Przedziały tolerancji dla rewolwerów Pietta

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
heathcliff
Posty: 8
Rejestracja: czw 29.wrz.2016 - 22:31
Moja broń:

Przedziały tolerancji dla rewolwerów Pietta

Post autor: heathcliff »

Witam,
Czytając forum widzę, że bardzo ważna jest odpowiednio mała szczelina miedzy bębnem a lufą. Podany jest akceptowalny przedział 0.1-0.2mm.
Gdzie można znaleźć faktyczne przedziały tolerancji dla rewolwerów deklarowane przez producenta, Pietta? Te 0.1-0.2mm jest zapisane gdzieś na stronie producenta czy są jakieś inne normy których producent powinien przestrzegać?

Pozdrawiam
heathcliff
Posty: 8
Rejestracja: czw 29.wrz.2016 - 22:31
Moja broń:

Re: Przedziały tolerancji dla rewolwerów Pietta

Post autor: heathcliff »

Witam,
Zalazłem ciekawy artykuł: http://www.davide-pedersoli.com/rivista ... olver.html
Jest tam napisane: "Często widzę niedoświadczonych strzelców, którzy sprawdzają szczelinę między bębnem a lufą w poszukiwaniu najciaśniejszego dopasowania. Prawdę mówiąc, nie ma znaczenia czy szczelina ma 0.1 mm czy 0.5 mm. To co ma znaczenie to by szczelina miała taką samą wielkość dla wszystkich komór by ilość uciekających gazów była taka sama przy każdym strzale."
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Przedziały tolerancji dla rewolwerów Pietta

Post autor: Heron »

Dokładnie tak to wygląda ... bardzo dobry artykuł. Chętnie można przytoczyć więcej informacji ... lub o tym podyskutować.

Kod: Zaznacz cały

The cylinder gap
I see many inexperienced shooters checking the gap between the cylinder and the bore looking for the tightest fit. To tell you the truth it does not matter if this gap is 0,1 or 0,5 mm. What matters is that the distance must be the same with every chamber so the quantity of escaping gases are the same here everytime.
ODPOWIEDZ