TV i Filmy

Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

Abstrahując od oceny kwestii historyczno-poznawczych Twojego postu:
z jednej strony masz rację z tą możliwością PR-u ale z drugiej...
Ja jestem raczej przekonany, że to może celowo, może nie ale słusznie, że pominięto informacje o powszechnym w sumie dostępnie do CP.
Dlaczego ??
Ano dlatego, że w tej chwili bakcylem zarażają się i broń CP kupują ludzie, którzy jakoś tam generalnie strzelectwem interesują się od lat a przy jakiejś okazji stykają się z taką bronią i wciągają w ten "sport".

Czyli do wyboru mają albo strzelnicę, albo informacje z forów, albo znajomy wciągnie itd.

Gdyby zaś TVP3 o sporej chyba oglądalności "puściła w świat" info: ludzie taka oto broń jest BEZ ZEZWOLENIA... nie wiem czy nie nadto zwiększyła by się populacja przypadkowych posiadaczy CP czyli tzw. "śpiących z Navikiem".
A to na plus nikomu by nie wyszło...
Wiem, wiem jak to brzmi. Nie zaraziłem się niczym na "beżowym" ale takie są moje przemyślenia.
Rozumiem Twoje intencje co do okazji na PR ale nie zapominajmy, że my w normalnym kraju nie żyjemy i teoretycznie pozytywny PR łatwo może obrócić się przeciwko "nadawcy".

A tak: z punktu widza-laika wyglądało na to (specjalnie 2 razy obejrzałem), że żeby strzelać z CP trzeba się "gdzieś zapisać" itp.
Kto się NA PRAWDĘ zainteresuje, ten poszuka, popyta, podjedzie i dowie się szczegółów.
No ale może teraz to ja jestem czarnowidz :lol:
Zgodzę się z Tobą, że wielu właśnie pasjonatów historii/militariów ogląda ten program, ale też zapewne niebagatelna ilość przedtelewizorowych wpierdalaczy popcornu :lol:

Przy okazji: ciekawe kto w Warce ma tego samopowtarzalnego kapiszonowego Patriota ? :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

Ok Bready. Mam przerobione na avi.
Nie lubię myśliwych ale niech tam... :P Podaj jakiś adres FTP to Ci wrzucę :)
580 MB :?
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

Ok. Jak coś to znalazłem taki serwer FTP.
Mogę wrzucić program.
Kto zechce pobrać musi tylko podać mi maila - wyślę linka.
Kliknięcie linka, pobranie managera pobierania i można pobierać :)
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

Wyslalem na PW ,tylko znowu mialem komunikat o bledzie ,ale chyba poszlo.
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

Poszło poszło :) Odpisałem :)
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

Sprawdzilem i w skrzynce ,i w spamie ,nie ma :(
Na wszelki wypadek podaje ci na PW inny adres.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 815
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Post autor: Czarnowidz »

Scyzorku Drogi, ja zainteresowałem się bronią CP tylko dla tego że przeczytałem w gazecie że jest ona dostępna bez pozwolenia.

Wybacz mi Drogi Kolego ale nie rozumiem zwrotów "przypadkowy posiadacz CP" czy "śpiący z Navikiem". Jeśli chodzi o "przypadkowych posiadaczy to nie ma takich. Polskie prawo pozwala posiadać broń CP każdemu obywatelowi więc nie ma przypadkowych posiadaczy. Jeżeli ktoś nie chce posiadać to sprzedaje, a jeśli posiada to dlatego że chce. Nie widzę tu możliwości zaistnienia przypadku. No chyba że ktoś dostanie w prezencie... Ale nawet w tedy jeśli nie będzie chciał posiadać to albo sprzeda albo sprezentuje komuś kto będzie chciał posiadać.

Co do "śpiących z Navykiem" to myślałem że w tym kraju każdy może spać z kim lub z czym chce. (pod warunkiem że druga osoba jest pełnoletnia i robi to dobrowolnie). Jeśli ktoś dobrze się śpi z jakimś przedmiotem, gumową lalą, misiem, czy Coltem Walkerem to chyba jego prywatna sprawa a nie temat na forum.

