Lista chętnych na odznaki

Awatar użytkownika
George
Bywalec
Posty: 298
Rejestracja: śr 18.paź.2006 - 07:44
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Moja broń:

Lista chętnych na odznaki

Post autor: George »

Niniejszym mam zaszczyt otworzyć listę osób chetnych na odznaki-gwiady forum Black Powder. Niestety nie udało mi sie zdobyć wzoru gwiazdy iwebu. Nasza może być identyczna z wyjatkiem napisów. Ale to rozstrzygnie dyskusja tocząca sie obok. Rozpoczynam od siebie wpisywanie na listę, aby zunifikować informacje podawane w zgłoszeniach.
W związku z ustawą o ochronie danych osobowych pełne dane proszę przysyłac bezpośrednio na moje PW.

Wzór zgłoszenia:
Imię i nazwisko, adres zamieszkania lub dostarczenia przesyłki. nick, rodzaj wykończenia.
W miarę napływu zgłoszeń będę je publikował używając jedynie nicków.
A więc do dzieła Panowie.
Włodek
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Re: Lista chętnych na odznaki

Post autor: cpt.Nemo »

George pisze:Niestety nie udało mi sie zdobyć wzoru gwiazdy iwebu.
A prosze bardzo :)

Obrazek usuniety na zyczenia mkowalczuka

A tu taka sama z awatara naszgo kolegi Joe Dorsza lepiej oddajaca kolorystyke

obrazek usuniety na wszelki wypadek

I link do historii jak powstawaly :
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=130 ... sc&start=0
Tam znajdziecie wzor.
Ostatnio zmieniony pt 27.paź.2006 - 12:22 przez cpt.Nemo, łącznie zmieniany 1 raz.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

...
Ostatnio zmieniony sob 25.lis.2006 - 19:31 przez mkowalczuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

mkowalczuk pisze:Proszę o usunięcie mojej plakietki, na dokładkę porwanej z innego forum.
Prosze bardzo :) Chcialem na szybko pokazac wzor juz publikowany w internecie, ale przepraszam bardzo ze sie osmielilem....
Publikacja mojej gwiazdy na tym forum odbyła sie bez mej zgody.
Cpt. Nemo - przeginasz. Czemu do cholery swej nie opublikujesz.
Bo nie mam jej zdjecia poprostu, ale zrobie jak tak wolisz :)
Ponadto wypada poprosić autora projektu by wyraził zgodę na jego zastosowanie dla potrzeb innego forum.
A to Jackveta i mnie ?
A moze wszystkich ktorzy wnosili jakies modyfikacje ?

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=130 ... c&start=15

Moj opis slowny :
Wysłany: 31 Maj 05 - 22:03 Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
I najlepiej bym to widzial opisane w kolko na srebrnej Gwiezdzie Szeryfa, a w srodku wygrawerowany nick.
_________________
pozdrawiam, cpt.Nemo
Twoja Marku odpowiedz :
Wysłany: 31 Maj 05 - 22:12 Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Moja propozycja jest do realizacji na szybko - Rembertów. Jednak docelowo to Twa propozycja jest doskonała. Srebrna gwiazda szeryfa
Ja chcę taką
Oraz obleczenie slow w ksztalt czyli:
Projekt graficzny jacveta
Wysłany: 02 Cze 05 - 20:38 Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
A moze cos takiego ??
Powstaje jeszcze problem natury takiej, iż posiadacze plakietek mogą mieć pretensje, że ktoś chce chce stosować ten sam wzór. Konkurs i wybór plakietki miał charakter decyzji grupy.

