumowicz zechciałby nam to wyjaśnić?
@Brayan - zerknąłeś czy nie zerknąłeś - dobrze że to arcydzieło sztuki rusznikarskiej wypatrzyłeś.
...Nie podlega karze za usiłowanie, kto dobrowolnie odstąpił od dokonania lub zapobiegł skutkowi stanowiącemu znamię czynu zabronionego. Sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary w stosunku do sprawcy, który dobrowolnie starał się zapobiec skutkowi stanowiącemu znamię czynu zabronionego...

Gdyby allegrowicz zatrzymal bron wiedzac o tym ze jest niezgodna z UBiA popelnilby umyslne przestepstwo.

Gdyby jednak byl osoba niedoswiadczona i uwierzyl sprzedajacemu a zakupiony przedmiot pozostawilby dla siebie popelnilby przestepstwo nieumyslne.

Odeslanie broni sprzedajacemu ktory wprowadzil kupujacego w blad z automatu przerywa bieg przestepstwa.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wycior »

Człowiek z Beverwijk doczekał się w Holandii konkurencji:
http://allegro.pl/sztucer-czarnoprochow ... ml#thumb/8
To oczywiście broń systemu Lefaucheux (w Polsce na zezwolenie). Ten gość przynajmniej nie kłamie tylko kusi nie pisząc całej prawdy: Dubeltowka jest czarnoprochowa,egzemplarz kolekcjonerski wykonany przed 1885 rokiem. Że wymyślił jednolufową dubeltówkę to szczegół, ponieważ w innym punkcie opisu jest bardziej twórczy: Sztucer Czarnoprochowy Francja polowa XIX wieku ladowany odtylcowo o zaplonie slizgowym,dlugopisowym (???).
amigo
Stary bywalec
Posty: 563
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: amigo »

Pomijając "składzik" czesia - konstrukcja tej fuzji ciekawa, fantazyjnie przegięty kurek w celu trafienia w sztyft naboju.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wycior »

Ta sama koncepcja co we francuskich wojskowych kapiszonówkach - opuszczony kurek przesłania szczerbinę, przypominając strzelcowi o potrzebie jego napięcia.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Bready »

Wycior pisze: sob 07.kwie.2018 - 15:24 Że wymyślił jednolufową dubeltówkę to szczegół,
Oj tam oj tam ,kapiszonowe albo centralnego zaplonu flinty sa wymyslane co chwila ,i jeszcze piszacy sie spieraja ze maja racje w nazewnictwie ;)
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: slaw29 »

Czesio jedzie po całości z tej Holandi
http://allegro.pl/gras-m1874-i7278178500.html#thumb/7
amigo
Stary bywalec
Posty: 563
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: amigo »

Ah jakby cały czarny proch był wolny to ile ciekawostek można by nabyć kolekcjonersko i czesio by zarobił.
A tak durne jewropejskie lewactwo kombinuje nawet z zabytkami na rozdzielne ładowanie.
Czesio fajnie pisze - " stolarka idealna " :lol:
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wycior »

Witam do licytacji Strzelba karabin wojskowy piszę tak bo znawca i Ja się na tym nie znam ,więc ocencie Państwo sami,ale numery są jak najbardziej jak na Karabinie Wojskowym [...] drewno ładne nie przegnite ,na kolbie piękne słoje.
http://allegro.pl/karabin-strzelba-bite ... l#imglayer
Karabin na pewno nie wojskowy. Drewno ładne! Korniki też tak sądziły. Otworki po nich widać w różnych miejscach ale najbardziej smakowała im kolba. Te śliczne plamki to zapewne ślady po niechlujnie zaszpachlowanych dziurkach. Mocniej się stuknie to polecą trociny i kolba się rozleci.
amigo
Stary bywalec
Posty: 563
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: amigo »

Rzeczowy opis - " Stan Strychowy " :lol:
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Brayan »

Co wy tam wiecie o aspekcie historycznym ...wyniki się liczą
http://allegro.pl/rewolwer-czarno-proch ... 52155.html
ODPOWIEDZ