Przypałowe aukcje...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: FunkyKoval5 »

Srebrny, bo po polerce średnim papierem sciernym... :-D
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: RedGuy »

A gdzie tam Panie, toż to srebrny bęben do srebrnych kul na wampiry, zombiaki i inne tałatajstwo :!:
Awatar użytkownika
Roland
Posty: 54
Rejestracja: wt 20.mar.2018 - 22:44
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Roland »

Aukcja moze i nie przypalowa, ale jednak zastanawiam sie czy osoby licytujace na tego Denix'a napewno wiedza co licytuja, sadzac po aktulanej cenie i ilosci licytujacych - chyba nie:

https://allegro.pl/oferta/grawerowany-r ... 7781869752

Tu jest taki za 70$

https://www.discountcutlery.net/DX1040L ... 34681.html

Zeby nie bylo, na allegro mozna tez dostac.

https://allegro.pl/oferta/replika-rewol ... 4291fbf951

Nie wiem czy sprzedajacy chce wprowadzic kupujacych w blad - albo sam nie wie co sprzedaje. Moim zdaniem takie nie strzelajce denixy nie powinny wogole sie znalezc w tej samej kategorii obok strzelajacych. Jeszcze ktos sobie krzywde zrobi...
Awatar użytkownika
Roland
Posty: 54
Rejestracja: wt 20.mar.2018 - 22:44
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Roland »

Nie zauwazylem predzej. Jest nawet taki sam do kupienia...

https://allegro.pl/oferta/replika-rewol ... 7669241505
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: KUKUŁKA »

O Boże, co za czasy -no chyba aż tak za rączkę nie trzeba każdego prowadzić -jeśli ktoś trochę zna się na broni wie co to za szmelc . A czy na gumówce musi być napisane że założenie na nią tarczy do drewna i próba cięcia żywopłotu jest słabym pomysłem ? A potem zdziwienie że sobie obciął jaja. Jeśli czymś się chcę zająć to należy nabyć w tej dziedzinie odrobinę wiedzy.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: .44 »

https://allegro.pl/oferta/sharps-palmet ... 7625057992 Cena jak na Batorym, nowy Pedersoli taniej wychodzi. Za 4800 mozna w pewnym sklepie kupić jak sie dobrze cenę wynegocjuje. Ciekawostka bo przewód lufy jakiś taki poskrobany na końcowym odcinku. Półtora roku się sprzedaje i sprzedać nie może. Wisiał tu na forum swego czasu, właściciel pisał że sprzedaje bo "dorósł do nitro".
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: wyrzucony »

Fakt cena wysoka ale nie tak wysoka jak się wydaje. Na e-gun to co pamiętam w zeszłym roku poszedł taki za chyba ok 1,8 kE.
Niestety dałeś się .44 nabrać na opinię fachofców z beżowego. Jeden napisał, że w tym sharpsie jest lufa urżnięta drugi, że to "wyrób broniopodobny", no jeden lepszy od drugiego albo siebie warci :P
Prawda jest taka, że lufy Palmetto do Sharpsa prawdopodobnie tak mają bo zmieszczam fotke lufy sharpsa Palmetto, który zdobył wicemistrzostwo świata z 92 pkt.
Obrazek
No cóż fachofcy wiele się jeszcze muszą nauczyć o tym świecie a o karabinach szczególnie.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: .44 »

Ja tam prosty człowiek ze wsi jestem i uważam że przewód lufy ma być zrobiony porządnie. Poprzeczne rysy wedle mnie dyskwalifikują lufę, są po prostu niedopuszczalne. Swiadczą o niechlujności obróbki. Są to ślady po obróbce wstępnej czyli wierceniu. Tępe narzędzie lub niedostatek cieczy chłodząco-smarującej w trakcie obróbki. Ciecz ma też za zadanie usuwać wiór. Nie wiem dlaczego moje Sharpsy, Pedersoli i ArmiSport mają lustrzane powierzchnie lufy. W sumie to nie chcę wiedzieć, pasuje mi jak jest. Taką wersję przyjąłem i takiej będę się trzymał...

Karabin ten był na tym forum do sprzedania ponad rok temu. Właściciel o nicku "wotekpetka" zadał parę dziwnych pytań o pocisk, nie miał pojęcia o różnych kalibrach oznaczonych jako ".54" i wystawił karabin z uzasadnieniem "sprzedaję bo dorosłem do nitro". I powiem tak: nie wiem i nie chcę wiedzieć czy te niedostatki w jakości obróbki przewodu lufy maja wpływ na eksploatację broni(celność czy skłonność do nagarowania i ołowienia przewodu lufy). Po prostu ominę tę broń z daleka, nie kupię nawet za 1/4 ceny...
Nie dałem się" nabrać". Wiesz, Darek, że coś tam wiem o broni i zapewniam Cię że ślepy nie jestem i widzę. Wspomniałem o tej broni tutaj aby nikt nie dał się zrobić w bambuko. Bądźmy obiektywni, wiem że masz Sharpsa Palmetto. Z całą pewnością producent dołożył wszelkich starań aby Twój akurat egzemplarz był dobry ale reguła to nie jest. Mój pierwszy karabin Sharpsa to był b.wczesny Pedersoli, identyczny z Palmetto. Nie był zły, przewód lufy jak lustro. Wiesz że Palmetto kupił nasz wspólny znajomy z Białegostoku, Piotr. Fakt, przewód lufy wykonany świetnie. Jego karabin mało że ma kaliber lufy w bruzdach .515-516 to stożek wejściowy miał wykonany jako 45 stopniowe fazowanie. Stożek miał 2-2,5 mm długości co dało długość komory tylko ok. 36 mm i, jak sam zapewne zdajesz sobie z tego sprawę, stożek taki nie zapewnił by dobrego centrowania pocisku co z pewnością rzutowało by na celność. Musiałem ustawiać lufę precyzyjnie w tokarce i wykonać nowy stożek. Nie neguję faktu że Sharps Palmetto jest najwierniejszym odwzorowaniem oryginału. Co do jakości wykonania, jak widać na załączonym obrazku. Karabin z Allegro nie ma po prostu lufy moim zdaniem.

