Na początek

podstawowe informacje
ODPOWIEDZ
Tulkas

Na początek

Post autor: Tulkas »

Witam
Wiem że zapewne nienawidzicie takich pytań, ale cóż.
Zaczynając kompletnie od zera, jaką kwotą muszę dysponować na podstawowe przybory, oraz jaką broń polecacie na początek (na tyle dobrą aby nie rozpadła się po pierwszym strzale, ale też na tyle niedrogą abym się nie załamał jeśli przejdzie mi ta fascynacja). :lol:
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

Witaj kolego.
Po pierwsze najlepiej zarejestruj się bo to wygodniejsze niż bycie "gościem" :)

Co do przyborów to są różne do różnych typów broni, tak więc najpierw określ czy interesuje Cię na początek rewolwer, pistolet czy może broń długa.
Kapiszon czy skałka? Zakładam, że na początek jednak kapiszon?

Poza tym napisz, w jakim celu chcesz nabyć broń, może parę słów o sobie (masz skończone 18 lat? :D :D ), skąd jesteś bo się okazać, że może masz blisko kogoś doświadczonego kto zechciałby Ci pomóc?
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 853
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Post autor: Czarnowidz »

Podpisuję się pod tym co napisał Scyzor. Napisz jaki rodzaj broni Cię interesuje: strzelba, karabin, rewolwer, pistolet itp. Pozwoli nam to lepiej doradzić w stosunku do Twoich potrzeb.

Jeśli chodzi wyłącznie o aspekt ekonomiczny to najtańszy będzie kapiszonowy pistolet. Będzie on również najtańszy w eksploatacji, w teorii celniejszy od rewolweru, najprostszy w czyszczeniu i konserwacji (szczególnie wersje z lufą mocowaną na tzw. baskul czyli klinem z przodu i hakiem w korku dennym).
ODPOWIEDZ