Iweb zdechl do 12.09

mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Iweb zdechl do 12.09

Post autor: mackra »

Ktos wie, co oni tam robia, ze az 4 dni przerwy beda?

Zanosi sie na jakas rewolucje, cy cus?
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Faktycznie jakaœœ "awaria".
Zobaczymy. Pewnie kilka/sporo ludzi ma okazję się przekonać, że bez iweb-u da się żyć i za to trzeba administracji serdecznie podziękować. To spora odwaga by tak postšpić jak to Oni uczynili :-)
Ostatnio zmieniony śr 09.wrz.2015 - 20:01 przez mkowalczuk, łącznie zmieniany 1 raz.
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Tak dlugie przerwy zawsze niosa z soba ryzyko utraty sporej czesci uzytkownikow.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Userów u nich dostatek. Paru w tę czy tamtš stronę - to bez znaczenia ;-)
Od dawna serwer nie wydalał. Może jakieœ zmiany silnika, albo wręcz przebudowa forum. Ludzie pracujš przy iwebie społecznie, więc wszelkie prace mogš robić w wolnej chwili. Stad ten czas prac, ale od dawna nie mam tam dostępu do działu administracji, a dodatkowo rzadziej tam zaglšdam, więc przeoczyłem nawet komunikat o 4 dniach pauzy (oczywiœcie jeœœli takowy był).
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Post autor: KUKUŁKA »

Przerwa w darciu" łacha"z nowicjuszy :D
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

...juz do 16.09
Powazna sprawa ;)
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Gdzie podają, że 16-go wracają?
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

No jak to gdzie? :)

http://bron.iweb.pl/

Przeladuj strone, pewnie ciagniesz z cache'a.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Upsss
Miałem zapisanego linka bezpośrednio do działu WBP. Fatycznie wywołanie strony głównej daje info, o które zapytałem.

Przesiadka na nowy silnik. Może pożegnanie z phpBB, a to może wymagać konwersji bazy. Chyba zbyt łatwo nie idzie skoro zmiana terminu wznowienia forum.
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Dawno, dawno temu administrowalem calym forum na phpbb.
Nawet troche przerabialem skrypty. Bardzo elastyczny i w sumie dosc niezawodny silnik, chociaz wtedy mial sporo dziur w zabezpieczeniach i trzeba bylo instalowac latki.
Ale pewnie od tamtego czasu powstaly lepsze.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Ich piaskownica - ich zabawki :D

Smuci mnie jednak, że to forum najwyraźniej znikło ze świadomości iwebu, a może w międzyczasie powstało coś "w zamian"?
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Nie powstalo chyba nic w zamian, choc jest sporo zamknietych forow lokalnych organizacji.

Zniklo po prostu zapotrzebowanie. Fala fascynacji bronia opadla, boom sie skonczyl. Liczba strzelajacych raczej nie rosnie.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Czyli broń już tak nie kręci. Ci co chcieli - majš, a reszta boi się bo przecież pistolet sam do roku strzela np. do właœciciela :-)

No to może decyzja Tomka o zamknięciu forum jest zasadna:-(
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Tak sadze.

Jakby przez 50 lat nie wolno bylo miec roweru, potem tylko taki do odpychania sie nogami, a dopiero od 10 lat normalny i to jeszcze z przerzutkami, to sytuacja wygladalaby podobnie. Najpierw zaczelyby sie ostrozne podchody, potem powstalyby rozliczne bractwa kółkowe (uzurupjace sobie prawo do mowienia innycm, jak ma wygladac kolarstwo), potem masowy ruch, ligi, zawody, mistrzostwa, potem rower by sie spoularyzowal i stal sie modny, az w koncu moda by minela, okazaloby sie ze jednak pedalowanie pod gorke meczy, trenowac trzeba itp. ;)
Wiekszosc rowerow zostalaby schowana do garazu i bylaby jezdzona raz do roku, a z regularnych uzytkownikow pozostaliby tylko zapalency.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Chyba wypada mi się zgodzić z Twą wizją historii rozwoju "kolarstwa" :-(
Szkoda mi jednak, ze za chwilę zniknie kilka miejsc gdzie można było pogadać o czymś innym jak polityka, religia, wychowanie dzieci ;-)
Boję się jednak, ze my tak jak te miejsca jesteśmy skazani na wyginięcie. Paru ludzi udało się w to wciągnąć, ale coraz ich mniej, coraz mniejszy zapał, coraz mniejsza szansa na przekazywanie pałeczki dalej.


Nic to - w weekend sobie postrzelam i ta myśl pomoże przejść przez ten tydzień. Może nie warto martwić się tym co będzie po nas :-(
ODPOWIEDZ