P.S.
a co do "fahofcuf" z beżowego to podzielam Twoje zdanie. Nasz najlepszy, urlopowany przyjaciel na "s" to specjalista wysokiej klasy, rzeczywiście. Ten drugi względem niego to jeszcze biedy pół...
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: wyrzucony »

Czyli jest tak jak w życiu jak nie postrzelasz z danego egzemplarza broni to nie wiesz co jest faktycznie wart. Na "oko" nie wszystko się wydaje takie jakie jest naprawdę.
palisie
Posty: 30
Rejestracja: pt 23.lis.2018 - 09:58
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: palisie »

P.S.
a co do "fahofcuf" z beżowego to podzielam Twoje zdanie. Nasz najlepszy, urlopowany przyjaciel na "s" to specjalista wysokiej klasy, rzeczywiście. Ten drugi względem niego to jeszcze biedy pół...
Na górę
Ładnie to tak tyłek nieobecnym obrabiać .Przecież to świadczy o nie najlepiej :ops: Ja bym się wstydził i uprawił samokrytykę.
Ostatnio zmieniony pn 28.sty.2019 - 14:17 przez palisie, łącznie zmieniany 2 razy.
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: stangret »

.44 pisze: pn 28.sty.2019 - 10:08 P.S.
a co do "fahofcuf" z beżowego to podzielam Twoje zdanie. Nasz najlepszy, urlopowany przyjaciel na "s" to specjalista wysokiej klasy, rzeczywiście. Ten drugi względem niego to jeszcze biedy pół...
Mogę prosić o ranking ? :lol:
Derek pisze: pn 28.sty.2019 - 09:58No cóż fachofcy wiele się jeszcze muszą nauczyć o tym świecie a o karabinach szczególnie.
Mówi człowiek, który jeszcze nie dalej jak trzy lata temu nie bardzo wiedział jak Sharps wygląda :D Jeśli ta lufa w/g Ciebie jest akceptowalna to doradzaj ludziom dalej. Kiedyś tez były wyroby czekoladopodobne :lol:
Dla dyżurnego oficera milicji:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ZR0FW07slW4[/youtube]
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: wyrzucony »

Piszesz do człowieka który sześć lat temu nic nie wiedział o strzelaniu czarnoprochowym ale cały czas się uczę. Wiem jak wygląda Podewils a jak Lorenz i parę innych karabinów. Coś nie coś wiem o sharpsach i jakoś z nich strzelam, może chcesz sobie poogladać ranking ?
Ten program też stworzyłem a sześć lat temu nic podobnego nie istniało.
Twierdzę nadal, że Twoja wiedza o lufach sharpsów z firmy Palmetto jest żadna i wyrażasz opinię o tym karabinie jak zwykły dyletand. Nie mając wiedzy używasz argumentów ad personam ale tu nie beżowe tu musisz uważać.
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: stangret »

Skoro uważasz, że takie wykończenie lufy jest ok to jeszcze co najmniej 6 lat przed Tobą. :D
Ps. Wiem, wiem.
"Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele temu jednemu w tak krótkim czasie."
Recepta jak ustalić forum Panie Moderatoze 8)
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Marek »

Coś nie coś wiem o sharpsach i jakoś z nich strzelam, może chcesz sobie poogladać ranking ?
Ten program też stworzyłem a sześć lat temu nic podobnego nie istniało.
No nie tego to już za wiele. Takie pierdoły to możesz małym dzieciom opowiadać.

RANKING STWORZYŁ PIOTREK LUCIA WSPÓLNIE ZE MNĄ I ISTNIAŁ ZANIM POWĄCHALEŚ CZARNEGO PROCHU.

Sam cie poprosiłem gdy Piotrek zrezygnował żebyś to dalej prowadził i przygotował program w którym zrobimy zapisy na MISTRZOSTWA Polski i program został. Bez tego nawet pojęcia byś nie miał o co chodzi, zresztą do dziś nie jesteś w stanie zrozumieć średniej ważnej w czasie.
Kolejny raz ktoś coś ci pokazał i stad wiesz, jak z karabinami do dziś byś po 70 pkt strzelał gdyby nie cudza wiedza.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: wyrzucony »

stangret pisze: pn 28.sty.2019 - 15:56 Skoro uważasz, że takie wykończenie lufy jest ok to jeszcze co najmniej 6 lat przed Tobą. :D
Prawdopodobnie tyle czasu mi pozostało by pokonać samego siebie i być pierwszy w rankingu Sharps50 a nie drugi bo mój Sharps Garett Palmetto z "badziewną" lufą strzela lepiej ode mnie.
ODPOWIEDZ