Zastrzegalismy wtedy prawa autorskie ?
Bo tylko ksztalt zostanie taki sam a grawerke, kolorystyke i sposob mocowania zostawimy posiadaczom do wykonania.
Zreszta juz wtedy byli tacy co przewidywali zmiany :
Sebastian pisal
Wysłany: 28 Wrz 05 - 12:16 Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
A ja jak zwykle sie przyczepie...
A co jak zmienicie domene ? Hę ?
Jak trzeba bedzie sie przeniesc na inny serwer ?
Teraz paru nowych chce ten projekt zmodyfikować dla swych potrzeb.
Nowych, moze i starzy sie znajda ? I chyba dobrze zeby strzelcy CP, jak pokazalo zycie migrujacy po Forach, uzywali jednego wzoru plakietki dla latwego rozpoznawania sie na zawodach ?
Moze warto zapytać czy nikt nie sprzeciwnia się takiemu działaniu. Reedycja - nie widzę problemu, ale jakaś zmiana może mieć miejsce po uzyskaniu takich zgód.
Z reedycja widze problem :) Bo wladze iwebu nie musza sobie zyczyc aby ktos z innego forum nosil plakietke z ich nazwa, a juz ktos kogo stamtad wywalili ?
Natomiast ze zgoda pomyslodawcow ksztaltu i napisu, a w zasadzie tylko ksztaltu, bo napis bedzie taki jaki zechce wlasciciel nie widze najmniejszego problemu :) Jackvet - jak go znam jest bardzo czarnoprochowo-kowbojski i nie zglosi zastrzezen.
Ale zadzwonie i zapytam za chwile.
Juz zapytalem. Nie ma najmniejszych zastrzezen :
"...jesli sie tylko ludziom podoba, to oczywiscie , prosze bardzo..."
tomek.44
VIP
Posty: 98
Rejestracja: wt 10.paź.2006 - 15:58
Moja broń:

Post autor: tomek.44 »

Tamta odznaka to już historia . Dajcie spokój .
Chcecie nową ? Zróbcie , ale bez kłótni . Niech nowa odznaka cieszy , a nie wprawia w zakłopotanie.

pozdrawiam
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

...
Ostatnio zmieniony sob 25.lis.2006 - 19:30 przez mkowalczuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

mkowalczuk pisze:Jeśli wiec zechesz poszukać sposobu na wyprodukowanie gwiazdek - też będę reflektował, ale prosze byś rozważył możliwość wykonania projektu do końca. Pomysł z daniem ludziom zgrubnie wykonanego kit-a jest kiepski. Jednemu wyjdzie to co powinno - innemu kapsel na butelkę ;-)
Coz, zrobilem co moglem. Dalej sobie decydujcie. Ja chce mosiezna i bez grawerki i bez zaczepu :)
Ale jesli zbierze sie grupa chetnych, to prosze bardzo. Ten kto wytnie gwiazde moze tez zlecic jej pozlocenie czy posrebrzenie tyle ze pewnie to dluzej potrwa. Prawdopodobnie moze tez dla zainteresowanych przylutowac lub zgrzac piny do zapiecia, nie on to kto inny. Grawerke tez mozna zlecic hurtowo, ale to juz kiedys wynikalo ze cena zalezy wylacznie od ilosci znakow. Sadze, na ile znam technologie laserowa, ze mozna za jednym zamachem wygrawerowac wspolny napis na otoku gwiazdy, nie jestem pewien tylko czy wycinajacy ma taka mozliwosc. Poza tym, moze ludzie z bractw chcieli by tam wygrawerowac np. nazwe swojego bractwa ? i woleli by to zrobic indywidualnie ?
Moze warto by tam bylo wpisac nazwe swojego klubu, czy grupy strzeleckiej ?
Ksztalt bedzie nas jednoczyl, tekst dawal dokladniejsze informacje - to tez jest jakis wariant.
Oczywiscie kazde dodatkowe czynnosci beda mialy jakis tam wplyw na cene - z tym trzeba sie liczyc.
Radzcie, robmy burze mozgow. A przede wszystkim zglaszajcie liste do tworcy watku i niech on to jakos usystematyzuje ? Zobaczymy co z burzy wyniknie, oczywiscie jesli akceptujemy ksztalt.
Awatar użytkownika
George
Bywalec
Posty: 298
Rejestracja: śr 18.paź.2006 - 07:44
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Moja broń:

Post autor: George »

