Przypałowe aukcje...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Leszek.sz.
Posty: 93
Rejestracja: wt 07.cze.2016 - 19:07
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Leszek.sz. »

Dobra cena, i do tego załadowany :) :
https://allegro.pl/oferta/rewolwer-piet ... 7734916185
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: FunkyKoval5 »

Ale debil... :-)
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Arab »

https://allegro.pl/karabin-mississippi- ... 46908.html link do aukcji .
Może się nie znam ,ale na pierwszy "rzut oka " to jest Zouawe !
Zaintrygowało mnie to !
Podał link do aukcji Saguaro : https://allegro.pl/mississippi-1841-54- ... 05106.html wg. mnie kompletnie inny karabin .
Dodatkowo owa muszka lutowana "long range " : http://www.ssfirearms.com/search.asp , nijak nie potrafię się jej doszukać .....
Pominę pas od Dysona : https://www.peterdyson.co.uk/cgi-bin/sh ... l#aS376_2b
Może by się ktoś obeznany wypowiedział .
Nie ,nie zamierzam kupić ,ciekawy jestem jednak opinii Szanownych kolegów .
WESOŁYCH ŚWIĄT !
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Marek »

Nie znasz się :-D

To Mississippi.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1141
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: zbiho »

Jest tak jak napisał sprzedający, co do wyceny poszczególnych części składowych się nie wypowiem, ale żadnego przypału się tu nie doszukuj.
Podobieństwo do Zouave jest zamierzone tylko to Zouave jest podobny do Mississippi a nie odwrotnie, Zouave miał być jego następcą, uproszczonym i potanionym.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Arab »

Marek ! wyjaśnij bardziej szczegółowo .
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wycior »

Jedyną, prawdopodobną nieścisłość historyczną (poza muszką) widzę w celowniku. M1841 Missisipi pierwotnie był w kalibrze 0.54" i miał celownik stały. Od 1855 r zaczęto je produkować w kalibrze 0.58", przy okazji zmieniając celownik na nastawny, pod regulaminowe pociski ekspansywne. Część starszych karabinów też zmodernizowano w ten sposób. Byłbym skłonny sądzić że oryginalne M1841 w kalibrze 0.54" miały celowniki stałe. Natomiast co do sprowadzania muszki za 115 USD mam mieszane uczucia. Nawet bez frezarki coś takiego da się zrobić podstawowymi narzędziami w jakieś dwie godziny.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Arab »

Czyli jaka jest różnica pomiędzy Missisipi a Missisipi ?
1.Missisipi kal.054= stała szczerbinka ver.M1841
2.Missisipi kal.058 = szczerbinka nastawna ,de facto tez Missisipi ,czy już Zouawe ?
Idąc tym tropem posiłkuję się art. https://www.authentic-campaigner.com/fo ... -Monograph , który sprzedawca przytoczył na potwierdzenie swej oceny karabinu .
Jednakże skłaniam się ku wersji 1. Missisipi w kal.054 ze stałymi przyrządami celowniczymi . Oczywiście z racji mnogości producentów kaliber może się różnić ,054-058 .
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wycior »

M1841 miał burzliwe życie i w okresie służby doczekał się wielu modyfikacji, także eksperymentalnych. Istnialy więc także małe partie 0.54 z celownikiem nastawnym. Tyle że te wersje miały już zaczep do bagnetu, którego w oferowanej replice trudno się dopatrzyć. Jednak Zouave czyli Remington M1863 - jak pisał Marek - był zewnętrznie podobny do M1841 ale nigdy nie występował w kalibrze 0.54. Oprócz tego posiadał "od urodzenia" zaczep na bagnet a jego celownik był typu przerzutowego, ze stawianymi blaszkami.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Arab »

Wnioskując z odpowiedzi Ramroda ,de facto jest to owa "wielość modyfikacji eksperymentalnych " M1841,dodatkowo zmodyfikowana przez producenta f-mę Euroarms, gdyż nie posiada zaczepu na bagnet .
Nie jest to jednak Zouawe aka ,Remington M1863,gdyż nie występował w kalibrze 054 etc.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Marek »

Mississippi ma praktycznie każdy rodzaj pocisku i każdy rodzaj przyrządów w swej karierze, nawet lunety.
A wiece ze i na system sharpsa były przerabiane, co prawda kilka sztuk testowych ale było.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Arab »

Konkludując ,jest to Missisipi jednakże w wersji "eksperymentalnej"
Przypałowość owej aukcji jednak polega na tym iż sprzedawca na poparcie owej ceny która i tak powala na kolana ,dołącza link z Saguaro ........
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Marek »

Jakiej znów eksperymentalnej, zwykle Mississippi z celownikiem dającym kilka możliwości więcej. Zgodne z MLAIC.
Mam taki celownik (pomijam producenta bo nie wiem czy ten sam) kształt ten sam i do Mississippi, kosztował mnie kolo 600 zł i to w czasach gdy dolar stał poniżej 3 zł.
Co do ceny, mojego Mississippi byś tak tanio nie dostał.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: wyrzucony »

No i dorzućmy, że w Mississipi mozna zainstalować równeż celownik Bentona :P
Do każdego Mississipi czy to w kalibrze 0.54" czy 0.58" w epoce montowano wszelakiego rodzaju celowniki zwłaszcza, że w czasie CW uzywano ich nawet jako broń strzelców wyborowych.
Pociski też w sumie prawie wszystkie bo od kul na łatce poczynając przez expansywne na kompresyjnych kończąc.
Awatar użytkownika
Roland
Posty: 54
Rejestracja: wt 20.mar.2018 - 22:44
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Roland »

Moim zdaniem jest to jednak przypalowa aukcja z tym Missipi - sprzedajcy proboje wprowadzic w blad kupujacego. Podaje link do wersji produkowanej przez Pedersoli. Wersja Pedersoli posiada inne parametry gwintu - producent podaje 1:48 (zrodlo strona pedersoli). Saguaro 1:56. Sprzedawany karabin jest produkcji Euroarms i posiada gwint 1:66. Zrodlo:

http://www.euroarms.net/ML/ASSISTANCE/B ... ATIONS.pdf

Nieswiadomy kupiec moze sie nabrac. Ostatnio rowniez wisial na sprzedaz Enfield 1858 produkcji Euroarms. Sam producent podaje skok 1:66, jednak sprzedajcy twierdzil ze 1:48. Ktos sie chyba nabral bo oferta juz nieaktualna.
ODPOWIEDZ