Zawsze myślałem że jeśli chce się rozwijać jakiś sport czy hobby to należy nim zainteresować nowych ludzi którzy nim wcześniej się nie interesowali. Nie widzę powodu by ze strzelectwem miało być inaczej. Nie rozumiem jak można coś rozwijać zachęcając do czegoś ludzi którzy już się tym czymś interesują... :shock: W rozwoju chodzi chyba o przyciągnięcie coraz to nowych ludzi...? Jaki jest sens w interesowaniu zainteresowanych?

No cóż, z takim podejściem to rozumiem dla czego na iweb-ie pisze ciągle garstka tych samych ludzi do których w dodatku przywarło określenie "Towarzystwo Wzajemnej Adoracji".
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

Rozumiem Cię doskonale. Nie mam takiego podejścia jak TWA na iwebie ale w Polszcze tak już jest, że zwykle jeśli chodzi o prawo - dziecko wylewa się zwykle razem z kąpielą.
I kto wie czy przy dużym wzroście posiadaczy CP, nie zaczną się "dresowe" zastosowania typu strzelanie po krzakach.
A nasza władzuchna wtedy zaciśnie pasa wszystkim.
Popatrz na przepisy drogowe: zamiast poprawiać jakość dróg tudzież ostrzej karać na prawdę groźnych baranów za kółkiem, idą najłatwiejszą drogą oporu i będą ostrzej karać za większość przewinień.
A przepraszam ale wyprzedzanie przed pasami w mieście różni się stopniem zagrożenia od przekroczenia prędkości o 50 km.h na autostradzie...

Ale obym się mylił.

Co do filmu - pociąłem, przygotowałem do wysyłki i... okazało się, że znaleziony darmowy serwer FTP ogranicza mi wysyłkę do... 12 kB/sek :-D
Może postaw u siebie jakiś FTP jak możesz Brady albo ktoś może zna jakiś lepszy serwer :?:
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 815
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Post autor: Czarnowidz »

Dresiarzy broń CP nie interesuje bo jest zbyt obciachowa. Jak tu się ziomalom pokazać z taką starą flintą? A jak się im pokaże jak się to ładuje, sypie jakiś proch z jakiejś prochownicy, wciska jakieś lane ołowiane kluski to dopiero ziomale poumierają ze śmiechu. :lol: :lol: :lol:
Pozatym dla typowych debilnych dresiarzy broń czarnoprochowa jest zbyt skomplikowana w obsłudze i by skutecznie jej używać konieczne jest zgromadzenie pewnego zasobu wiedzy a na to potrzeba sporo czasu i ołowiu przepuszczonego przez lufę. Do tego ta skomplikowana obsługa, ciągłe czyszczenie, gotowanie smarów, wycinanie flejtuchów itp.

Zrozumcie wreszcie że broń CP to zajęcie dla pasjonatów którzy tym żyją. Żadnego leniwego dresiarza ona nie zainteresuje. Nawet jeśli jakimś sposobem wejdzie w jej posiadanie (np. kradnąc go) to nie będzie mu się chciało bawić z nią i po prostu ja sprzeda. Jeśli nawet spróbuje z niej jakoś tam strzelać to bardzo szybko ją zniczy nie umiejętnym obsługiwaniem, lub po prostu mu "zgnije" nieczyszczona.

I poco mu to jeśli w ciągu dwóch, trzech dni może zorganizować "prawdziwą klamkę" na widok której ziomalom spadną adidasy?

Strzelanie po krzakach było od samego początku istnienia CP w Polsce. Sam tak strzelałem. Z resztą jak miałem to robić inaczej skoro nawet nie miałem pojęcia gdzie w mojej okolicy jest jakaś strzelnica a moim jedynym pojazdem był rower. Później dowiedziałem się że najbliższą strzelnicę mam 30km ode mnie więc i tak nie bardzo tam było warto jechać rowem tyle kilometrów by oddać 3-5 strzałów... Niestety strzelanie po krzakach było jest i będzie czy to się niektórym podoba czy nie. Nic tu się nie da zmienić. Poza tym w tym kraju są odpowiednie służby powołane do pilnowania przestrzegania prawa które to inkasują ogromne kwoty z naszych podatków. Niech one robią to za co im płacimy a nie strzelcy to wówczas przestanie dochodzić do takich kuriozalnych sytuacji które tylko szkodzą środowisku strzeleckiemu.

