A może zrobimy sobie odznaki?

Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

mkowalczuk pisze:Mam też pomysł dodatkowy. Miniaturki na spilce.
Doskonaly pomysl, ale nie wiem czy laser da rade, zobaczymy jak to zaczna ciac :) chyba ze pogadamy z kims od miniaturek ?
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

...
Ostatnio zmieniony sob 25.lis.2006 - 19:29 przez mkowalczuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

mkowalczuk pisze:Ideałem by byłm odlew ze srebra, ale wszystkiego mieć nie można.
Juz wyslalem zapytania :)
Czekam na odpowiedzi.
I nie koleczko, tylko taka gwiazdke jak trzeba. Najwyzej literki PL tam gdzie nick ? a moze Black Powder na obreczy, jesli sie uda
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

...
Ostatnio zmieniony sob 25.lis.2006 - 19:28 przez mkowalczuk, łącznie zmieniany 1 raz.
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Napis "Black Powder" ma takie zalety, że jest krótki i oddaje istotę tego, co robimy, jest też przez zainteresowanych natychmiast kojarzony. Wszelkie regimenty, brygady są nieco pretensjonalne, ponadto trochę infantylne, no i w rozwiniętej formie za długie. Jak znam życie, to my nie uzgodnimy wspólnego pomysłu na odznakę, bo będzie każdy ch...j na swój strój, czyli normalnie, że nienormalnie.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

MaciekP pisze: Jak znam życie, to my nie uzgodnimy wspólnego pomysłu na odznakę, bo będzie każdy ch...j na swój strój, czyli normalnie, że nienormalnie.
Alez to nie wojsko :)
Na Dzikim Zachodzie tez kazda gwiazda szeryfa byla inna zaleznie ktore miasto ja robilo.
Ksztalt mamy uzgodniony, napisy kazdy sobie sam wygraweruje, lub zleci grawerowi i bedzie slicznie. Tak chcialem od poczatku :)
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Upieram się, że poza kształtem jeden napis - Black Powder - musi być wspólny, bo to jest wspólna odznaka jakiejś elitarnej grupy ludzi, a sama gwiazda nic nie mówi i po co mi jakaś gwiazdka. Resztę napisów każdy może robić według uznania, nawet w duchu chłopców z placu broni czy pana Verne-a. Bez wspólnego jednak napisu chrzanię cały ten interes.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

MaciekP pisze:Upieram się, że poza kształtem jeden napis - Black Powder - musi być wspólny,
Po polsku chyba, bo z jakiej okazji po angielsku ?
No i nie zapomnij ze mozna sobie wziasc czysty znaczek i wgrawerowac sobie co kto chce :)
Ja naprzyklad taki biore :)
Jak sie reszcie spodoba Black Powder to nie widze problemow zeby taki napis mieli :)
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Powtarzam: "czysty" znaczek to jest ni ch..., ni gwiazda, ni ułańska jazda, a cała idea wspólnej odznaki się rypie jak Potocka z posłami. Dlaczego po angielsku, to łatwo wytłumaczyć, ale nie chce mi się, powiem tylko, dlaczego nie po polsku - bo Polska to była wiocha pod względem rodzimej produkcji broni historycznej.
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Przepraszam Kolegów (czynię to z własnej woli, nikt mnie do tego nie namawiał) za zbyt dosadne określenia w niektórych moich postach. Taki już miewam język niewyparzony. Postaram się ograniczyć.
Awatar użytkownika
George
Bywalec
Posty: 298
Rejestracja: śr 18.paź.2006 - 07:44
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Moja broń:

Post autor: George »

Słuszne pytanie- dlaczego nie po polsku? Otóż żeby po polsku miało to sens trzeba by użyć znacznie więcej słów. Określenie "Czarny Proch" na otoku gwiazdy jakoś do mnie nie przemawia. Można to rozszezryc i wygrawerować "Broń Czarnoprochowa" i to też nie oddaje sensu sprawy. Może ewntualnie "Strzelec Czarnoprochowy"?

Zgadzam się z MaćkiemP, że CP przybyło do nas z zachodu i nie tylko CP. Z wiatrówkami jest to samo. Popatrzcie na strony o pneumatykach: AIRBAR, AIRGUNS, FTP itp. Zresztą sami coraz częście używamy terminologii angielskojęzycznej, która wiele rzeczy upraszcza.

Oczywiście w kwestii napisów na otoku gwiazdy uważam , ze sprawa nadal jest otwarta, ale też przychylam sie do sugestii MaćkaP, aby w górnym polu umieścić wspólny dla wszystkich napis, pozostawiając dolne pole na indywidualne napisy dotyczące, czy to nazwy forum, czy miejscowości, klubu itd. Ci, którzy chcą otrzymać gwiazdy z samymi nickami lub nawet bez, oczywiście takie też otrzymają.

Ja proponuje na górnym polu otoku uniwersalny napis: "Black Powder Guns". Zapraszam do dyskusji, może ktoś wymysli cos bardziej odpowiedniego.
Pozdrówka
Włodek
Awatar użytkownika
andree
Bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pn 16.paź.2006 - 19:20
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Post autor: andree »

George pisze: Ja proponuje na górnym polu otoku uniwersalny napis: "Black Powder Guns". Zapraszam do dyskusji, może ktoś wymysli cos bardziej odpowiedniego.
Pozdrówka
Włodek
Myślę, że nie ma co dyskutować, propozycja jest dobra, a dla wybrednych istnieje mozliwość zrobienia 'gołej' blachy. Desperat może wstawić sobie tam literki 'WSI' - jego sprawa.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 39
Rejestracja: sob 14.paź.2006 - 16:47
Lokalizacja: z Mokotowa
Moja broń:

odznaka

Post autor: green_thunder »

Uważam, że odznaki powinny być zunifikowane w części określają-
cej "przynależność". Jeśli integrujemy się na forum, to czemu nie
na zewnątrz, w społeczeństwie ? Myślę tu o miniaturkach. Na pew-
no prowokowałyby one jakieś pytania, a odpowiedzi powinny być
ciekawe, rzetelne i propagujące. Napis <BLACK POWDER> lub
<BLACK POWDER GUNS> ? Oba są bardzo dobre. 8-)

Ahoj! :-)

(wampiry też się rozpoznają)
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Też tak uważam, a napis BLACK POWDER od początku podpowiadałem, może być i z GUN.
lotnik
Posty: 32
Rejestracja: pt 27.paź.2006 - 16:24
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: lotnik »

"Napis <BLACK POWDER> lub
<BLACK POWDER GUNS> ? Oba są bardzo dobre"

Zgadzam się z tym. Teraz powinniśmy zdecydować który z tych napisów umiescić na gwiazdeczce. Myślę że powinna być jedna wersja napisu.

Co do tych miniaturek w klapę to bardzo chętnie taką przypnę w miejsce firmowej
ODPOWIEDZ