Przypałowe aukcje...

ODPOWIEDZ
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: slaw29 »

Może z nim jest jak z Kol.....m . Im wolno sprzedawać a Ty nie możesz kupować .
Brayan
Posty: 86
Rejestracja: czw 18.sty.2018 - 19:44
Lokalizacja: Szczytno
Moja broń: Siła spokoju

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Brayan »

Zostawiając na chwilę przypadkowość .... ktoś sprzedaje dubeltówkę systemu Lefaucheux jako rodzielnego ładowanie (niezarejestrowaną, bezpozwoleniową ) a ja bym chciał kupić (mam pozwolenie) .....no właśnie co ? Kupiłem broń z "czarnego rynku" ?
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wycior »

zbiho pisze: ndz 06.sty.2019 - 17:59 naboje Lefauche miały spłonkę w tej odstającej rurce
He??? Gdzie tam jest odstająca rurka? Naboje Lefaucheux były systemu trzpieniowego. Jak sama nazwa zdaje się wskazywać, wystawał trzpień. Ów trzpień pełnił funkcję iglicy: walnięty opadającym kurkiem, uderzał w spłonkę znajdującą się WEWNĄTRZ łuski naboju.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Bready »

Brayan pisze: ndz 06.sty.2019 - 18:32 Zostawiając na chwilę przypadkowość .... ktoś sprzedaje dubeltówkę systemu Lefaucheux jako rodzielnego ładowanie (niezarejestrowaną, bezpozwoleniową ) a ja bym chciał kupić (mam pozwolenie) .....no właśnie co ? Kupiłem broń z "czarnego rynku" ?
Tez bym chcial kupic ,nawet pozwolenia nie potrzebuje ,tylko jak ja przetransferowac do mojego kraju :-?
Oczywiscie pytanie retoryczne ,bo zachowujac akceptowalna cene sie nie da.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: zbiho »

Wycior pisze: ndz 06.sty.2019 - 18:37
zbiho pisze: ndz 06.sty.2019 - 17:59 naboje Lefauche miały spłonkę w tej odstającej rurce
He??? Gdzie tam jest odstająca rurka? Naboje Lefaucheux były systemu trzpieniowego. Jak sama nazwa zdaje się wskazywać, wystawał trzpień. Ów trzpień pełnił funkcję iglicy: walnięty opadającym kurkiem, uderzał w spłonkę znajdującą się WEWNĄTRZ łuski naboju.
Skrót myślowy, zamiast trzpienia zamontował rurkę i nakładał kapiszon, powinno być. :oops:
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Bready »

zbiho pisze: ndz 06.sty.2019 - 20:40 Skrót myślowy, zamiast trzpienia zamontował rurkę i nakładał kapiszon, powinno być. :oops:
Trzpien ma srednice 1,5mm do 2mm max.
Nie ma takich kapiszonow ;) :-D
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: zbiho »

Racja, ja myślę o tej przeróbce na kapiszony, chyba oryginalnych nabojów Lefacheux już nie ma w sprzedaży. Te rusznikarz z P. przecież to sprzedaje, nawet łuski gotowe ma do takiego typu broni, właśnie z bocznymi rurkami na kapiszony. Ja to tak z tego zdjęcia odczytałem, może sobie za dużo dopowiedziałem, nie mierzyłem, czy tam jest 2mm czy 4mm nie wiem. A tak poza wszystkim to u nas są goście sami wytwarzający kapiszony, jeszcze to sprzedają, więc i 2mm zrobią.
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: amigo »

Lefacheux rozdzielnego ładowania z inoxu + Catelmann do kompletu = " prawdziwa kolekcja z epoki " :lol:
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Bready »

zbiho pisze: pn 07.sty.2019 - 18:49 Racja, ja myślę o tej przeróbce na kapiszony, chyba oryginalnych nabojów Lefacheux już nie ma w sprzedaży.
Nie wiem o jakiej przerobce piszesz ,bo te z aukcji allegro byly z trzpieniami ,gdzie Ty widziales jakies rurki.
A amunicji moze i w sprzedarzy nie ma ,ale mozna elaborowac.
Byl nawet watek o tym na tym forum ,gdzies okolo 2012 roku jak jeszcze w polsce byla ta bron bez pozwolenia.
A ze zauwazyles pudelko kapiszonow na zdjeciu z tej aukcji to wyciagneles nieprawidlowe wnioski.
Otoz kapiszony w elaboracji Lefacheux umieszcza sie wewnatrz gilzy ,i odpalane sa za pomocza tego stalowego sztyftu ktory wystaje z boku gilzy ,i w ktory uderza kurek.
Jakby nie patrzec jest to jednak amunicja scalona ,a nie rozdzielnego ladowania.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: zbiho »

Ja piszę o tym, 14 zdjęcie, myślisz że to trzpienie? http://www.bronpalna.episz.pl/#&gid=1&pid=14
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Bready »

Oczywiscie ze trzpienie.
Jak na kominki to scianki by byly za cienkie.
A zdjecia 22-24 przerobka wspolczesnuch gilz srutowych centralnego zaplonu na Lefacheux ,tez trzpienie.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: zbiho »

Czyli zwyczajne naciąganie klienta, nie żebym chciał kupić, tylko tak z technicznego punktu widzenia teoretycznie zastanawiam się nad takim sposobem działania. Ale to ewidentnie już nie jest rozdzielne ładowanie, nie mówiąc o historycznym pierwowzorze.
Dziękuję za dokształcenie, ciekawe jak on tam do środka wetknął spłonkę, jeszcze w poprzek osi łuski?
i ten trzpień nie wyleci górą po strzale? :ops:
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Bready »

Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: FunkyKoval5 »

"stan bardzo dobry"...tak napisał bezwstydny Burak, przez duże b... :!:
https://allegro.pl/oferta/bemben-reming ... t=item_img
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: amigo »

To ogłoszenie znanej powszechnie w środowisku firmy z certyfikatami :lol: . Ciekawe czy te zarośnięte kominki da się odkręcić :) Bęben jak pisze " srebrny " - hmmm... 8)
ODPOWIEDZ