Co do przepisów drogowych to tu chodzi wyłącznie o wyciągnięcie dodatkowych pieniędzy od kierowców do budżetu w czasie kryzysu. Ministerstwo finansów zdało sobie sprawę że wpływy do budżetu będą mniejsze ze względu na mniejszy wzrost gospodarczy niż przewidziało więc wymyślili sobie że pieniądze pozyskają z dodatkowych mandatów pod pretekstem walki z piratami drogowymi w trosce o nasze bezpieczeństwo. Wszyscy w tym kraju zdają sobie sprawę że to zwykłe kłamnstwo. Wystarczy przeczytać raport Najwyższej Izby Kontroli na temat przyczyny wypadków drogowych by dowiedzieć się z niego że przyczyną lwiej części wypadków jest fatalny stan dróg, daleko, daleko dalej jest alkohol a nadmierna prędkość jest na samym końcu tych statystyk.

Drogi Scyzorku, jeśli zmiany w przepisach o ruchu drogowym i stawianie nowych fotoradarów Ci się nie podoba to zwołuj chłopaków i jedziemy pod sejm protestować. Pokrzyczymy, spalimy kilka opon, obrzucimy sejm jajkami, rozbijemy miasteczko namiotowe pod sejmem, zrobimy jakąś blokadę dróg wokół sejmu i pokażą nas w telewizji a rząd się wycofa. Z ACTA się udało, pielęgniarkom się udało, górnikom się udało to i nam się uda. 8) Musimy tylko dobrze się zorganizować i głośno krzyczeć.
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

To co napisałeś o dresiarzach w kontekście CP - :D - dobre, dowcipnie i... może i słuszne. Ok. Składam w tym temacie broń :?: :lol:
Czarnowidz pisze: Wszyscy w tym kraju zdają sobie sprawę że to zwykłe kłamnstwo. Wystarczy przeczytać raport Najwyższej Izby Kontroli na temat przyczyny wypadków drogowych by dowiedzieć się z niego że przyczyną lwiej części wypadków jest fatalny stan dróg, daleko, daleko dalej jest alkohol a nadmierna prędkość jest na samym końcu tych statystyk.
Tyle, że niestety tak jest w WIELU tematach z każdej niemal "branży". I co z tego :?: NIK sobie "jaśnie-Państwo" sobie. Tu niestety bez rewolucji się nie obędzie i zostanie jak jest. No może zmienią się elyty, na równie aroganckie i bezczelne jak i te.
Obecne są o tyle lepsze, że nie psychiczne chociaż...
Czarnowidz pisze:Drogi Scyzorku, jeśli zmiany w przepisach o ruchu drogowym i stawianie nowych fotoradarów Ci się nie podoba to zwołuj chłopaków i jedziemy pod sejm protestować. Pokrzyczymy, spalimy kilka opon, obrzucimy sejm jajkami, rozbijemy miasteczko namiotowe pod sejmem, zrobimy jakąś blokadę dróg wokół sejmu i pokażą nas w telewizji a rząd się wycofa. Z ACTA się udało, pielęgniarkom się udało, górnikom się udało to i nam się uda. 8) Musimy tylko dobrze się zorganizować i głośno krzyczeć.
A znajdziesz mi potem jakąś przyzwoitą robotę ??? :lol:
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 815
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Post autor: Czarnowidz »

scyzor pisze:A znajdziesz mi potem jakąś przyzwoitą robotę ??? :lol:

Jak się uda to w agencji kreowania PR-u robotę znajdziesz bez problemu. :lol:
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

Tylko widzisz... nie umiem lać wody a wręcz mnie to mierzi :-x
Tak, że nawet nie pytam w jakiej agencji :lol: :lol:
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 815
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Post autor: Czarnowidz »

Nic z tych rzeczy. :lol: :lol: :lol: Scyzorku...
Miałem na myśli doradcę do spraw kreowania wizerunku. 8)
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

No a co ja napisałem ? :P
Przecież to jest właśnie wciskanie ludziom/widzom ciemnoty :-x
Bardziej zakłamani to już chyba tylko prawnicy są :?
ODPOWIEDZ