Przypałowe aukcje...

ODPOWIEDZ
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Brayan »

https://allegro.pl/remington-1858-nma-p ... 99800.html
chyba się skuszę .. wyjątkowa sztuka ...jeszcze ten kolimator ...
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: FunkyKoval5 »

Brayan pisze: ndz 09.wrz.2018 - 18:30 https://allegro.pl/remington-1858-nma-p ... 99800.html
chyba się skuszę .. wyjątkowa sztuka ...jeszcze ten kolimator ...
Dla konkretnego klienta dorzuci pobojczyk,ten burak :-D
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: raguel »

Zdarzy się że czasem ktoś argumentuje zasadność posiadania przez osoby cywilne broni, w tym o zgrozo broni czarnoprochowej, zwiększeniem potencjału obronnego państwa. Do tej pory myślałem że to sromotne bzdury bo, jaki to potencjał militarny może posiadać taki remik czy inny colt? Czy w czasach gdy na bliskim wschodzie młodzieńców stać na AK47, RPG kosztuje kilkaset dolców, a pole walki zdominowały drony, można bronić ojczyzny sześciostrzałowym rewolwerem kapiszonowym? Jak się okazuje można, byle by kaliber był słuszny, czyli 44!
Oto dumny naród francuski, choć posiadający broń jądrową, zwraca się jednak w stronę replik remingtonów w inoksie, wyposażając w nie swoją armię...

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7579508418

Mało że to inoks - dodatkowo jest w chromie... Jest to wersja dla armii... do strzelań tarczowych.

Rewolwer tuningowany przez jednego z najlepszych strzelców na świecie. Kogo i na czym polegał "tuning"? To akurat na tyle mało wnosząca informacja, że nie warto było się nią dzielić.

Pytanie tylko czy "club france armes" to napewno armia, czy zwykła popularna na zachodzie spółdzielnia rusznikarska (unifrance), czyt. dystrybutor? Jak by nie było cena za takie cacko warta historii którą otoczono sprzedawany artefakt.

No i jeszcze te dopiski... "nie wycofuję ofert nigdy"...
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wycior »

Zaprawdę, wyjątkowa oferta (wyjątkowo idiotyczna i/albo łajdacka). Można przewidzieć profil potencjalnego kupca:
Obrazek
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wycior »

Ekskluzywna XVII wieczna Dubeltówka Kapiszonowa CP
Obrazek
https://allegro.pl/ekskluzywna-xvii-wie ... 18020.html
Wyjątkowość tej dubeltówki polega na tym że ma tylko jeden kurek. Każda zwyczajna, plebejska, standardowa dubeltówka ma dwa kurki - czym się tu chwalić?
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: amigo »

Widać że w tej " ekskluzywnej " dubeltówce drugi kurek " wylatał " jak w Kargulowym karabinie :lol:
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: zbiho »

Ale za to jeden cyngiel też ułamany, no i kiedy te kapiszony wynaleźli?
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wycior »

Kolejny oszust próbuje sprzedać sztucznie postarzoną replikę (z lat 80 XX w.) pruskiego pistoletu kawaleryjskiego. To już chyba epidemia:
https://allegro.pl/pruski-kawaleryjski- ... 99330.html
Aby się "uwiarygodnić" ten łobuz już na starcie przywalił słoną cenę.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: zbiho »

Jesteś pewny że to podróba? Myślisz że traktował go swoimi kwasami do sprawdzania srebra i złota?
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wycior »

Jestem pewien. Niejaki Paul Jacobi z Niemiec w początkach lat osiemdziesiątych zeszłego wieku dał wykonać partię replik tych pistoletów. Odtworzono je bardzo precyzyjnie, łącznie z odbiorami i biciami pułkowymi. Jest tylko drobny szkopuł. Wszystkie te repliki mają identyczne bicia pułkowe: U.9.4.E.18. (9 pułk ułanów (pruski!), 4 szwadron, broń nr 18). W oryginale był tylko jeden taki pistolet i ten skopiowano. Zauważ że wszystkie wystawiane ostatnio pistolety (a ten jest przynajmniej czwarty w kolejności) noszą bicia pułkowe zgodne z repliką Jacobiego. Pozostałe cechy zresztą też się zgadzają. Jaki stąd mógłby wypływać wniosek? Jeszcze raz: jeżeli taki pistolet ma wybite U.9.4.E.18. to jest repliką. Praktycznej szansy trafienia na Alergo na dokładnie ten oryginał po prostu nie ma.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: slaw29 »

Kolega Wycior zbyt emocjonalnie podchodzi do tematu . Biedny nie kupi takiego pistoletu . Głupi też nie kupi bo biedny . Może kupić tylko bogaty i głupi . Takich osobników jest tylko ułamek promila . Ten pistolet przynajmniej nie ma lunety ani kolimatora .
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wycior »

Facet z lunetą czy kolimatorem na muszkiecie robi z siebie pajaca ale nic do niego nie mam. Natomiast gość sztucznie i bardzo profesjonalnie postarzający replikę jest fałszerzem i oszustem. To gruby przewał. Żeby się na to nabrać nie trzeba być głupim. Można być dobrze obeznanym w temacie i podejść do sprawy w dobrej wierze, nie przewidując takiej perfidii ani ładunku kryminalnej energii.
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: raguel »

Tu przykład totalnej ignorancji, fajna odtylcówka. http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7608584261
Ktoś wie co to jest w ogóle? Na iglicówkę Dreyse'a nie wygląda ale trochę przypomia.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wycior »

IMHO to Mauser składak - wariacja na temat Gewehr 98/Karabiner 98a/może jeszcze coś, ze zmodyfikowaną, zapewne dorobioną osadą. Oczywiście nabojówka nitro. "stan doskonały sprawny kompletny" Ciekawe skąd gość to wie skoro nie wie co sprzedaje?
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Biker »

Obrazek

Obrazek

Odważnie dosyć podszedł do tematu.
ODPOWIEDZ