A może zrobimy sobie odznaki?

Awatar użytkownika
Samuel Hawken
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 20:38
Lokalizacja: Bractwo Kurkowe Strzelców Czarnoprochowych Straży Zamkowej w Czersku
Moja broń:

Post autor: Samuel Hawken »

cpt Nemo pisze: Blaszkę znaczka robimy standardową. A potem każdy to sobie sam wykończy jak zechce
mkowalczuk pisze: Miała być jedna dla wszystkich, z adresem forum i nickiem właścicela. Miała mieć tę samą wielkość i kształt, oraz wykończenie.
blackpowder pisze: Tamta odznaka to już historia . Dajcie spokój
mkowalczuk pisze: bo też chcę mieć coś bez adresu forum
cpt. Nemo pisze: No, ale może ktoś chce mosieżne tak jak ja
MaciekP pisze: Na tej gwieździe powinien być napis: "Black Powder" i nick posiadacza, np. "MaciekP". Nic więcej
Wiola pisze: Co do odznaki, nie wypowiadam się, ponieważ nie podoba mi się, oczywiście bron Boże pomysł, tylko jej sam projekt, kojarzy mi się ze znaczkiem szeryfa, a ja w żaden sposób nie identyfikuje się z Dzikim Zachodem, rewolwerowcem
cpt. Nemo pisze: Hmm, a czemu anglojezycznie ?
A może Ranger na górze a np. Poznań na dole ?
albo Strzelecki Regiment Gdański, albo Jaśkowa Dolina ?
Albo Samodzielna Brygada Kawalerii CP ?
mkowalczuk pisze: Cpt. Nemo - to może być kółeczko z wygrawerowanym zarysem gwiazdy
Cpt. Nemo pisze: I nie kołeczko, tylko taką gwiazdkę jak trzeba
MaciekP pisze: Upieram się, że poza kształtem jeden napis - Black Powder - musi być wspólny
cpt. Nemo pisze: Po polsku chyba, bo z jakiej okazji po angielsku ?
George pisze: Słuszne pytanie- dlaczego nie po polsku?
I tak, dalej i tak dalej.......

Pozwólcie, że i ja dorzucę parę zdań do toczącej się dyskusji. Otóż chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że wspólna odznaka identyfikująca naszą gromadkę, to pomysł przedni, który doskonale sprawdził się w poprzednim wydaniu. Oczywiście, taka odznaka spełnia tylko wtedy swoją funkcję, jeśli jest zunifikowana. Jak wszyscy pamiętają, poprzednio został rozpisany konkurs na projekt naszegogo identyfikatora i gwiazda szeryfa zdobyła najwięcej głosów. Moim zdaniem, należy to uszanować, tym bardziej, że mam świadomość, że i tak nikt nie wymyśli projektu, który wszyscy zaakceptują bez zastrzeżeń. Zawsze znajdzie się jakiś indywidualista, który uprze się, aby go koniecznie pozłocić, dodać koronę lub figurkę Najświętrzej Panienki z karabinem.
Przyznacie mi chyba racje, że najważniejszą informacją na takiej odznace powinien by nick jej właściciela. Ta sprawa nie podlega chyba dyskusji. Jeśli zaś chodzi o pozostałe napisy, to odpowiedzmy sobie, czemu mają one służyć? Czy informować profanów, kim jesteśmy, czy też być naszym znakiem rozpoznawczym? Uważam, że jeśli chcemy w treści napisu zawrzeć informacje o naszym hobby, to niewtajemniczonemu i tak nic nie powie enigmatyczny napis Black Powder, czy Czarny Proch, podobnie jak rozbudowany i tajemniczy napis „strzelec czarnoprochowy”. Dlatego moim zdaniem najlepsze byłyby dwie skromne litery CP, nadal nic nie mówiące outsiderowi, za to dla nas oczywiste. Poza tym wybierając taki napis zaoszczędzimy pracy grawerowi. Jeśli jednak uważacie, że nasza odznaka powinna dać zainteresowanemu chociaż minimalne wskazówki dotyczące naszego hobby, to chyba najlepiej umieścić tam nazwę któregoś z forów czarnoprochowych, blackpowder.pl lub bron.iweb.pl. Pod tymi adresami dociekliwy znajdzie wyczerpującą informacje o nas i o naszej pasji, również sądzę, że w ten sposób wskażemy mu, jak najprościej szukać z nami kontaktu. Uważam, że wszelkie dodatkowe napisy mówiące o naszej przynależności do grup zajmujących się strzelectwem czarnoprochowym nie powinny znaleźć się na takiej odznace, do tego przecież służą nasze stroje, mundury lub pozostałe identyfikatory grup, które reprezentujemy w ramach strzelectwa czarnoprochowego. Poza tym mnogość treści na niewielkiej powierzchni odznaki sprawi, że umieszczony tam napis stanie się całkowicie nieczytelny.
Reasumujac, proponuje, aby zakończyć dyskusje nad formą plastyczną identyfikatora (zachować jego dotychczasowy kształ w wersji posrebrzonej) i jako jego element stały przyjąć wygrawerowany nick właściciela i wszystko (lub nic nie) mówiący skrót CP.
Ostatnio zmieniony ndz 29.paź.2006 - 19:23 przez Samuel Hawken, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
George
Bywalec
Posty: 298
Rejestracja: śr 18.paź.2006 - 07:44
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Moja broń:

Post autor: George »

Cieszym nie ten głos w dyskusji Samuelu. Ja w podsumowaniu dotychczasowej dyskusji napisałem, że powszechnie zaakceptowany został wzór gwiazdy opracowany na iwebie, jako już rozpoznawalny i wpólny dla całego .środowiska CP. Przyjęliśmy, że może byc wykonywany w wersji czysty mosiądz i srebrzony. W środku gwiazdy nick własciciela.
Mamy zatem dwie nie budzące sprzeciwów propozycje napisów na otoku:
nazwa forum lub samo CP. Jeśli więc ktoś potrafi zrobić w tej sprawie ankietę, to może sie rozstrzygnie.
Obecnie na nową edycje odznak zapisało sie zaledwie 8 osób. Jeśli więc dyskusja będzie bogatsza niż liczba rzeczywiście chetnych, to ta inicjatywa padnie, bo nie będzie miała sensu. Skupcie się więc już raczej na mobilizowaniu kolegów.
Pozdrawiam
Włodek
ODPOWIEDZ