Witam

Awatar użytkownika
Hans
Posty: 44
Rejestracja: pt 01.sty.2016 - 10:25
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Moja broń:

Witam

Post autor: Hans »

Witam,

wypada się przywitać 8-) Jestem z zachodniopomorskiego i właśnie zaczynam przygodę z "czarnym" :-D
Po licznych artykułach stwierdziłem, że zaczynam od Remington New Model Army kaliber .44, 8"
Szukam teraz jakiegoś dobrego sklepu w okolicy, no i zastanawiam się czy brać Pietta czy Uberti. Wszystko wskazuje, że Uberti (Wasze opinie mile widziane). Prawdopodobnie na tym modelu się nie skończy bo mam też chrapkę na Sharps'a, ale po kolei muszę się oswoić z tematem :?:

Pozdrawiam i Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Witam

Post autor: Heron »

Witamy na forum.
Wybór jak najbardziej słuszny na początek.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Re: Witam

Post autor: mkl1 »

Dlaczego Remington, a nie COLT?
A z Sharpspsem to lepiej poczekaj... kup na początek jakiegoś hawkena
to moja rada....
Pomimo iluś tam lat strzelania ...to wiem , że Sharps( ten normalny i bez gumek uszczelniających ) jest dośc trudny
Awatar użytkownika
Hans
Posty: 44
Rejestracja: pt 01.sty.2016 - 10:25
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Moja broń:

Re: Witam

Post autor: Hans »

mkl1 pisze:Dlaczego Remington, a nie COLT?
A z Sharpspsem to lepiej poczekaj... kup na początek jakiegoś hawkena
to moja rada....
Pomimo iluś tam lat strzelania ...to wiem , że Sharps( ten normalny i bez gumek uszczelniających ) jest dośc trudny
Remington po prostu ze względów wizualnych. Inna sprawa to łatwy dostęp do magazynka i wydaje mi się że szkielet jest stabilniejszy.
Rozwiń jak możesz temat Sharpsa. O co chodzi z tymi gumkami uszczelniającymi ?
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Re: Witam

Post autor: mkl1 »

Perdesoli czy jak tam, wymyślił gumowe O ringi do doszczelniena ...
podobno swietnie strzeala , ale... czy w 1859 takie byli... płyta miała doszczelnić i juz...
Co do "wizualnego wyglądu" to nie dyskutuję, ale co do stabilnosci konstrukcj/ramy to i owszem mogę... bo mam R&S, gdzie nic nie mogę poprawić pomiędzy lufą a bębnem, a (i) COLTEM, gdzie zrobiłem "bardzo "pasowny(e) strzeladło...
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Witam

Post autor: Bready »

mkl1 pisze:Perdesoli czy jak tam, wymyślił gumowe O ringi do doszczelniena ...
podobno swietnie strzeala , ale... czy w 1859 takie byli... płyta miała doszczelnić i juz...
Podobno te oringi wylatuja razem z gazami prochowymi po kilku strzalach.
Dodam jeszcze ze chyba IAB wymyslilo plyte nieprostopadla do lufy ,przez co tuleja tez jest skosnie scieta , i jak to ma dobrze uszczelniac.
Jezeli bym mial kiedys kupic to jedynie sluszna wersje 45-70 gov
Awatar użytkownika
Hans
Posty: 44
Rejestracja: pt 01.sty.2016 - 10:25
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Moja broń:

Re: Witam

Post autor: Hans »

Guma, ciśnienie i wysoka temeratura już na pierwszy rzut oka wydają się słabym pomysłem.
Karabin na razie poczeka muszę się dobrze oswoić z tematem obsługi "czarnego". W Sharps jara mnie szczególnie jego innowacyjność jak na swoje czasy, no i historia. Więc pomimo niedomagań na pewno go sobie sprawie. Jeszcze nie wiem który model. Być może rzeczywiście 45.
:ok:
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Witam

Post autor: Bready »

Hans pisze: Być może rzeczywiście 45.
:ok:
Chyba Ci troche namieszalem :oops: ,45-70 gov to na amunicje scalona ,w polsce na zazwolenie.
Pozatym podobnie jak Mirek uwazam ze zanim kupisz Sharpsa powinienes postrzelac z jakiegos Hawkena ,Deerhuntera ,czy czegos w tej klasie.
Awatar użytkownika
Hans
Posty: 44
Rejestracja: pt 01.sty.2016 - 10:25
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Moja broń:

Re: Witam

Post autor: Hans »

Tak wiem, że chodzi tu o scalaki :D Jeżeli miałbym kupować Sharpsa to najprawdopodobniej w wersji klasycznej. Tymczasem jednak to przyszłość. ;)
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Re: Witam

Post autor: mkl1 »

Mam IAB-a (54, a w zasadzie .52- Amerykańska miara kalibrów = versus eurpejska- czy raz w polach, raz w bruzdach)do niego specjalną kokilę , a i tak mnie "wqrvia"
:kastro:
bo ... strzelanie na 100 bez optyki to OK, a potem po prostu nie widzę tarczy :-D
Nadto , jak się z lekka pomylę w robieniu patronów papierowych to wsytko jest nie tak.. i jestem w czarnej "D"
Z moim zezwoleniem a RP nie kupię "scalaka" bo przepisy łowieckie zabraniaja CP do polowań....ALe na ścianie prezentuje się ładnie :-D

ps -Brady... płyta nie jest skośna a tuleja stała)
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Witam

Post autor: Bready »

To widocznie pomylilem producenta ,ktos robil ze skosna plyta.
Stala tuleja tez do szczelnosci sie nie przyczynia ,no ale mozna ja uruchomic ,tylko dlaczego w fabryce tego nie zrobili i trzeba samemu.
Co do widzenia tarczy ,Mirku ,diopter :-)
Ja z otwartych przyzadow juz dawno zrezygnowalem ,odkad mi sie szczerbinka zaczela rozmazywac bez okularow ,a w okularach tarcza.
Otwarte to juz mam tylko na jednym Mosinie ,i tam juz takie zostaja ,bo traktuje go jako historyczny oryginal.
Ostatnio zmieniony ndz 03.sty.2016 - 18:21 przez Bready, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Re: Witam

Post autor: mkl1 »

próbowałem diopterka... słabowato..
Chcę spojrzeć przez MACOLMA.. może???
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Witam

Post autor: Bready »

Ja mam Lymana 57 SML i muszke tunelowa na 2 szt ,i nie narzekam ,teraz montuje to samo na Deerhuntera ,bo Lyman za ciezki do lazenia po lesie ,a optyki w primitive weapons season nie wolno uzywac ,nawet Malcolma.
Ale to juz na przyszly rok bedzie ,bo sezon sie konczy w przyszla sobote ,przystrzelac nie bedzie kiedy.
Awatar użytkownika
Hans
Posty: 44
Rejestracja: pt 01.sty.2016 - 10:25
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Moja broń:

Re: Witam

Post autor: Hans »

Trochę z innej beczki. Nie będę zakładał nowego tematu, a chodzi mi o rozmiar pocisku do Remingtona 44. O ile z kul nie ma większego problemu 454, to z pociskami już mam lekki mętlik.
Czy 452 (228gram) nie będzie za mały? W innym sklepie widziałem dokładnie taki rozmiar ale 200 gram.
Jakie macie doświadczenia ?
:oczy: :oczy:
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Re: Witam

Post autor: mkl1 »

Hej...200 gram toż to armatni jest :-D
ODPOWIEDZ