A zatem porządkuje dotychczasową dyskusję. Cieszy mnie, że dwóch głównych adwersarzy cpt. Nemo i mkowalczyk wreszcie dogadało się w kwestiach formalnych i jest oficjalna zgoda javcketa na wykorzystanie jego wzoru gwiazdy.
1. ponieważ ten wzór jest starannie przemyślany i już rozpoznawany, jest założenie aby go przyjąć bez zmian.
2. cpt. Nemo zadeklarował zajęcie się sprawami wykonawstwa
3. ja zbieram listę chętnych wraz z indywidualnymi życzeniami odnośnie wykończenia
4. zakłada się wykonanie gwiazd z blachy mosiężnej w wersji czysty mosiądz i srebrzony
5. najkorzystniejsze jest zlecenie wykonawcy dolutowanie zapięć w formie agrafki ( jeśli ktoś sobie nie życzy zapięcia musi to zgłosić w zapisie na listę)
6. na ogół wszyscy dyskutanci życza sobie wygrawerowanie swojego nicka
7. mnie osobiście przekonuje zdanie, aby ujednolićic sposób wykonywania napisów, czyli zlecic to jednemu wykonawcy
8. nadal nie ma rozstrzygnięcia czy napisy powinny zawierać nazwę forum, czy też coś bardziej uniwersalnego

I to by było na tyle. Aby nie robić więcej zamieszania w dyskusji i wracać do punktu wyjścia , proponuję aby trzymać się już tych ustaleń i skupić się na pomysłach , które rozstrzygna kwestię podana w punkcie 8.
Zapraszam do konstruktywnej dyskusji.
Włodek
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

George pisze:4. zakłada się wykonanie gwiazd z blachy mosiężnej w wersji czysty mosiądz i srebrzony
Ewentualnie zlocony, wszystko zalezy od liczby zamowionych gwiazdek
6. na ogół wszyscy dyskutanci życza sobie wygrawerowanie swojego nicka
7. mnie osobiście przekonuje zdanie, aby ujednolićic sposób wykonywania napisów, czyli zlecic to jednemu wykonawcy
Na pewno mozna tez bedzie wybrac wersje kit, bez zapiec i napisow. Doskonala do ozdobienia pasow, pudel z bronia itp.
8. nadal nie ma rozstrzygnięcia czy napisy powinny zawierać nazwę forum, czy też coś bardziej uniwersalnego
Ja jestem za indywidualnymi, bardziej charakteryzujacymi miejsce "dzialalnosci" napisami. Grupa strzelecka "jakastam", Bractwo "jakiestam", Regimet "siakistam", Szeryf City "jakiestam", Ranger " mazowiecki, abo co " :) najlepiej zeby zainteresowane grupy same sie zajely takim grawerowaniem, ale mozna tez to zrobic u jednego grawera, tylko znowu - czas :)
Awatar użytkownika
Smoking Gun
Bywalec
Posty: 443
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 15:12
Lokalizacja: Trójmiasto (no prawie)
Moja broń:

Post autor: Smoking Gun »

Obrazek
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

...
Ostatnio zmieniony sob 25.lis.2006 - 19:30 przez mkowalczuk, łącznie zmieniany 1 raz.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

...
Ostatnio zmieniony sob 25.lis.2006 - 19:30 przez mkowalczuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
George
Bywalec
Posty: 298
Rejestracja: śr 18.paź.2006 - 07:44
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Moja broń:

Post autor: George »

kpt. Nemo:
"Na pewno mozna tez bedzie wybrac wersje kit, bez zapiec i napisow. Doskonala do ozdobienia pasow, pudel z bronia itp."

Patrz pkt. 5
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

mkowalczuk pisze:Proponuję by nik był umieszczony na gwieździe, a ewentualne napisy dodatkowe na kółku.
Oczywiscie, jak najbardziej. Tego powinnismy sie trzymac.
Awatar użytkownika
Smoking Gun
Bywalec
Posty: 443
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 15:12
Lokalizacja: Trójmiasto (no prawie)
Moja broń:

Post autor: Smoking Gun »

Ja naturalnie tez :-D :banda:
ODPOWIEDZ